Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (155)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Fetelor sunt socata ...franzuream pe forumul nostru la Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008...o mamica de acolo a spus ca isi lasa in concediu copilul singur in camera adormit pret de cateva ore....uoffff...

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Iunie 2009
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

I-am lasat soacrei instructiuni precise sa procedeze intocmai daca aude monitorul.

A coborit cu ea in bucatarie si, cu ea in brate, i-a facut "100 ml de lapte" (100 nu e multiplu de 30, atita stiu, si mi-a fost frica s-o intreb cite masuri de lapte a pus).



He he he...la fel si mama cand am iesit la club...desi i-am lasat instructiuni si nu era nici prima oara cand ramanea cu piciu, s-a fastacit cand a inceput sa planga si a facut si ea laptic. Asta nu ar fi nimik rau, chiar daca nu a mai baut noaptea de mult timp...dar am intrebat-o cat lapte a baut . Si ...surpriza : A facut si ea 50 si un pic apa si a pus si ea 2 masuri si un pic Evident esentialul este ca a adormit piciul dupa un al doilea biberon de circa si un pic ca primul nu i-a ajuns nici pe o masea Dar nu ma mai plang, ar fi chiar culmea, eu in disco si mama imi hranea puiul
Altceva nu as avea ce sa ii reprosez mamei , poate doar ca imi cocoloseste copiii prea tare


Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Piersicutza ma bucur ca ii este bine printesei la cresa Tot asa sa o tineti Felicitari de dintzoc

Angelyna of of....no coment

Ramo cum a fost prima zi departe de printesica ?

Andy g imi pare rau de febra, e mai bine acum ?

Feli si eu stiu in parc cateva bone pe care le urmaresc mereu cand sunt mamicile ocupate si ele nu ma stiu pe mine. Le tin la curent pe mamici cu ce fac Sunt spioana Din fericire nu am vazut nimik urat , nici nervi nici tipete nici imbranceli

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Piersicutza, pupam 'mopul' dintos. Ma bucur ca Annei ii e bine la cresa, sper ca si Elsei ii va fi bine. Am emotii deja si mai e pina atunci.
(pozele sint aici: http://picasaweb.google.com/Houlier/NewLook?authkey=Gv1sRgCJ-y75qax5PMQg#)


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica

Piersicutza, pupam 'mopul' dintos. Ma bucur ca Annei ii e bine la cresa, sper ca si Elsei ii va fi bine. Am emotii deja si mai e pina atunci.
(pozele sint aici: http://picasaweb.google.com/Houlier/NewLook?authkey=Gv1sRgCJ-y75qax5PMQg#)


Mamica fericita de bebelina Elsa


Chiar ca-ti sta foarte bine dar la fiecare poza oricat incerc sa ma uit la tine, imi ia ochii Elsa. Imi place tare mult colajul de mutritze din ultima poza. Am voie sa intreb cum l-ai facut?

In alta ordine de idei, eu am fost la control gine saptamana trecuta si chisturile mele ce le aveam dintotdeauna, tot acolo sunt . Am sperat ca se vor dizolva sau micsora odata cu sarcina dar din pacate nu s-a intamplat minunea asta. Sunt putin trista, si medicul s-a mirat. Mai ales ca 2 prietene de ale mele au fost operate de curand de fibrom si ma cam ingrozesc problemele astea.
Parca mai erau printre voi fete care au avut chisturi ovariene sau chiar ovare polichistice. La voi cum evolueaza, daca am voie sa intreb?


fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Piersicutza, asa a mers si Thea pana acum 2 saptamani cand a inceput sa isi ridice si funduletul.
Acum are momente cand o ia la goana efectiv, dar doar pe suprafete moi, atunci cand o asez pe parchet e mai circumspecta, il bate cu palmele apoi incepe agale vanatoarea de obiecte.

Vorbeati voi de treburi in casa cu bebe pe jos...oare cand asta si la noi? Acum stau cu ochii in patru si foarte aproape de ea sa intervin: mai aluneca si se loveste in coate sau poate sa se loveasca si la capsor. Mai nou a inceput si sa planga la faze din astea (inainte se mai lovea usor si nu avea nicio treaba)....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Dragelor,

azi ne-am intors si noi de la o baie in mare ca atat am apucat cu vremea asta capricioasa.

Am vazut ca e bolnavioara Karinutza pisicuta si tare ne-am intristat. Mamicule, imi pare tare rau si sper sa va faceti repede bine. Va pup si multa sanatate.

Luminita, inca nu mi-a iesit din cap mesajul tau. Sa stii ca ma gandesc la tine, la voi sa va fie bine. Te imbratisez cu drag.

300, inca nu am apucat sa citesc cum ti-a fost azi in prima zi de munca dar sunt sigura ca o sa te descurci minunat.

CosmyB, felicitari pentru licenta!

Eu sunt mai babataie ca am si uitat cand am dat licenta.

Carla, daca bubitele sunt micute, ca o gamalie de ac si un pic rosii si se simt la mana usor sunt de la caldura. Eu am inceput sa-i fac cate un dus in timpul zilei mai ales ca acum se misca mult prin casa si aduna toate alea dupa el. Vad ca la mare i-au disparut. Poate de la briza sau poate ca s-a mai racorit un pic de la ploile astea. Pupam baiatul zvapaiat.

Babymom, u are the best!

Ada, sper ca sunt sunteti mai bine. Sanatate multa si va asteptam cu vesti bune.

Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, in luna a 9-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Babymom, felicitari pentru emisiune. este nevoie de oameni ca tine in astfel de emisiuni educative.

M-am cam saturat de tot felul de pseudo-vedete ce se dau atotstiutoare in cresterea bebelusilor si vorbesc numai prostii.....


Mamicilor m-ati amuzat cu LP si masurile aferente :) am invatat si eu cu ocazia asta cums e prepara un biberon de LP :))) zice lumea ca mi-am dat bebele la internat de nu stiu nici macar atata (LoL)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

300, cum a fost prima zi? nu ne mai tine pe jar....

andreea_and, cum ati rezolvat cu inundatiile? ati iesit azi la plimbare?

eva, multumim de aprecieri, concediu placut si bebe voios ca intotdeauna :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

hop si eu la ceas de seara. n-am mai scris de multicel, am fost prinsa in pregatiri. sambata ne-am cununat religios, a fost foarte dragut, slujba a durat o ora si ceva, nu ne-au grabit altii, ca ne-am cununat intr-o biserica mica cu un preot tanar si destupat la minte. o sa pun si ceva poze cum intru in posesia lor. ma bag la citit din urma, pupici

Sabina si Amalia
blog de cupil

Mergi la inceput