Gravidutze si mamici de Cluj - 127

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ciao, iubitele!

La multi anisori, Timea!!!!!

Felicitari, Adriana!!!!!

Gabi, sanatate multa si tie si Sarei!

Victo, pupici pentru Stefanutz-rushinosu' mic!

Noi ne chinuim un pic cu 4 masele si 4 canini care ies deodata...si prin urmare nu putem scapa de suzeta...nu e momentul.

mai vin....

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Victo, bine ati revenit! Si eu sunt fericita ca sunt acasa! Abia am asteptat sa plecam de la mama soacraRECLAMA ILEGALA are de maine 10 saptamani!

Anca, pupici lui Stefan si sa scapati de maselute si canini!

Ani, ma bucur ca v-a priit concediul, asa si trebuie dupa un an in care il asteptam!DE unde ai luat tava? Ca eu inca nu am luat!

Alexmerge treaba, merge?

UIte trebuie sa ma mobilizez si eu sa pun niste poze sa ne vedeti!
Vestile sunt bune, nu am ajuns la spital, ne-am reglat bine cu scaunul, dupa Enterolactis si o cura de afine, i-a revenit pofta de mancare, toata ziua urla dupa papa, deci semne bune! E insa tot mai sensibila, plangacioasa, vrea sa doarma cu noi, cred ca e normal, greu iti revii dupa enterocolitele astea pacatoase. Ati vazut cate cazuri sunt? DE groaza...
Intre timp m-am mai linistit si mi-am dat seama ca pretentiile mele sunt exagerate, na....hormonii si neuronii mei gravizi, C face si el ce poate, si adevarul e ca ma simt cam vinovata ca l-am certat atata acum cand ma gandesc ca in vacanta m-a ajutat enorm, si acum la fel. Nici nu stiu de cand nu am mai schimbat un scutec de caca. Sara a devenit foarte dependenta de el, acum sunt afara, eu vreau sa-i fac ceva biscuiti de casa! Acum ca e ea mai bine, parca ne-am mai linisti si noi! C incepe maine serviciu si mi-e si mila, ca numai nu s-a odihnit! Poate mai incropim ceva in septembrie!
Am uitat sa va dau supervestea, de 2 saptamani, Sara face numai la olita, pampers mai punem la somn, a fost initiativa ei, si tare ne bucuram. N-am insistat cu nimic, pur si simplu a inceput ea sa zica inainte de concediu, acolo nu prea am putut sa ne tinem de treaba, dar la intoarcere am recuperat frumos! Sunt tare mandra de ea!

V-am pupacit! Pa!



Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adriana Felicitari!!!!!

Gabi, ce bine ca v-ati facut bine! Ce ia scris acolo de apare relcama ilegala? Scrie cumva sa vedem si noi... sa nu te depisteze

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ioana, scrisesem de bebe. Si il poreclisem bebe-lino! O fi ceva brand!

UItati si niste poze de la noi, paginile 1, 2, 3

http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

gabi, ma bucur ca si-a revenit pitica

imediat o sa ma uit si pe pozici.

anca, da, am un rusinos..ii trebuie cateva minute de acomodare, dupa aceea e ok..bine, nu ma asteptam chiar s aplanga, nu stiu, cred ca s-a speriat, nu v-o fi vazut, inainte sa ii vorbiti, nu stiu de ce a plans.

am reusit si eu sa incarc cateva poze.

http://family.webshots.com/album/573480280ZGRZVO

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

am vazut-o pe dragalasa si eleganta de Sara..adevarul e ca sunt tare dulci la varsta asta..si sincer, nu stiu cum au zburat 2 ani...
si noi suntem obositi deja, maine trebuie sa fac curat si platit facturi, iar de marti mai mergem o tura si la socri.

Gabi, mai dar cam repede a inceput raul la tine, poate scapi in curand de el. la mine a inceput numa pe la 10 sapt, dar a durat muuuuuult ;)

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Super faine pozele Gabi ,de abea astept sa mergem si noi
cate ore ati facut?
e mortala Sara cu sticluta de bere
ANCA

fetelor Tiadris iara a facut o lata si mi a spart telefonul si multe nr nu le aveam salvate ,va rog trimiteti mi care vreti nr vostru de mob pe pm
mersi mult

pe maine

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata!!!

Va multumesc mult, fetelor!

Elena, cum te simti?

Gabi, ma bucur ca sunteti mai bine. Cat despre hormoni trec si starile astea, la inceput e mai greu.

Alex, ma amuza foarte tare peripetiile lui Tiadris Imi pare totusi rau pt telefonul tau

Anca, ce mai face Stefan?am maselutele sa treaca repede durerea.

Lore, ai un PM, in caz ca ne mai citesti din cand in cand.

Va doresc o spatamana frumoasa!




MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Alex, imi pare rau de mobil! AStea sunt nzdravanele noastre!O sa iti placa complexul, e tare frumos si ingrijit, o gramada de terase, piscine, spatii verzi, e modern, curat, si camerele minunate!

Victo, la mine asa a inceput si cu Sara, la 6 saptamani, acum la 5, si a durat pana la 14-16 saptamani! CE dulce e Stefan! Si tu arati minunat!

ADriana, voi cum sunteti? Bine?

Meli, ai gasit fotograf? Ca m-am gandit apoi ca am un prieten bun care te poate ajuta daca mai ai nevoie!

Ioana, pe baricade?

OF, ieri a fost totul bine, 2 scaune de consistenta buna, azi am debutat cu 2 moi de dimineata. Nici nu stiu ce sa mai zic sau sa mai cred! Apoi cu regimul asta e disperare!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabi, idea e ca trebuie sa continuati regimul asta si dupa ce se simte ca isi revine. Si la Alexia dupa o zi cu scaune normale si bune, a doua zi a luat-o de la capat cu diaree fiindca ii dadusem putina supa. Multa sanatate!!!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput