Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(37)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello hello

Va multumim frumos pt gandurile frumoase.
Ieri am ajuns acasa.
Sa facem cunostinta
Eu sunt Ana si sunt cumintica foc. Pap si dorm mai tot timpul. Mami zice ca seman cu tati si imi place somnul cum ii place si lui. Va pupic dulcic si daca vreti sa am vedeti gasiti poze puse de mami in urmatorul link http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Piticii%20mei%20scumpi/
Eu sunt Matei si ieri m-am speriat putin din cauza schimbarii locatiei astfel incat am tinut mortis cateva ore sa stau numai la mami si la tati in brate. Dar pana la urma m-am linistit si dupa ce am papat dormim linistit in patut. Eu sunt tare curios de fel asa ca atunci cand sunt treaz studiez pe toata lumea. Si cu mine a pus mami poze in linkul de mai sus.

Mami tati bunica si cu bunicu sunt absolut topiti dupa pitici si nu ii mai scapa din priviri.
Mami isi revine dupa cezariana. E cat de cat ok dar foarte agitata din cauza noastra. Nu stie ce sa mai faca sa ne fie noua bine dar suntem siguri ca incetu cu incetu se va descurca.
Mai vorbim
Pupici


elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan

http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Piticii%20mei%20scumpi/ Piticii mei iubiti]
Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ana si Matei, sunteti 2 scumpi dragalasi si noi suntem foarte incantati de cunostinta. Spuneti-i mamei voastre ca o pupam si o felicitam din suflet si sa incerce sa aiba grija si de ea un pic (ca sa poata avea grija de voi). Mami sa se refaca repede, iar toti ai casei sa se bucure de voi in fiecare clipa Bun venit pe lume, ingerasilor!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank"> ratuste dulci in concurs lo1, lo2

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2

Bravooo!!.. ce mari v-ati facuut!!

Lumi, apropos de lipsa de calciu, vreau sa te intreb cum ai descoperit-o? le-ai facut analiza de sange?
Tu le dai in ficare luna Ca?

Ca m-am cam speriat, pentru ca eu nu le-am facut pana acum niciodata analize de sange...

Pupicim gasca de huni, in frunte cu capetenia!


mai nu, nu le-am facut analize, de asta am si inima stransa, ca tre' sa bag in ei 60 de zile vitamine si Ca... au gaura sternului mai pronuntata si coastele ies in evidenta + faptul ca dintii ies greu, asa explica dr. lipsa de Ca.

si nu, pana acum nu le-am dat Ca lunar....de fapt, deloc...

paine le dau fara sare si fara conservanti - sau asa scrie pe ambalaj.... paine alba. merci de pontul cu cerealele, o sa le incerc!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Ana si Matei, bun venit pe lume!!! Sunteti niste frumosi!!!

Sa fiti sanatosi, sa cresteti mari si sa ii bucurati pe mami si tati in fiece clipa!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Elenabine ati venit acasa!!!!
Ce pitici frumosi ai!!!!!Ce bine arata!!!Doamne ajuta-i sa creasca frumosi si sanatosi.Si eu ma gandesc ca nu mai am mult...si am niste emotii...

In alta ordine de idei vroiam sa te intreab cum ai trecut peste cezariana?Ca vad ca ati revenit f repede acasa...asta fiind semn bun.Tu cum te simti?

Vape toti 3!

KIKI 29+ si
Poze KIKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

elenada Bine ca ati ajuns acasa ...bb-ii sunt niste dragalasi si niste scumpi. Sa creasca sanatos si sa va lumineze zilele! Cu lapticul cum stai?

17+

odiseea noastra
nepoteii mei
viatza la tzara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Doamne Elenada, nu-mi vine sa cred ca deja ai in fata ta cele doua minuni de copilasi...cum mai trece timpul! Felicitari din suflet, sa va bucurati de ei si sa ai grija de tine, refacere rapida!
Sunt tare frumosi, cred ca esti mandra tare de ei!
Cand mai poti si ai o clipa libera spune-ne si noua te rog, cum a decurs operatia, cum a fost dupa, cum te descurci cu alaptatul?
Am pus cam multe intrebari pentru o mamica de abia ajunsa acasa, sanatate multa si sa ne "tii la curent" cu ce faceti!!


Pupici tuturor!!


Karina 30+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

elenada..mi-au dat lacrimile..la pozele tale, sa-ti traiasca scumpeii si sa fie sanatosi.
Noi am fost azi la avccin..si am avut 2 eroi..nu au plans deloc, Catalin are 6500 grame si 65 cm, Vlad are 6350 si 68 cm. Incepem diversificarea..pe aceeasi schema ca la andrei..evident

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
www.ziarulactualitatea.ro/copii.html" target="_blank"> suntem cei mai frumosi copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Hello hello

Va multumim frumos pt gandurile frumoase.
Ieri am ajuns acasa.
Sa facem cunostinta
Eu sunt Ana si sunt cumintica foc. Pap si dorm mai tot timpul. Mami zice ca seman cu tati si imi place somnul cum ii place si lui. Va pupic dulcic si daca vreti sa am vedeti gasiti poze puse de mami in urmatorul link http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Piticii%20mei%20scumpi/
Eu sunt Matei si ieri m-am speriat putin din cauza schimbarii locatiei astfel incat am tinut mortis cateva ore sa stau numai la mami si la tati in brate. Dar pana la urma m-am linistit si dupa ce am papat dormim linistit in patut. Eu sunt tare curios de fel asa ca atunci cand sunt treaz studiez pe toata lumea. Si cu mine a pus mami poze in linkul de mai sus.

Mami tati bunica si cu bunicu sunt absolut topiti dupa pitici si nu ii mai scapa din priviri.
Mami isi revine dupa cezariana. E cat de cat ok dar foarte agitata din cauza noastra. Nu stie ce sa mai faca sa ne fie noua bine dar suntem siguri ca incetu cu incetu se va descurca.
Mai vorbim
Pupici


elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan

http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Piticii%20mei%20scumpi/ Piticii mei iubiti]
Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!






waw waw waw

Ce minuni minunate!!!! Bravo mami! Sa va traiasca comorile!
Cred ca ai un suflet cat marea ... si inca un pic... neincapator!
Probabil ca ati renascut cu totii in familie!

Fiecare dintre noi retraieste starile de la inceput pe masura ce se nasc noi si noi copilasi... si pe masura ce apar noi si noi mamici!

Am si eu o intrebare: ce fel de cezariana ti-au facut? Varianta comprimata?! Ai scapat tare repede si ai ajuns acasa in timp record. Super! Bravo!


Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Elena, sunt adorabili fluturasii tai...sa le dea DD sanatate ca tare mult i-ai dorit si asteptat draga de tine...sa fiti toata viata fericiti si sa te bucuri de comorile tale

Mergi la inceput