Gravidute prin FIV (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Eu nu am avut dureri. Nu mai mult decat cate o intepatura din cauza cresterii uterului, dar asa devreme nu tin minte sa fi avut dureri. Sigur nu am avut insuportabile. Ce a zis doctorul de asta??? Ma gandesc ca poate n-ar fi rau sa mergi la spital, poate iti pun niste perfuzii care sa te ajute. Nu cred ca e normal sa stai cu dureri asa mari! Ai incercat si niste Tylenol? E ok de luat in sarcina. Mie mi s-a spus ca pot lua cate 2 la 6-8 ore la nevoie pt dureri. Am luat de vreo 2-3 ori pana acum pt dureri de cap. Eu iau Tylenol simplu. Nu mai sta asa cu durerile astea! Mergi la spital mai bine. Iti tin pumnii! Sa ne tii la curent. Pupici!

Laura 22+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/ControllerServlet?searchBy=registrant&defLName=garner&defFName=laura&defCity=&defState=MI&maidenName=&maidFName=&maidCity=&maidState=®istryNumber=&target=search&userType=giftGiver&searchForPerson=primReg&whereTo=viewRegistry&firstName=laura&lastName=garner&city=&state=MI&submit.x=57&submit.y=15" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Dragele mele gravidute, de mult timp va urmaresc si imi doream din suflet sa ma alatur voua! iata ca momentul mult asteptat de mine a venit, sunt in sfarsit insarcinata!
Si, desi eram caz de fiv (am si facut 2 in 2007 in Ungaria) acum am ramas absolut natural!! (totusi o contributie importanta cred ca a avut-o operatia de varicocel pe care si-a facut-o sotul meu, la sfarsitul lui 2007)
In z26 am facut un test care s-a pozitivat f repede, de nu-mi venea sa cred. Apoi fuga la beta unde rez a fost 164! (am poze cu testul la semnatura de )
As vrea mult de tot sa ma primiti printre voi, chiar daca nu sunt graviduta prin fiv, insa stiu prea bine ce inseamna sa treci prin experienta fiv-urilor, din fericire insa la mine nu a mai fost nevoie de un al treilea fiv.
Acum as avea considerand de la data UM 18.06.2009 fix 4 sapt. Am facut testul asa devreme pt ca in z23 am avut cateva pete - de implantare, zic eu, m-au tinut cateva ore, insa per total nu s-ar fi umplut nici macar un absorbant zilnic.(si am avut si dureri de cm, de ziceam ca acum acum vine) Si apoi nimic, de-asta am indraznit sa sper si sa fac test asa devreme.
Ce sa va zic, ca stiti cu toate cum e senzatia la inceput, cand esti in al nouolaea cer, dar totusi nu mai poti de emotie si de ganduri.

Va cu drag pe toate si abia astept sa petrec alaturi de voi aceasta perioada minunata de sarcina!


Ioana

animalutele mele iubite Noua generatie de pisicuti

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Infertilitatea este o boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Raluca, multumim pentru noul capitol , si pentru dedicatie.
Va fi un capitol bun. Au aparut deja doua gravidute . Si se vor naste doua perechi de gemeni.

Hepilica, Many_bani, Laura Garner,

Claudia, imi pare rau ca te confrunti cu dureri. Si eu am sangerat in sapt 9-10, era o dezlipire de placenta. Mi-a explicat dr. ca se intampla f. frecvent. La subiectul acesta majoritatea fetelor au sangerat la inceputul sarcinii de am ajuns la concluzia ca poate are legatura cu sarcina obtinuta prin FIV. Ce nu-mi place este ca ai dureri. Poti lua no-spa fara pb. De 40 mg max 3-4/zi. Tin pumnii sa fie totul bine si sa-ti vedem gemenutii.

Ioanaaaaaaa, SUPER VESTE!!!!! Ti-am scris si la azoogirl sa te felicit cand am aflat. Esti bine venita in gasca la noi, ca de fapt mai mult prin aceasta gasca ai stat. Iti doresc o sarcina usoara si sanatoasa!!!!

38+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

MONICA, ELENADA NASTERE USOARA SU BEBICI SANATOSI VA DORESC!!!!1

Retraiesc momentul , va asteapta o perioada foarte grea dar foarte frumoasa

Ioana felicitari pentru sarcina, te-am urmarit cand faceai fivurile si imi amintesc de tine ma bucur ca ai reusit natural , nastere usoara si bebe la termen !!!!

Pup pe toti gravidute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza, girls!

Ioana, Claudia, bine ati venit! Sarcina usoara si la termen!

Ioana, te rog sa-mi mai dai si DPN sa pot completa listutza.

Claudia, la fel te rog si pe tine, sa-mi dai datele (ET, DPN).

Raluca





32+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kry spune:

Ioana, Claudia, bine ati venit, sarcini usoare si la termen
Moniland si Elenada nasteri usoare si copilasi sanatosi.
Raluca, daca ai timp modifica si la mine dpn va fi in 2010 nu in 2009


6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Felicitari, Ioana! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Laura 22+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/ControllerServlet?searchBy=registrant&defLName=garner&defFName=laura&defCity=&defState=MI&maidenName=&maidFName=&maidCity=&maidState=®istryNumber=&target=search&userType=giftGiver&searchForPerson=primReg&whereTo=viewRegistry&firstName=laura&lastName=garner&city=&state=MI&submit.x=57&submit.y=15" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Felicitari noilor gravidute, Ioana si Claudia, DD sa va ajute sa aveti o sarcina linistita si la termen. Bine ati venit

Suntem in formatie completa azi?


Va pupppppppp




23 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Many, tin pumnii pentru azi la echo!

32+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Neatza

Va doresc un capitol cu sarcini usoare fara probleme si bebelusi sanatosi.
Multumesc din suflet pt dedicatie.
Nu imi vine sa cred ca am ajuns acolo in frunte.

Claudia bine ai venit. Iti doresc sarcina usoara si la termen. Nu sunt genul sa sperii oamenii dar te rog mai mergi la dr. Cu durerea de abdomen nu e ok. Am avut si eu hemoragii sangerari dar nu ma durut burtica deloc. Dr meu tot timpul ma intreba de dureri. El zicea ca daca nu sunt dureri atunci e ok. Mergi din nou la dr. Bafta multa si multa sanatate.


Ioanap76 bine ai venit. Ma bucur mult ca ne intalnim si aici. Iti doresc sarcina usoara si la termen. Te pup si te imbratisesz cu drag.

Noi mai avem doua zile si gata dau burtoiul jos. Nu stiu cum s-au simtit alte gravidute cu gemeni dar eu simt ca nu mai pot. Noaptea e un cosmar. Ma dor oasele bazinului si burta jos de zici ca se rupe ceva in mine. Piticii imi baga picioarele in coaste de ma lasa fara aer. Azi noapte am zis ca mor. Ciudat e ca nu am contractii iar membranele sunt intacte. Bine ca nu mai am mult.

Multumim mult pentru gandurile bune si va pupam dulce pe toate.


elena +37 Ana Maria & Matei Stefan AMR 2 zile

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 36 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput