Fiv in Ungaria 60

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, Camy, Speranta, Pogonici, Balanta, si toate celelalte fete care au ajuns sau vor ajunge curand la Budapesta la dr.Kovacs, ma bucur nespus cand aud asemenea vesti de bun augur! Va doresc ca toate demersurile pe care le veti face, fie ca e vorba de inseminare sau fiv sa aiba acelasi rezultat minunat ca si la noi!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Camy, cred ca sughite continuu dr Kovacs azi la cat vorbim de el .
Deci pana si avionul il iei de la Budapesta . Hmmmm, nu stiu ce sa zic, ma pui pe ganduri (glumesc, bineinteles).

Iti doresc un concediu minunat si nu iti fa griji, ca am eu grija de Dr in lipsa ta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

Fetelor nu inteleg care e legatura intre nereusita unui FIV si trompe, eu stiam ca se poate reusi si fara trompe.
As avea si eu o intrebare inainte de FIV se iau anticonceptionale?
Zadori nu mi-a zis nimic despre ele, ori a uitat, cu toate ca nu cred ori aceasta procedura nu se aplica la toata lumea?
Ce parere aveti mai bine sa ii trimit un mail sa il intreb, sau sunt si dintre voi fete care nu au luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Avalon , multumesc pentru urari si pentru tot ceea ce faci pentru noi! (un pupic pt tine si cate unul pt fiecare bebe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

avalon.........iti multumim ca te gandesti la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Pupy referitor la costul cazarii in Szeged, nu pot sa-ti dau aceasta informatie , pentru ca nu stiu. Am auzit vorbindu-se la clinica, mai multe fete spuneau, ca este rentabil si mai ieftin decat la noi. Poate cele care au stat acolo iti pot da aceasta informatie. Eu locuind in Arad, am facut "naveta" de fiecare data.
Eu am avut protocol scurt, adica fara a lua anticonceptionale. Am inceput tratamentul in ziua a doua a CM-ului si a durat 14 zile.
tuturor

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

Multumesc mult ALRAK, pe mine Zadori tot a doua zi de ciclu m-a chemat.Ce presupune acest protocol scurt ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Candy , Alrak , va vreau cu BHCG Mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

atelocin74 multumim mult de tot pentru galerie. Sper sa vin cu o veste buna, cu un beta mare.
pentru tine.
pupy, eu am avut ca medicatie in protocolul scurt, decapeptyl, gonal si merional. Cantitatile administrate, au fost prescrise in functie de valoarea estradiolului.
De fiecare data cand mergeam la eco, in perioada de stimulare, mi s-a facut si anlaliza estradiolului, si dna dr. mi-a modificat dozajul.
tin pumnii sa fie cu reusita.

tuturor si o noapte linistita

Doamnr Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
balanta_tm - nu ma supar...poti sa ma intrebi orice...Am 31 ani si de 3 ani incerc sa fac un bb. In apr 2007 -am facut laparo - trompa stg infundata si endometrioza(putina)..in martie 2009 am facut din nou laparo- am avut doar trompa stg infundata..
la ambele operatii- dr mi-au desfundat trompa stg si mi-au spus ca dreapta este functionala...
Dr din Romania mi-au recomandat Vitro, ...nici unul inseminare ....
eu nu am facut nici o IA sau FIV...

Avalon- pupici!!!! ne dai curaj


tuturor fetelor




In 2009 voi fii graviduta! ...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput