Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

am tot vrut sa va scriu astazi sa va zic ca suntem mai bine, dar n-am avut timp, iar acum pe seara am fost la dr care a zis ca nu suntem mai bine ca este o viroza foarte urata, astazi n-a mai facut febra (37.6max) a fost vioi dar nu a mancat decat putina supa dupa care un kk moale
avem de facut aerosoli, regim ca pentru enterocolita si luam ketof (ar trebui, nu stiu cum o sa-i dau ca nu vrea sa bage nimic in gura) problema e ca are mucisori in gat si nu ies cu nimic, l-a aspirat si la cabinet si nimic dar nu poate sa bea lapte din cauza mucilor aia, sirop gen eurespal nu ne da ca poate provoca diaree....dar e musai sa-l hranesc si hidratez altfel il interneaza iar si il pune pe perfuzii

are 8.800..si 72 cm e pipernicit offf nu stiu ce sa ma mai fac cu el, am cam dat-o in bara cu copilul, daca se dadeau teste pentru mame eu picam cu brio
chiar nu stiu ce sa fac, simt ca nu ma descurc cu el

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

CD, imi pare rau ca Mikul e bolnav si nu e mai bine. Te inteleg si pe tine ca esti suparta, dar... te rog mult, nu vreau sa te aud vorbind astfel. ESTI O MAMA FOARTE BUNA! Mie cel putin mi-ai demonstrat-o de foarte multe ori.
In alta ordine de idei, Mikul tau nu e pipernicit de loc. Atunci ce sa zic eu de Dragos al meu care are doar 8200g si 71 cm, iar in ultima luna a luat in greutate doar 100g.??

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Cd cum poti sa spui asa?
Mamico , capul sus...esti cea mai buna mamica pentru puiul tau..fiecare incercam sa ne descurcam cum putem mai bine cu puii nostrii..doar ca atunci cand sunt bolnavi...e foarte greu pentru noi...si psihicul nostru e la pamant...ceea ce acum cred ca e cazul tau..dar o sa treaca si viroza asta..mama ei..incearca sa-l hidratezi cum poti mai bine..cu lingurita..cu bieberon..cum accepta el..si sa tii in frau tempratura.
O sa treaca ..ehee..cate raceli sau viroze o sa mai vina..si o sa ne fie greu..dar asta este. Si fiecare copil e unic..unii mananca mai putin..altii mai mult...unii grasuti ..alti mai slabi..dar asa sunt ei- fiecare UNIC.
Suntem alaturi de tine..si te sustinem..sa treaca perioada asta mai grea.

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

roxana vezi ca pici in butoiul cu depresie pe bune! ia vezi tu, pai mikul o mamica are si aia il ia pe nu in brate?

ce puteai face, sa pui un semn: interzis virusilor? se putea intampla oricui. Iar bilantul e ok, cat putea avea, e chiar asa de important sa aiba cateva sute de grame in plus?
eu il cunosc pe mik si te asigur ca e un copil reusit.

curaj, mi-esti draga, hai iesi din starea asta si ai incredere in tine!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

CD esti culmea :) cum mai sa fie pripernicit?

e super dezvoltat, arata foarte bine. Ai grija de el ca si pana acum, ca o sa fie f bine.

sanatate multa va doresc


nerantula, din pahar direct ai incercat sa ii dai laptic? dar mama ta?
daca nu accepta LP incearca sa ii dai si alt lichid hranitor, ca de exemplu zeama de la supa.
ma gandesc la tine sa fii puternica si sa treci bu bine peste aceasta experienta nefericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Vin si eu cu vesti nu tocmai bune...

Stefan a facut febra mare in seara asta...veneam cu el din parc..si l-am vazut ca se cam schimba la fatza..dar nu mi-am imaginat ..ca atit de repede o sa se "incinga".
Simptomele sunt asemanatoare ca atunci cind eram la mare..adica git prins, tuse..care e din ce in ce mai siciitoare..aproape da sa se innece..stare foarte proasta..iar acum seara.. febra.. Cind eram la mare toate simptomele astea au evoluat in 2 zile..pe cind acum nici 24 de ore ..nu le-a trebuit..
nici nu stiu ce ma asteapta peste noapte..

Am vorbit cu homeopatul ..suntem pe Nurofen..si ceva homeopat...dar eu sunt destul de sceptica..sper sa nu ajunga din nou la Urgentza..e tot ce imi doresc pentru noaptea asta.

nu mai zic ca si eu sunt cam la fel...doar ca inca nu am febra...iar tusea o potolesc mai usor decit Stefan.

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

SUPERDIETA continua....... Cit am slabit pina acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

vai lidia, nici nu stiu ce sa mai zic, parca ne ia pe rand. o noapte cat de cat usoara iti doresc...

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

lidia multa sanatate lui stefan...

poate ar trebui sa stam cu copilasii departe de aglomeratii.....sa ii plimbam prin locuri mai nepo p u l ate.

din pacate semenii nostri sunt extrem de egoisti si necivilizati....si acum cand am fost la mare, venise la pensiune si o familie cu fetita cu viroza pe antibiotic...fugeam de ei cand ii vedeam prin curte.

ne mai miram cand ne intoarcem de la mare direct la urgente cu enteroviroze, febra 40 sau mai stiu eu ce.
sufera niste puiuti nevinovati din cauza neglijentei unor parinti iresponsabili.
na ca m0am enervat rau....imi e tare mila de micutul stefan, cu ce a gresit el sa se imbolnaveasca asa repede din nou?

lidia ma gandesc si la voi sa va faceti bine repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Multumesc mult fetelor..

Ma intreb ce pot lua ..daca fac febra la noapte..in conditiile in care alaptez..babymom ..poate esti prin zona

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Cit am slabit pina acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Roxana cum poti sa spui asa ceva ???? Vin la tine si iti dau bataie Tu pici testul la 8800 ???? Pai si eu la 8200 ce fac ??? Ma arunc in prapastie ????? Ia vezi tu , nu te mai supara mamico Puiul e bine numai cu tine , nu mai spune tampenii Tu esti cea mai buna mamica pt Mikul

Lidia offff iar o luati de a capat Sper sa fiti ok la noapte Multa sanatate

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput