Gravidute si mamici de Constanta (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Ellen Multa fericire, casa de piatra!

Menuet la multi ani cu sanatate bucurie si prosperitate!


Ce faceti dupa-amiaza? Va plajiti? Pe noi ne gasiti in pluton complet pe plaja din dreptul hotelului Central incepand cu ora 17.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

noi mergem si ne intalnim cu angi in locul obisnuit, tot de la ora 5...

Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Menuet,sa ai parte de atat noroc cat potop la ora asta!
ellen,se spune ca atunci cand ploua in ziua nuntii semnifica bogatie;si noi am avut o zi asemanatoare,cu tunete si ploaie,vant,dupa amiaza,tot in iulie,si nu ma plang de consecinte

Fetele de pe plaja de la ora 5,va doresc baie placuta daca sunteti singure(am experimentat de neuitat asa ceva),dar daca sunteti cu copiii,cautati acoperis iute!

Am fost azi la pranz la plaja,desi eram treziti de la 7:30,nu stiu cum reusim numai pe la 12 sa stam pe plaja,morrr de ciuda.Altfel,in afara de radiatiile pe care le-am mai redus cu un scut de lotiune,ne-am distrat de minune.Plaja(putin mai departe de Central,cu niste fite de paturi la 70 ron bucata)aerisita si curata,marea asijderea,desi cam brusca panta,am gasit destul de greu loc de parcare,insa n-aveau cabina de schimb,asa incat am oferit gratis un striptease subtil,caci eram fleasca si ne grabeam la pranz undeva unde eram invitati.Bine insa ca am apucat ceva soare,caci astia prognozeaza si duminica si luni ploi;sper sa se insele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Era sa ne prinda furtuna, chiar in clipa in care am ajuns inapoi la masina a inceput sa ploua. Nu va mai spun cum se circula in Mamaia si cat am facut pana acasa... Dar a fost grozav, apa calda calda, valuri mari numai bune de sarit si doi tatici amabili (Adi si Costi) care au stat cu copiii asa incat doamnele au putut sa se scalde in voie. Noi am avut masina mai aproape, sper sa fi avut si ei bafta noastra.



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

salut!

angi, cand a inceput sa bata mai tare, deja ne ambalam in maina care in ce ordine sa intre...
nu va mai pun ca de la cazino pana in faleza sud am prins 3 "perdele" distincte de ploaie, ultima cu gheata... si dupa ca am ajuns acasa, ma uit c aa inceput urgis si pe aici (desi cand ne-am intors nu prea erau pe aici semne ca ar fi plouat ca prin sud, pe unde am "inotat" cu masina pe alocuri...)

oricum, una peste alta, a fost tare buna baia in apa calda cu valuri, mi-au placut si avioanele care au facut show, tare meseriasi aia doi de zboara impreuna...

mai am un mesaj, dar o sa-l scriu separat, sa fie mai evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Va multumesc pentru urari.
A fost o zi obisnuita.. pot sa spun ca nici nu am simtit-o ca de ieri dupa amiaza Ana a facut temperatura.Azi am controlat si am zarit un rosu in gat.Asta este..om trece si peste asta.
Pup si multumesc pentru urari inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

IDEE DE-A MEA

care dintre voi ar fi interesata, sa stiu daca vorbesc de un curs organizat, pentru PRIMUL AJUTOR LA COPII. adica pentru astea de li se pot intampla, asfixie mecanica, lovituri, ingestie de substante periculoase, hemoragii, arsuri etc. eu ma simt cam nepregatita, recunosc, desi nu stii cum faci fata cand e vorba

eu vreau, vroiam sa vb. cu cei de la Crucea Rosie Cta, ca ii cunosc, dam un banut acolo sa ii foloseasca in proiectele lor si ne 'scolim' un pic, eu am manualul lor si am asistat la cursuri, da' stiti cum e sa ti se spuna clar si sa ti se arate si sa vrei si tu sa stii...

daca ne adunam macar vreo 5-6, vb. cu tipu' de-l cunosc eu mai bine si punem la cale ceva. ziceti-mi va rog pe PM, ca sa pot sa tin socoteala si sa am mesajele intr-un loc.

dana, drum bun, pe vremea asta, sa ai maaare grija!

pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

menuet, imi pare rau sa aud de febra la veverita, dar sa te bucuri totusi de ziua ta, macar 5-10 minute acolo sa stai si sa simti ca e ziua ta...

ellen, sper ca o sa fie o nunta la care sa te simti cea mai printesa si cea mai fericita!!

roxana, hai ca dupa ce termini cu nuntile si plimbarile te scoatem noi la plaja cu cretul mic si blond!

va pup, noapte buna, declar inchis calculatorul si imi petrec seara cu sotu'...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

salutare!!!!

doc...inca n-am plecat, doar ce m-am trezit...ma culcasem pe la 18 si ceva...nu stiam nimic de vremea de afara....acum astept sa mai treaca ploaia ca sa pot duce bagajele la masina si sper ca pana pe la 1 sa se mai domoleasca ...ca cel tarziu la 2 sa plec...sa evit aglomeratia de pe sosea, oameni, vite prin sate, carute si alti participanti la traficul rutier pe soseaua nationala :)))
asadar...multumesc pentru urare....anunt eu in vreun fel cum am ajuns :)..(singurul mod telefonic:)))ca net nu am inca)

in rest...nimic inteligent de mentionat , doar :)))...azi am fost cu sotul la spa:)))...se intelege ca nu a priceput nimic de pe acolo:)...desi a facut vreo trei masaje....mi-a spus ca "a obosit" si la piscina, sauna, dusuri emotionale nu mai poate:))...asa ca in ultima zi am avut confirmarea ca barbatii (unii din ei, nu generalizez) sunt mai bucurosi sa ofere bani sotiilor sa-si faca damblalele, decat sa participe cot la cot sau si mai rau sa faca asa ceva:)))...referitor la maseur, fetelor care-l stiti, mi-a zis ca l-a gadilat:)))))), apoi la masaj vichy ca i-a pus un dus pe spate:)...iar la dry flotation mud pack i-a placut ceva mai mult...asta este amintirea unui barbat despre o dupa-amiaza petrecuta intr-un spa, implicat in proceduri de relaxare:))))....no comment mai mult...ca ma iau nervii....
...asta dupa ce dimineata am vizionat impreuna rasaritul de soare la malul marii...mmmm....ca in filme...pacat ca din spatele meu (stateam gen lambada, pe un pat de plaja) s-a auzit un glas barbatesc cunoscut:))) zicand.... pai da, tu vroiai un poet:)))auzi (hammmm) rasaritul...pana la urma e un fenomen astronomic natural ...care nu e prea placut mine ca atatia ani am facut cart de la 4 la 8 (pe vremea cand era capitan si naviga, adicatelea) si masuram inaltimea soarelui si scriam zilnic in jurnal (de bord...:)))) ....iar la plecarea noastra de pe plaja a mai filozofat inca o data:)))zici ca esti turista de la munte si vezi o data la an marea:)))...
....jur ca am sa strang toate astea intr-un volum pe care-l voi publica:))))...perlele sotilor mei....iar cine are un exemplar similar acasa, poate mai strange filozofii de gen si vom fi mai multe autoare:)...desi cred ca iesi o saga...la cum stiu eu ca este sexul tare :)))
......................................................

in alta ordine de idei...doresc si eu...desi nu le cunosc personal...celor doua colege de forum ce-si serbeaza/ aniverseaza astazi ceva important din viata...la multi ani!!!!...in ambele cazuri e valabila:) urarea...la cat mai multi ani!!!!...fie ca Dumnezeu sa va fie alaturi si sa va ocroteasca...

toate cele bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

DanaAlex,intrasem sa-ti spun "Drum bun!"tot asa,desi nu te cunosc real,dar se pare,orice ai spune,ca intuitia mea a functionat perfect in cazul tau(a propos de prima mea parere-cea buna,evident-pe care mi-o formasem despre tine si ti-o si comunicasem direct. Nu incetezi sa ma surprinzi in modul cel mai placut,iar acum am ras cu lacrimi la ultimul mesaj.
Inca te mai revolta reactia sexului martian?!Offf,sunt atatea de discutat,dar eu cred ca mai astept sa mai creasca picii sa poata suporta modificarile de program,ca sa putem discuta live. Cert este ca eu, ca un peste(adica de zodie,nu de meserie)ce sunt,am gasit unicul mod de protectie pe care-l stiu la deraierile masculine de la sentimentalisme- alunecarea, adica ma prefac ca n-am resimtit toate sensurile pe care le implica afirmatiile lor si de care,evident,ei nu sunt constienti sau nu le percep la adevarata magnitudine psihologica.
Revenind la scopul initial,iti doresc drum bun,regasire calda si revenire rapida pe meleagurile pe care noi,majoritatea forumistelor,ramanem!
PS:abia astept sa te cunosc personal,mai ales ca de curand mi s-a ridicat un val de pe ochi(te confundasem ceva vreme cu o persoana pe care am cunoscut-o la cabinet, jurista, cu asemanari fizice dar,din cate vad,spirituale mai deloc).

Mergi la inceput