Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(37)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Hai Moni!
Anto avea 3400g si Iulia 3000g. Placenta a ramas de varsta II.

Cine te urmareste? unde nasti?



Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Fetelor, am venit de la dr. si am programat cezariana, daca nu ne fac fetele o surpriza. Prin urmare peste o saptamana 28 IULIE cand voi avea 40 sapt fara 1 zi.
Deci Clara cam ca si la tine. Mai imi spui odata cat de mari au fost fetitele tale la nastere. Ca acum am trecut in cealalta extrema, de la prea mici premature, la prea mari. Oricum sunt convinsa ca nu o sa fie f. mari, dar asa de curiozitate.
Dr. nu le-a masurat. A zis ca lichid amniotic exista suficient, ca placenta nu da semne de imbatranire. Dopplerul arata ca fetele se simt bine deci niciun motiv sa le scoatem mai repede.
Asa ca mai am o saptamana sa-mi car burtoiul.

38+ LAURA IOANA IRINA MARIA


eu am nascut la 39+6 zile:P

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE

produse naturale
url="http://www.ziarulactualitatea.ro/copii.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Clara, nasc inTgMs. Stiam ca au fost fetitele mari dar nu eram sigura ca au avut amandoua > 3 kg. Bravo! Eu sper sa aiba minim 2750 g.
Petrean, deci si tu tot la fel inca o zi si se implineau cele 40 sapt. Am rezolvat si votul

Deci am intrat la voi in gasca si cu sarcina dusa la termen

39 Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

vezi ce bine iti este alaturi de noi?

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE

produse naturale
www.ziarulactualitatea.ro/copii.html" target="_blank"> suntem cei mai frumosi copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

neata.

petrean votat un dolarel vot 50 de la noi.Mult succes.

avem si noi nevoie de un votik de la voi daca vreti aici.
http://www.ziarulactualitatea.ro/copii.html
Alexandra si Teodora Duca.Multimim.

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

gata...votat si azi un dolarel si bineinteles domnisoarele Duca , care conduc detasat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

gata...votat si azi un dolarel si bineinteles domnisoarele Duca , care conduc detasat

POZE BURTICA SI GOGOSICI


Multimim frumos!!


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!
Daca tot sunteti puse pe votat, intrati si la concursul de rate! . Poate va place ceva si acolo. (sunt si gemenii mei, dar pozele nu sunt trimise de mine, eu doar fac lobby )

Moni super! Bravo tie ca ai ajuns asa departe! tinem pumnii si asteptam ziua cand o sa ne anuntzi ca iti tzii puii in bratze.


Eu numar zilele si orele pana ajung sa-mi vad copiii. Mergem vineri sa-i aducem acasa. Mi-e dor de nu mai pot! Zilnic o stresez pe sora mea pe mess si la telefon sa-mi povesteasca tot ce fac, sa le faca poze multe si sa-mi arate. Abia astept sa ii vad iar misunand prin casa.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank"> ratuste dulci in concurs lo1, lo2

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Voooottat si ratustele frumoase frumoase frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Fetelor, am venit de la dr. si am programat cezariana, daca nu ne fac fetele o surpriza. Prin urmare peste o saptamana 28 IULIE cand voi avea 40 sapt fara 1 zi.
Deci Clara cam ca si la tine. Mai imi spui odata cat de mari au fost fetitele tale la nastere. Ca acum am trecut in cealalta extrema, de la prea mici premature, la prea mari. Oricum sunt convinsa ca nu o sa fie f. mari, dar asa de curiozitate.
Dr. nu le-a masurat. A zis ca lichid amniotic exista suficient, ca placenta nu da semne de imbatranire. Dopplerul arata ca fetele se simt bine deci niciun motiv sa le scoatem mai repede.
Asa ca mai am o saptamana sa-mi car burtoiul.

38+ LAURA IOANA IRINA MARIA



Moni, bafta!!!!!Iti tinem pumnii!!Ce bine ca au stat fetele cuminiti atata in burtica!

KIKI 29+ si
Poze KIKI

Mergi la inceput