Gravidute prin FIV (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Elena dE DOUA NOPTI MA SUFIC SI NU POT DORMI....e ridicata fetitza pana sus de tot.......imi blocjheaza diafragmul si nu am aer.....sunt si ametita de la lipsa aerului...si de la nesomn.......nu cert copilul ca el nu are nici o vina dar nu mai am burta sa-i dau....tre` sa se descurce cu cat este...ca in criza........se intinde micutza si creste ptiu nu fie de deochi de la o zi la alta.....dar nu stiu cat mai rezista pielea mea........si burta.....si cat mai rezist eu fara aer si nedormita......e cam greu.......mi-e foarte frica de operatia de cezariana....mai frica sa nu ma apuce natural...dar prefer sa-mi fie frica o ora...decat sa ma sufoc ..ca o fac din ce in ce mai des si mai tare....

Nu am tensiune...e 10 cu 6 maxim 11 cu 6 si glicemia e 74 in condittile in care limita e 65-110 si dupa ce am mancat dulceatza...deci nu sunt probleme....
numa ca nu am aer.....sima boxeaza micutza de numa...se inntinde si loveste..ca e grasunica..si mi-e tae draga..dar nu am aer....si eu astanopate am zis ca mi-a venit sfarsitul......horcaiam...m-a auzit sotul meu.....acum sunt foarte ametitaaaaaaaaaaa......






Madalina s35Eva-Maria
AMR 20 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

IOana- ma bucur mult pt. sarcina ta, stiu ca ai facut FIV la Szeged in 2007, cam in acelasi timp cand trebuia sa fac si eu si n a fost sa fie nici la mine nici la tine dar uite ca Dumnezeu le randuieste pe toate, trebuie doar sa credem !

Claudia- asa cum au spus mai sus fetele, sangerarea poate fi ok dar durerile nu sunt ok in sarcina pt. ca inseamna contractii;referitor la anomalia de sac gestational, si mie mi s a spus pana n 12 sapt. ca sacul este diform, neregulat si a fost ok pana la urma; apoi cam toate fetele cu FIV am sangerat, unele mai putin, altele f. mult, cel mai bine este sa gandesti pozititv si sa mai mergi la dr. sa vezi ce este,sa speram ca este bine cu ambii puisori !


tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.35 cu Daria Nichola Miryam, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Raluca, multumesc mult ca te-ai gandit la mine, insa mai am o zi de stres, maine la 12 am echo.
Nici eu nu am avut o noapte foarte buna, ma chinuie insomniile, iar dimineata parca eram zombii, cum mai am si crampe.
Fetelor eu de cand sunt gravi, nu ma pot lauda macar cu o noapte in care sa zic, ce bine am dormit.Pe mine nu m-a coplesit somnul in aceasta per., poate si ptr. ca am stat acasa si m-am intins in pat ori de cate ori am simtit nevoia, dar de dormit nu am dormit in nici o dupa amiaza si tot nu dorm bine noptea.




23 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Da, asa e, retinusem ca ai pe 17..sunt un pic in afara timpului.

32+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Dragele mele, va multumesc mult pentru primire! pentru toate, vorbele voastre mi-au mers la suflet!

Ce emotionant a fost pentru mine sa ma vad pe listuta de , Raluca multumesc ca m-ai trecut!
Dupa calculatorul de pe DC DPN-ul este 24 martie 2010

Azi am repetat beta si am facut si analiza progesteronului si am facut si toxo, pt ca am animalute. Mai facusem toxo si inainte de fiv-uri si mi-a iesit ok, dar vreau sa fiu sigura.

O intrebare la voi, dragele mele gravidute cu experienta, la cat timp de la beta ati fost la medic pentru confirmarea sarcinii?
Eu azi fac fix 4 sapt de la UM, deci e devreme pt echo.

pe toate cu drag!




Ioana

animalutele mele iubite Noua generatie de pisicuti

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Infertilitatea este o boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ioana, la 6 saptamani ar trebui sa se vada la echo.

32+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Many- sa fie bine maine , la eco !

Ioana- eu am fost la 7sapt. la prima eco, fiinca au fost sarb. de iarna si prima zi lucratoare a fost 7 ian.la dr. Dracea, s a vazut un saculet cu o inimioara care pulsa si un al doilea saculet gol care se resorbise din pacate; bafta si


Eumada -nici eu nu prea mai pot, sunt inca la servici, la 14 plec, am picioarele ca doua gogosi, f. f. umflate si mainile la fel; tensiunea a crescut dar este ok- 11,6 fata de 9 sau 10 cat o aveam de fel; de vreo doua zile ma mai doare si burta din cand in cand, am si contractii dar inca nedureroase; deja conduc cam greu si la mana dreapta am doua degete amortite;asta e...suportam orice numai zmeuricile sa fie bine






Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.35 cu Daria Nichola Miryam, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OneFineDay spune:

Hello gravidutzelor

vreau sa zic un super Bun venit ptr gravidutzele noi, Ioana si Claudia,bine a-ti venit si Doamne ajuta sa fie bine cu voi si bebeii vostri

Claudia - inteleg nelinistea ta, nu e ok ca ai asa dureri, trebuie sa mergi la medic - zic si eu ca toate fetele. Speram ca esti bine si sa ne dai vesti bune!

Fetelor care sunteti de la sapt 35 in sus - va urmaresc, va citesc, ma minunez si am emotii ptr voi.

Eumada - sper ca o sa te simti si tu mai bine , saraca de tine prin ce treci... Nu am inteles eu bine sau deja ai cezariana peste 20 de zile, de ce asa de repede?

Moniland, tu cum te simti astazi?

Elenada---inca 2 zile!!!! o sa poti sa dormi noaptea de 17 spre 18? L-ai instruit pe sotul tau ca intre sa ne dea de veste cat se poate de repede? Iti dai seama ca nu fac nimic sambata numa' ma gandesc la voi


Noi suntem bine, eu cu sufletelul meu, astazi am intrat in sapt 11 si suntem tare fericiti. Inca un pic si perioada critica a trecut. Nu am mai avut nici sangerari nici pete maro, Doamne ajuta.


va pup pe toate!

Maja 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Multumesc Kittyke. Ceva poze cu blondutii tai nu ne mai arati?
Ioana, e prea devreme pentru eco. Si eu am vazut inimioarele la 6 sapt si 3 zile. Deci ar fi bine sa ai 6 sapt implinite sa stai apoi linistita.
OFD, sunt bine si sunt fixata sa nasc pe 22 iulie, asa ca pana atunci trebuie sa fie totul bine.
Uauuu inca o sapt. si scapi de stresul primului trimestru si mai ales de riscurile care sunt. Super

38+ LAURA IOANA IRINA MARIA

AMR: 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

MICKIce faci,cum a fost la botez,poze ceva,mai poti....?

Mergi la inceput