Gravidutze si mamici de Cluj - 127

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Da, eu sint pe baricade la servici, Patrick e la bunicii de la munte, e super acolo, bine ca a inceput sa iasa si soarele, ca simbata/duminica am utilizat numai cizme de cauciuc(bine ca le-am luat) si si-a udat toate perechile de pantaloni grosi pe care le dusesem... de era sa ma apauc sa ii iau haine de acolo.

MA duc, ma cheama datoria

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Adriana, tot mancare de regim ii dadusem, dar tot am calcat pe alaturi cu un ou tare dimineata, ca mi-e mila de ea cu painea prajita cu unt zilnic, imi tot cerea si plangea. Poate ala sa fi fost ca nu cred ca e f indicat in acest caz!DOar ca optiunile sunt tare limitate. In afara de orez cu pui, pui la gratar, peste la gratar, supa de pui, de vitel, cartof fiert, branza de vaci, mar copt, banana...nu prea mai stiu. Poate mai ai vreo idee!Vad ca nimic de la scaunele de dimineata!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Gabi, morcovi, paste cu brinza.


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Mersi, Ioana! Mai incercam cu morcovul sote! Paste cu branza am incercat ieri, dar fara succes, ca ei ii plac doar cele cu telemea, nu e fan branza dulce!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabi, nu cred ca e de la ou, eu cu oul fiert am pus-o pe picioare. Galbenusul fiert constipa deci eu zic ca e ok. Cred ca supele mai trebuie lasate putin, ti-am spus ca la noi cand i-am dat supa i-au aparut iar scaunele moi. Dupa cum a spus Ioana, morcovul fiert si fetele mai ziceau de afine, noi n-am avut atunci dar cred ca isi fac efectul. Oricum, in zilele alea Alexia a mancat numai orez, paine prajita, ou fiert, si carnita de pui. Si banane, multe banane.Cam atat, vreo saptamana.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Nu stie nimeni numarul de telefon al lui Lore (redai)? Alex, poate, daca il aveai salvat pe cartela



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Gabi foarte frumoase pozele si protagonistele evident:P. Sara mi se pare atat de mare...de maturizate, de frumoasa!
Paula si noi frumuselul baietel!

Alex mare mestere scupica ta, laptopuri, telefoane, vad ca pe toate le 'mestereste'
Adriana trmit acum pm cu nr lui Lore.

Noi suntem la bunici:P timp frumos, gradina, pui mici, papa facuta de mami, asa ca suntem aproape de paradis: Carina a dormit 12 ore neintrerupt aici azi-noapte! avem soare si mai ales, internet;)Miercuri ne intoarcem acasa:)


Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

salutare gascuta si de la noi!

am ajuns acasa, am fost la un festival in Serbia, hihi, noi tot pe drumuri.Saptamana asta mergem pana in Ungaria, tot asa la un chef, saptamana viitoare peninsula,si tot asa...dar ne place, ce sa facem?

Gabi-tare rau imi pare prin ce ati trecut, dar cum Zice si Adriana, trebe sa ti regimul tare serios. noi am tinut 2 luni regim.cum ma abateam de la el, cum incepeam din nou cu diareea..nu stiu daca s-a scris, dar mamaliga cu branza mai merge,noua ne-a trecut-o pe lista, banane necoapte mai mult decat prea coapte.rabdare multa si sanatate voua!ai grija de tine si cat poti menajeaza-te si nu te stresa cat poti sa ai grija si de bebe din burti. stiu ca e usor sa zici, noi n-am fost chiar asa de nasol, adica sa si dea afara si atatea scaune pe zi dar tot eram varza si nu mai stiam ce sa fac doar s-o vad bine.

Adriana-felicitari mamico, esti de nota 10.aveai nevoie de 10 sau doar ambitia?oricum, cat poti acum mai relaxeaza-te ca ai muncit, nu glumaam si eu numarul lui Lore daca crezi ca nu dai de ea, dar cred ca ai primit-o deja.


Ioana-cum merge condusul?te-ai apucat deja?poze tot n-am vazut tunsa scurt

vai, mi-e si groaza de bolile astea cum scriati de ele, voi nu va faceti griji din toate, cateodata fara rost? eu cand aud din astea devin obsedata, ca daca pateste ceva, daca se imbolnaveste...sotul zice ca numai eu sunt asa si sa am grija ca o iau razna....poate ca exagerez si eu, dar nu pot sa nu ma gandesc...

sanatate multa tuturor!

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Buna fetelor

Va scriu in scop umanitar
Din pacate in cercu de mamici cu care ma intilnesc zi de zi , la un baietel pe nume Alex de 3 ani si 4 luni acum cam de doaua luni iau descoperit o tumoare pe rinichi .Medici din Cluj au incercat sa il opereze l-au deschis dar din pacate nu l-au putut ajuta ,au recomandat parintilor sa -l duca in strainatate dar din pacate costurile sint foarte mari si parintii nu dispun de banii necesari pentru operatie.
Ori ce ajutor este bine venit
daca veti sa aflati mai multe despre Alex sau daca doriti sa donati pentru el acesta e sitetul

http://www.alexdamian.com/index.html

Va multumesc in numele parintilor tuturor celor care pot sa il ajute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

salutare fetelor

am fost la eco azi si totul decurge foarte bine, m-a chamat si azi deoarece joi la eco care il avea in dotare masuratorile nu erau bune, iar azi la 3D totul a fost ok, e mai amre cu 2 saptamani gimnasta noastra care bineneteles ca era cu capul in jos.

tot ma gandesc dar si dna dr cum poate face atatea tumbe prin burtica daca este atat de putin lichid , bine ca ii ajunge si sper sa ajungem cu bine pana la sfarsit , sa pot sa nasc pe cale naturala si la termen .

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 29+




Mergi la inceput