Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (156)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

piolica mie imi place mai mult cea fara poza E mai colorata, mai draguta....cea cu poza e prea serioasa pentru o invitatie de botez . Sa nu te superi, asa vad eu

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Piolica, mie imi place cea cu poza Elsei , tocmai ca e un eveniment asa important. Daca era vreun birthday party, ceva mai obisnuit as fi optat pt. desenul respectiv...my two cents.

CD, sa stii ca din pacate mentalitatea ca daca copilul e mai gras e mai sanatos e gresita. Doctorita mea imi spune ca e important sa mentinem copiii in forma, intr-o epoca in care obezitatea e la ordinea zilei din pacate. Asa, ca be happy

Cristineescu, multumesc mult pt. retete , eu insa am ratacit username-ul si parola contului de ceva vreme

Babytza, 37 grade??? Vara asta aici n-am depasit 24 grade

Cristina

Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘a present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Neata!

Piolica mie imi place foarte mult invitatia cu poza Elsei. E deosebita!



Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi
Ticker mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata si poftiti la
tuturor sarbatoritilor de 16
Piolica, mie imi place mai mult primul model de invitatie, cel cu desene, mi se pare mai vesel. Am vazut ca organizati botezul pe 26 septembrie, si noi tot atunci ii rupem turta Evei. Ce mai...va fi un week-end plin de petreceri
Preety, ce face gogosarul? Ai reusit s-o determini sa doarma singurica? La noi nicio sansa deocamdata, cel mult doarme la ea in patut in prima parte a noptii, pana pe la 2 cand mananca, apoi automat se aseaza singurica langa mine. Oricum, cred ca am devenit si eu dependenta de dormitul cu ea, parca-mi lipseste cand n-o simt langa mine
Tzitziri, ce mai faceti? Sunteti in concediu?

De ieri Eva e un mic mai maraita, se pare ca sparge si dintocul cu nr. 6, poate si din cauza caldurii, cine stie? In rest e ok, mananca bine, si-a conturat si un program de somn in timpul zilei, suntem pe drumul cel bun. Mai nou nu prea mai vrea sa stea in carut decat pe distante scurte sau daca mergem fara sa ne oprim. In rest merge destul de bine, tinuta de o singura manuta, vrea sa vada si sa stie tot, e foarte curioasa, isi baga nasul peste tot, e foarte atenta la discutii si in general cam la tot ce se petrece in jurul ei.
Apropos de greutate, CD, eu cred ca Mikul este foarte bine dezvoltat, iar tu o mamica foarte buna. Eva are 69-70 cm (cred, ca nu sta deloc linistita la masurat) si 8,250kg si chiar sunt multumita, are si falculte, si cute, mi se pare foarte bine proportionata. Nu pot fi toti copiii la fel, asa cum nu suntem nici noi, adultii. Iar daca ideea ca Mikul este " pipernicit" ti-a fost insuflata de dr. Marcu, eu nu sunt deloc de acord cu ea in acest sens. Am 2 prietene care au fetitele la ea, uneia ii spune ca este copilul nedezvoltat, anorexic, etc, doar pentru ca nu este rotofeie, iar celeilalte, care i-a urmat orbeste sfaturile si a pompat in copil toate cele, i-a spus ca neaparat trebuie pus la regim.Ori mie mi se pare inuman sa tii la regim un copilas de 1 an si un pic, mai bine ii controlezi alimentatia pe parcurs, nu-i poti interzice dintr-o data diverse alimente cu care tot tu l-ai invatat.
Andy_g, felicitari, d-na economist!! Cum mai e Andrei?

LE- Piolica, hai ca pana in prezent scorul este strans 2:2

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata,

CD e musai sa-i dai Ketof? Eu stiu ca actioneaza la nivelul sistemului nervos central... NU mi s epare OK pentru un copilas asa de mic.... I-am dat si eu o data lui Matei cand avea 4 ani si avea niste crize de tuse noaptea....tusea cam 7 pre din 10!!! Oare o fi cazul la Mikul? babymom ce zici? ma insel eu cumva?
Sanatate multa! Esti o super mami, sa nu uiti asta!!




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

slabesc cu superdieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata si pentru toata lumea.

CD, imi pare rau ca Mikul e bolnavior dar tie iti dau bataitza daca te mai aud spunand ca nu esti o mama buna. Esti cea mai buna mama pentru puiul tau . Nu te ma invinovati, te rog.

Lidia, lui Stefan, cum a trecut noaptea?

Nerantula, te imbratisez cu drag

Are cineva scoica de masina Chicco 0-13 kg fara auto fix, fara baza? Adica scoica simpla. Daca da, spuneti-mi si mie cum se fixeaza cu fata inspre sensul de mers, nu reusesc nicicum sa il fac sa stea ca lumea cu ajutorul centurilor . Cu spatele la sensul de mers era usor si il fixam bine de tot si cu ajutorul scaunului din fata a masinii, dar daca il pun invers nu pot asa pentru ca i-as prinde piciorusele. Nici pe youtube n-am gasit nici un filmulet care sa ma lumineze.

Edit: Piolica, daca parerea noastra conteaza, mie si Carlei ne place mai mult a doua invitatie, e foarte frumoasa. Carla a intins degetele spre poza Elsei si i-a zambit.

Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Piolica imi plac a,andoua, dar as opta pt prima pt ca mi se pare mai vesela si mai pt un pui de 1 an. Insa pt ca faci botez in Franta s ar putea sa fie mai bine apreciata de invitati cea de a doua.

CDcum adica nu esti mama buna? Mie mi se pare ca este un pui bine proportionat, iar din poze pare super ok. Iar copii se mai si imbolnavesc.

Lidia imi pare tare rau de Stef. Si eu zic la fel cu Anamona ca sunt parinti iresponsabili care vin in parc cu ei bolnavi fara sa se mai gandeasca si la ceilalti. Astept vesti despre voi.



Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

piolica mie mi place cea de-a doua invitatie, cea cu poza Elsei, pare mai.... finutza asa... sa ne spui ce decizi!!

Lidia Offf parca nu se mai termina odata problemutele astea cu copiii!!!! Cum a fost azi noapte, spunene-ne ca sunteti OK!!!!! Doamne ajuta sa-i treaca repede.

Noi am scapat de diaree si de febra, adica daria a mai facut o data caca azi noapte, ceea ce este iesit din comun, dar nu fff moale si o data astazi... Azi noapte a dormit linistita si astazi ete foarte vesela!! probabil de la sucul de fructe din care bause cu pauze si a stat la caldura vre-o ora... nu stiu...important este ca a trecut. SPER!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

slabesc cu superdieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Mama lui de cupil, nush pe ce a apasat ca mi-a sters tot mesajul. Deci, de la capat.

Piolica, eu votez pentru cea cu poza, clar. Este unica.

Mamidestefan, cum a fost noaptea asta? Sper ca sunteti mai bine. Multa sanatate.

Babymom, am vazut ca la voi ieri a fost prapad, ca s-a depasit indicele de confort termic. Pai cum sa luptam impotriva caldurii? Ori pleci la munte, vezi Nicoliciu, ori pleci la mare, ori stai la aer conditionat acasa, ori in parc daca ai curajul, dar pana pe la 10 asa. Caldura mare, monser. Pup.

Cred ca intalnirile in parc o sa le mutam noaptea

Si un pupic pentru Babytza.



Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, in luna a 9-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neatza! serviti o si de la mine? e proaspata
khristin
andreutac multumesc...Andrei este ceva mai bine, dar tot cu tuse, muci si rosu in gat...macar mananca si bea apa si asta ma face sa cred ca este sprew bine si continuam tratamentul dat de dr.
Felicitari pentru progresele Evei!!!
cd mami imi pare rau pentru ce s-a intamplat cu Mikul dar nu te mai lua si tu dupa gura lumii ...tu stii ce este cel mai bine pentru puiul tau si esti cea mai buna mami pentru el
eu atunci ce sa mai zic ca Andrei are 8 kg la 11 luni !!!dar e foarte puternic si energic
anca nu stiu cum se monteaza scoica si mai ales daca se poate pune cu fata la drum...noi am trecut pe scaun...spune-mi te rog ce vitamine i-ai dat Carlei?
piolica si mie imi place cea cu poza Elsei
babytza, nocom, didididi, giuliana

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput