Burtici fericite de septembrie-octombrie (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Monikus, tu vorbesti, care te pregatesti sa pleci la distractie la bulgari???!?!!!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 31+ cu ( Emma Ioana )
POZE


Pai da mai Cristina dar bulgarii nu se compara cu Sardegna. Nu e apa chiar asa. Sper sa nu fie alge in rest.... cum o fi asa o fi.

Acum o sa plec si eu acasa de la munca. Bine ca s-a terminat si ziua de azi. Ma asteapta acasa rude din Botosani. Nu le-am mai vazut de nu stiu cat timp. Sper ca au venit mancati pt ca in frigiderul meu sufla alizeul.

V-am pe toate. Ne auzim maine la un moment dat....

Monica 25+ cu Rares Stefan POZA BEBE
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Frate-mio tocmai a plecat in Grecia, in Corfu. Ca tot vorbeati de ape. Ata ete! Poate si noi la anul, sau la anul celalalt, sa vedem cum e cu baietii.

Eu am facut si bagajul bebicilor pentru spital. O sa pun listutele pe mail, poate inspira pe cineva. Daca o fi ceva lipsa, ne-om descurca noi.
Si cristina-ana, zici tu ca ai un feeling ca sunt prima?. Eu am target 35 saptamani. Asistenta lui Tutu a zis musai 36. Poate ma apuca 40 .

31+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Scuzati absenta,sunt de-abia la pag 11 din cap trecut si nu-sh daca am timp sa-l citesc in seara asta.Am pierdut o gramada de capitole,cateva le-am scanat rapid dar restul efectiv n-am avut timp.
Maine e ultima zi de servici si la mine-asta daca nu-mi baga astia ceva schedule pe vineri-asa ca in curand o sa pot respira si eu ca a trebuit sa predau situatia etc etc stiti cum e.
In rest,ne-am apucat si noi de aranjat cuibul,arata ca la nebuni pe aici-carti imprastiate peste tot,mobilier mutat etc etc o placere

Va pup pe toate,sper ca sunteti bine,incerc sa intru maine dupa serv.

PS La multi ani Alessiutei,sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii!
De asemenea,La multi ani tuturor fetelor care si-au sarbatorit ziua de nastere zilele acestea-Andraiulia,Mary07,uve_got_mail,moni_iulia
Raluk,Happy Anniversary ! Si noi facem 4 ani maine.Na,ca nu m-am putut abtine


Mihaela 31+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Cineva ma acuza la capitolul trecut ca las copilul acasa dupa 3 luni pentru un salariu de tot rasul. Poate mai trebuie o minima explicatie. Lucrez in invatamant. De aici "salariul de tot rasul". Din fericire insa, la o norma de predare de 18 ore pe saptamana, la care se aplica acea reducere de 20% a programului voi ajunge la 14 ore de predare saptamanal. Cu intelegerea conducerii, imi voi putea permite sa le grupez cate 3 pe zi. Adaugam o soacra care sta acasa si faptul ca liceul la care predau e la 3 minute de casa...rezulta o situatie destul de convenabila. Pentru ca 85% din net pt mine inseamna mai putin de 6 mil pe luna, asa daca merg la serviciu, mai primesc si suplimentul de 3 milioane.
Recunosc, asa gandesc acum, nu stiu cum va fi atunci, daca va fi un bebe plangacios sau altele cu siguranta ca nu voi chinui copilul...dar momentan, asa cum e, de salariul asta al meu depind multe din cheltuielile pt bebe.

Imi iubesc copilul ... abia astept sa te tin in brate, BEBE!!!!!
27+ cu - Rares Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

X-qqq, eu eram cea care te acuza. Formula de ''salariu de tot rasul'' am copiat-o de la tine. Problema e ca eu am inteles altceva din postarea ta si anume ca vrei sa te intorci la munca ''pentru ca sufar mult din lipsa de activitate momentana''.
Imi pare tare rau daca am inteles gresit si imi fac mea culpa .
E cu totul altceva daca revii la munca pt ca chiar e nevoie.
Mii de scuze inca o data.








Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 31+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

multumesc frumos fetelor care au postat raspunsuri pentru acea diferenta de la 85% la 100% si despre salariul acela de dupa nastere.
Pentru fetele care au prenatal din sapt.28,avind nadejde ca ajungem toate cit mai aproape de sapt.40,cum e firesc,cum facem..?Solicitam la inceput,primele 6 sapt acea diferenta?Voi cum ati facut?E de acord personalul cu varianta asta?Se poate si peste termenul de 6 sapt sa primim acesti bani?Multumesc frumos pentru raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus

Danangieeeeee cum vad pozele tale? HELPPPPP

Monica 25+ cu Rares Stefan POZA BEBE
BEBE


MONIKUS pai la semnatura la mine, unde scrie Dana dai click.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Aaa vazusesi deja, multumim de cuvinte!




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Danangie am vazut si eu pozicile cu voi..Tb så mårturisesc pt prima datå si am ramas ..Un Alessio superbb..M-a cucerit....Cat de dulce e..ptui ptui..

Si am citit si poveste nasterii..

Si acum am vazut ca ati facut nunta la Iasi..Superbe poze..
POZE

Iuliana, cea mai fericitå 33+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Mai e cineva pe aici cu colul scurtat si care tb sa stea numai la pat? Ideea e ca mie nu prea imi iese, ba tb sa ii dau de mancare lui Andrei, ba sa pun la spalat, mancare....stiti voi, chestiile zilnice. E asa riscant sa faci putina miscare?

Ioana

Mergi la inceput