Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (155)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Didididi


Piolicavreau de mult sa iti zic: iti sta f bine tunsa asa; iti da un aer tanar, fara griji.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)


merci mult , ma faci sa rosesc.


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Piersicutza, pt. durere, poti sa iei linistita Nurofen; nu e periculos, chiar daca pe prospect scrie ca e contraindicat femeilor care alapteaza.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Salutari fetelor!!! Noi am fost plecati in week-end pe Valea Muresului si a fost tare frumos dar si cu peripetii: vineri seara Andrei a facut febra iar si a si vomat o data, apoi sambata si duminica nu a mai avut nimic dar in schimb de azi dim tuseste si are rosu in gat ca am fost cu el la dr...sper sa treaca repede...e destul de vesel se vede ca-l supara gatul si e tot timpul lipit de mine si eu am de invatat ca miercuri am licenta

andreea-and nu-mi vine sa cred ce ai povestiti acolo...mie imi vine sa le bat pe mamele astea care se comporta asa cu copiii lor
ici minei
La multi ani Carla!!! peste o luna faci un anisor!!! ce frumos...nici noi nu suntem departe
la multi ani cu intarziere pentru Angelynna si Paula-Laura!!!!! Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de familiile voastre!!!!
nikolici multa sanatate Karinutzei
luminita
babytza, felicic, laura, babymom, piolica, piersicutza, nerantula

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Nicole vroiam sa iti mai spun ca tb luate neaparat saruri de rehidratare, mai ales in cazurile de scaun moale, temperatura, pt ca numai apa/ceai nu este de ajuns; o stiu de la 3 medici diferiti, pt ca dr noastra tot timpul era plecata in concediu cand ni s a intamplat pocinogu' (oricum ne zice pacienti de week end ).



Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:


Hello

Profit de faptul ca soacra-mea il culca pe Vlad sa mai trag o fuga si pe forum.

Happy Birthday Carla, sa fii cuminte, sanatoasa si papacioasa (asta mai ales si-ar dori mami)

In alte ordine de idei, Felicico tu vrei sa ma vezi impanzind casa cu webcam-uri? Soacra-mea a stat azi cu Vladut 90% mai putin cat l-am alaptat si cat l-am culcat eu o tura de dimineata, in schimb din seria celor expuse de Babymom: da` nu-i dai un piculutz de sare(answer: nu, nici sare nici zahar pana la 1 an.....question: daaaaaaa? , alta: vezi ce l-am obosit? de aia manaca asa bine..Vladut a mancat ca de obicei, juma` de borcan, da` vezi ce s-a colorat in obraji ca l-am scos afara? l-a scos 10 min in gradina ca a inceput ploaia, nu mai zic ca ma impusc)

300 eu te inteleg perfect, de cand a venit soacra-mea si mi-a "furat" copilul, imi plange sufletelul in mine, Vlad se mai intinde dupa mine, il mai iau si-l dragalesc dar stiu ca tot ei tb sa i-l pasez. Ma simt de parca o sa-mi abandonez copilul in curand, plecand la serviciu, si mi-am jurat ca eu alt bb nu mai fac decat cand o sa ne permitem sa stau acasa cel putin 2 ani.

In legatura cu faza din parc si eu sunt de acord cu Feli, poate iti faci timp Andreea si postezi la subforumul de Bone, crese etc cu explicatiile de rigoare (si multe detalii, poate cunoaste cineva mama/bona/animala in cauza). Aici se ajungea sa i se ia copiii fara prea multe explicatii daca se inregistra o astfel de plangere. Cum as fii procedat eu? M-as fii dus la ea cu un politist (daca il gaseam bineinteles) si o rugam sa se identifice, dupa aia faceam plangere la Protectia Copilului, urgent. Daca nu gaseam politistul, ma faceam ca lucrez la Protectia Copilului (nu-i mare minciuna ca doar lucrez cam in aceeasi caldire cu ei) si o intrebam de sanatate..frate eu nu tolerez deloc sa vad copii batuti...mai ales la 7 luni? OMG cred ca iesea cu scantei, deprimata sau nu...

Nikole felicitari pt zambet, Nausica congrats pt funduleata Aniei...

Babymom..mi-ar placea sa te aud si eu, da` nu`s cum sa fac..poate pui inregistrarea pe Youtube..

de Khristin am intrebat si eu, sper sa fie doar ocupata..

Ada, intra si da si tu un semn, sa stim ca esti bine

sunt prin zona...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:


Piersicutza cum ii e scumpei mici la nursery? Esti multumita? Vezi vreun progres (de orice fel, re comunicare, motricitate..etc)?



LE: se cunoaste ca sunt dusa cu capul, auzi tu "comunicatie" off..neuron lauz..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Andy_galro o scumpa ca intotdeauna si multam de urare, noroc la licenta

Piolica puteam sa jur ca, Carla face un an ...nu-i bai ii uram in avans

Bobocul meu doarme afara dupa doi ardei umpluti impreuna cu iaurt



fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Iunie 2009
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Babymom multumesc de sfat , ma duc sa caut la farmacie Nurofen, sigur gasesc aici.

Ankussa multumesc de intrebare, Annei ii e bine la cresa, cel putin asa zic educatoarele. Si da, observ la ea progrese, ea fiind cea mai mica, ii vede pe ceilalti mergand si pe cativa dintre ei mergand de-a busilea si cred ca asa a inceput si ea. E tare fericita ca poate inainta si cutreiera toata sufrageria.
De fapt asta e una din noutati la noi, Anna se tareste pe jos dar are un stil foarte "ciudat". Se trage in maini si tot corpul de la piept in jos ramane fix, il trage doar dupa ea dar nu ridica fundul deloc. Dar in stilul asta inainteaza foarte repede mai ales cand obiectul tintit este telefon mobil sau telecomanda .
Tocmai am citit de la piolica, ca stilul acesta il numiti voi aici stilul "mop". Asa ca daca mai sunt copii care au inceput asa, imi puteti spune si mie daca ajung mai tarziu sa ridice si funduletzul si sa mearga in patru labe?

Ne-a mai iesit un incisiv lateral, ar fi dintele numarul 5.

La cresa a inceput sa manance coaja de paine asa ca acum atunci cand iesim afara iau mereu cu mine o coaja de paine si am scapat .

Piolica unde sunt poze cu tine sa vad si eu cum iti sta cu parul scurt. Si eu m-am tuns destul de scurt fata de cum am fost dar nu-mi place deloc ce mi-a facut. Nu am gasit pana acum nici o coafeza care sa-mi placa cum tunde, tb sa vin in Ro pt. asta.


fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Piersicutza felicitari pentru progresele Annei si pentru dintzoc

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Iunie 2009
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Super Piersicutza, felicitari pt progrese si pt dintzoc, eu cred ca pe Vlad il voi da la gradi pe undeva pe la 1 anisor si un pic - 2 ani. Si aici sunt foarte scumpe, mama lor.


Mergi la inceput