Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (156)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Da Lidia, sunt in zona. Mi-am culcat puii si acum incerc sa ma relaxez putin dupa o zi fierbinte si obositoare.

Vad ca nu mai scapam de probleme... Imi pare rau ca si voi sunteti bolnavi. Mi-e mila de Stefan, ca nu de mult i-a trecut raceala anterioara. Pt. febra poti sa iei Nurofen sau Paracetamol. Sper sa aveti o noapte usoara, fara probleme!

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Vaaaai, Ratonelule, sa te mai duci la spital sa mai tii niste cursuri ca sunt varza.

Eu in continuare caut pediatru. Mimihoo, merci mult de raspuns.

Nocom, super atitudine. Bravo mamico.

Nikuliciule, pai in stilul asta o sa iti trebuiasca in curand o secretara. Si am vazut niste bascute frumoaseeeeee foc, sigur sunt facute de claudinna.

Sa va zic si voua: Noi am dus ieri urina la analize si o sa avem rezultatul abia luni. A, si la bilantul de 10 luni: 9,400 si 72 cm.

CD, sper ca sunteti mai bine. Multa sanatate.

Khristin si Piolica pentru retete, am trimis pe mail o carte cu retete pana la 3 ani a lui Laurentiu Cernaianu. Pofta buna.

Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, in luna a 9-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristineescu

Vaaaai, Ratonelule, sa te mai duci la spital sa mai tii niste cursuri ca sunt varza.


Si eu m-am mirat de italnirea de gradul 0 pe care a avut-o Ratonelu' cu pediatra de la IOMC. Eu aveam o perere buna despre cei de la Alfred Rusescu, si asta de cand am fost la un curs acolo - mi s-au parut profesionisti. Sau mai e si un alt sediu? - eu am fost undeva pe B-dul Lacul Tei, nu prea stiu exact ca nu cunosc prea bine Bucurestiul. Da' oricum tanti dr. a fost de toata coma.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Caldura mare, nenicule! Abia acum s-a mai racorit aerul. Azi n-am iesit din casa defel. Doar in curte cateva momente, care mi s-au parut de iad, cat am intins niste rufe la uscat. Si la voi a fost atat de cald azi? Ce faceti cu copilasii pe caldurile astea infernale??

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

La multe lunite Edwin de denisa, Amalia de Sabinel , Gruia de nerantula,Sasha de ratonel , Vesna de Octavia !!!!!

Niko e mai bine Karinuta ?

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Vad c-am ramas singura pe baricade.
Noapte buna va doresc!

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Cristineescu, merci pt pont, o sa ma uit pe mail dupa cartea de bucate.

Eu acum sint bagata in priza cu botezul...spuneti-mi si mie care invitatie vi se pare mai OK, cea cu poza sau cea fara? Dupa sute de modele, nebunii, mi-am pierdut orice simt critic. Nu-mi mai place nimic, parca nici nu mai stiu in ce directie sa o iau.
http://picasaweb.google.com/Houlier/BotezElsa?authkey=Gv1sRgCPTVr6KWmPHIEQ#slideshow/5358801277692018674


Lidia, multa sanatate.



Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

offf am mers pe principiul: daca 2 persoane iti spun ca esti beat, le ignori, daca si a 3 a iti spune ca esti beat, te duci si te culci

Lidia sper sa fie mai bine Stefan o noapte linistita va doresc, sa stii ca si la noi a venit asa brusc, febra mareee si cam atat si se pare ca si rosu in gat

Dr ne-a zis ca bantuie o viroza urata la cabinet era plin de muciosi si externari recente

Mikul pare ok daca te uiti la el cu ochi necunoscator, febra n-a mai venit astai, sper nici sa nu mai vina doar ca are un harait in gatulet care e mai pregnant cand incerca sa bea, in consecinta nu mai bea, a udat doar vreo 3 pampersi toata ziua
Acum i-am facut aerosoli (sau am incercat) s-a contorsionat in toate pozitiile si a urlat, dar ketof n-am mai reusit sa-i dau

Aveti idee daca Ketof se poate strecura in apa, in mancare sau trebuie dat ca atare?

Anamona ai mare dreptate, trebuie evitate aglomeratiile acum, mai ales ca pot fi copii bolnaviori fara prea multe simptome

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Babymom si aici a fost foarte cald si maine se anunta 37 grade. Eu ies dimineata pe la 9.30 -10 si la 12 suntem acasa , dar in parc e foarte bine , ca e umbrit tot parcul. Apoi mai ies seara pe la 6.30 cu el, ca nu se poate mai devreme. Mai nasol e dimineata pana in parc si la intoarcere pana acasa...il tin numai cu umbreluta deschisa. El nu pare afectat de caldura, eu ma topesc... La inceput il deranja caldura, acum e ok. In casa il tin numai in pamers si e destul de racoare chiar si fara AC. Sunt peretii reci inca( avantaj ca stau la casa )

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

babymom eu sunt terminata cu caldura, nu pot sa ies din casa, asa ca nici piciul nu il scot decat seara tarziu
oare acum am voie sa il scot? am uitat sa intreb dr

La multe lunite Edwin, Amalia, Gruia, Sasha si Vesna

Nikole unde esti??te-am sunat, ce face karinutza??

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput