Fiv in Ungaria 60

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Laura, buna dimineata x2 (un e pt tine si celalat pt bebe).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

marina@ , imi pare tare rau pentru vestea pe care ne-ai dat-o.
Unde ai facuT FIV-urile ?
Ce s-a intamplat la celelalte trei FIV-uri, inteleg ca acum nu ti s-a dat nici o explicatie . Nu am inteles prea bine, ai avut 6 foliculi, ai facut punctia si cate ovocite ai avut , tot 6 ?
Trebuie sa vezi care au fost cauzele (ovocitele nu au fost mature, spermatozoizii inactivi).
DD sa-ti dea putere sa mergi mai departe.
camy050277, da, eu sunt foarte cumintica. O sa astept pana miercuri, la beta.
DD sa va ajute sa aveti toate analizele bune. In ce a constat hiterosonografia (este similar cu histerescopia, dar prin alta metoda)?
Astept vesti bune de la tine referitoare la investigatiile facute.
Laurapentru tine si Nicholas James.

tuturor

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marina@ spune:

fetelor multumesc ca sunteti alaturi de mine ,dar e foarte mare dezamagirea si lacrimile imi curg siroi si nu mai am nici o stare sa ma opresc,am pus atata speranta si atatea ganduri la acest FIV ca am crezut ca totul va fi bine,dar inca un esec ,nici nu mai stiu ce sa cred.....


va rog sa ma scoateti de la aspirante ,nu stiu de voi mai avea curajul sa mai fac vre-un FIV ,e foarte dureros esecul.....
va pup si numai bine,inca odata va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy050277 spune:

balanta_tm, asa este, cum am ocazia, cum hop-top la doctor Kovacs Nu stiu cum am sa rezist sa nu mai fac vreo vizita pana in noiembrie! Dar gasesc eu ceva pana atunci...
In legatura cu timpul pana acolo, luati-va in calcul cam 3 ore jumate, 4. Depinde si cat de aglomerat este in Budapesta (ca trebuie sa o traversezi) si de cat de tare te tine "piciorul pe pedala" pe autostrada Sa folositi GPS ca altfel e cam greu de gasit...

Laura, tocami ma preagateam sa-ti scriu e-mail. Ti-am promis ca-ti povestesc cum a fost la Budapesta Ne mai conversam pe mail, daca vrei

Alrak, histerosonografia este ca o histerosalpingografie (HSG), dar care se face cu solutie salina. Te-am lamurit bustean...
Procedura consta in insuflarea cu ajutorul unei seringi a unei solutii saline (ser fiziologic si mai ceva) in uter, si apoi vizualizarea echografica a acestuia. Astfel, se pot vizualiza anumite formatiuni - polipi, fibroame, etc. Procedura nu este foarte dureroasa, mai mult iti da disconfort, crampe cam ca la menstra, dar dupa, nu mai simti nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marina@ spune:

ALRAK l-am facut la Debrecen, sperma sotuiui e buna, la mine e problema (nu mai am trompe),cand am sunat sambata sa intreb cum stau lucrurile mi-au spus ca sperma nu e buna,si din cauza asta nu sau fecundat,nu stiu ce sa cred ,ca sperma nu era buna sau ceva ei nu au facut la timp(ICSI)de exemplu?ma duc vineri sa-mi dea vre-un raspuns,dar pana il aflu stau si.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Marin@, stiu ca nimeni si nimic nu te poate consola acum, dar nu trebuie sa te descurajezi. Sunt multe fete care au reusit la FIV5. Depinde doar de tine, daca dupa ce iti trece durerea cumplita pe care o ai acum in suflet, vei mai putea sa o iei de la capat, (atat financiar, cat si psihic), intr-o alta clinica poate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Camy, e clar, arata bine dr Kovacs - de abia astept sa il vad si eu in carne si oase , ca in poze l-am vazut deja; daca vrei te iau cu mine la Budapesta saptamana viitoare pe post de ghida .
Eu mi-am facut intre timp niste analize de trombofilie si diversi anticorpi fiindca am mostenit de la tata varice si consider ca e mai bine sa incerc sa aflu inainte de FIV ce implicatii/complicatii au adus aceste varice in viata mea; nu a cerut dr Kovacs analizele astea, postarile unei fete minunate de pe forum, Avalon , mi-au deschis ochii. Pana acum iesira toate bune, mai astept la finele lunii rezultatele la doua mutatii si vreo doi anticorpi; sper sa iasa si astea bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy050277 spune:

Balanta_tm, cu mare placere vin la Budapesta! Oricum, saptamana viitoare plec in concediu si voi lua avionul de la Budapesta. Poate ii voi face o vizita domnului doctor, asaaa, doar sa ma asigur ca e bine.... Glumesc, bineinteles!
E bine ca ti-ai facut analizele inainte (Avalon stie! ), oricum iti va recomanda si doctorul sa faci analizele care iti lipsesc, dupa prima evaluare. Ma indoiesc ca-ti lipseste vreuna
Te pup si iti doresc sa vii si tu cu impresii la fel de bune de la Budapesta! Nu de alta, dar sa marim echipa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

Fetelor dar ati scris nu gluma zilele astea, am avut mult de recuperat.
CLIPSY la sfarsitul lui august trebui sa-mi vina ciclul si atunci trebui sa plec, ca a doua zi a ciclului sa fiu la ei si sa incepem procedura pentru FIV, asta in cazul in care imi scade valoarea TSH in limite normale.
LUCK este primul FIV,am mai facut 2 inseminari artificiale pana acum. Zadori a zis ca ovarele sunt bine ceea ce este un lucru foare bun.
ALRAK cam cat este cazarea pe noapte la Seghed?
DENISA aceeasi senzatie referitor la limba am avut-o si eu, nu vorbesc de doctori,cele de la receptie ori nu stiu ori nu vor sa vorbeasca engleza.
ALRAK tinem pumnii si asteptam vestile bune.
POOP toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Mariana@, te rog mult nu-ti pierde speranta! Te inteleg ca e f greu, dar nu renunta! Poate dupa o pauza de recuperare fizica, psihica si financiara, n-ar fi rau sa incerci Budapesta! Daca lipsa trompelor e singura problema, n-ar trebui sa existe motive pt care sa nu reusesti, iar la un medic cu atat experienta si profesionalism ca dr Kovacs, va trebui sa iasa! Ia o pauza, linisteste-te si dup-aia revino in forta! Noi te asteptam si suntem aici pentru tine!

Laura 22+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/ControllerServlet?searchBy=registrant&defLName=garner&defFName=laura&defCity=&defState=MI&maidenName=&maidFName=&maidCity=&maidState=®istryNumber=&target=search&userType=giftGiver&searchForPerson=primReg&whereTo=viewRegistry&firstName=laura&lastName=garner&city=&state=MI&submit.x=57&submit.y=15" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)

Mergi la inceput