Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(31)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

aris..eu pozitionez bijuteriile in sus k asa mi-a zis med gine de cand l-am nascut..k cik se dezvolta mai bine...rar face p langa scutec...sta chiar si noaptea cu 1 singur...happy3 are acum bvebe
ai RIS TOT LA CAR4 GASESTI BODYURI SUPER FARA IMPRIMEURI..DE LA FIRMA TEX..SUNT SUPER



pozici dragute




Si eu sunt multumita de body-urile de la TEX




Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Am plecat afara!





Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani Robert Andrei,Damian Serban,Marina Alexandra,Albert Gabriel,Amalia,Radu Stefan,Petru

Am facut si noi vaccinul de la 4 luni ,cum va spuneam nu am gasit infarixul asa ca am facut cel de la stat ,Timi nu a plans si nici febra nu a facut asa ca voi merge in continuare tot pe acesta [left]
Joanna multumesc

Monica mami de Timeea Alexandra ( 25.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza
ups inseamna ca am inteles in gura. pai io pricepusem de la voi ca trebe pus cucul in jos si eram f multumita ca nu mai da pe afara. doar sotul m-a certat ca daca il leg bine in jos cu i se mai ridica si lui dimineatza...nu l-am ascultat. gata am bagat l cap. toate panzele sus!!!

joanna - fix atat are si al meu. tot 5700. eu fac prostia sa il cantaresc zilnic si ma enerveaza cand vad ca are cateva zile la rand tot atat sau chiar cu 10gr mai putin. e adevarat ca dupa aia are cate un hop si pune ceva pe el. oricum am vazut ca in ultimile 10zile a pus 200gr asta ar insemna undeva la 600gr/luna ceea ce nu e rad din punctul meu de vedere,dar cand aud cat are Keutzul de exemplu mi se face rau.
cum nu sta in wrap??? prins cu fata spre exetrior? vezi toate e prea larg s nu se simt el uficint de proape de tine. e adevarat ca nici al meu nu sta decat daca ne mishcam si facem chestii prin casa.

simi - deci trebuie fara reductor...hmmm...am incercat aseara si parca e mai calm in scoica asa. te pomenesti ca nu statea confortabil. pe reductor scrie pana la 6kg si al meu mai are un pic pana acolo.

fug ca s-a plictisit si de centrul ala minune de activitati. na-i vazut asemenea copil. deja vrea sa il plimb sa vada diverse ;ucruri pe care le apuca apoi cu manile si le tranteste pe jos. in 5 min curatam toata masa.

stiu de body-urile de la tex dar ce am luat eu era cu imprimeu mic pe piept. ati gasit si fara? ca azi ma duc in care4. saru-mana

ana-maria - saru'mana tare bine ma simt cand vad atatea stele le subiectul meu

aaaa fetelor care va plangeti de burta,toate sunteti cu cezariee? ca nu pricep cum de ati ramas cu burta. eu nu mai am nici urma. ori am fost eu o super norocoasa?? nu ma injurati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

MA inscriu si eu la "burtoase" dupa nastere. De fapt, burta s-a mai dus dar fundul si picioarele...mama, mama zici ca sunt luptator Sumo. Talia s-a conturat la loc frumos, burta e si nu e (oricum niciodat anu am avut un abdomen plat) dar ce sa va spun ca deja mi s-au unit pulpele sus, adica, ma scuzati, ma frec intre picioare, si e o placere pe caldura asta.

Am citit ca folositi creme anticelulitice cele care alaptati? Ce creme folositi ca ce am gasit eu sunt interzise in per de alaptat.

Despre bodyurile de la Tex si eu sunt multumita de ele, de fapt am cumparat mai multe produse insa ce nu-mi place este ca pt Raru care are acum 4 luni folosesc masura pt 9 luni si tot il strang pantalonii. Adica, vreau sa spun ca nu se potrivesc masurile.

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

hop si eu, ma inscriu la categoria grea ce sa fac? merit! daca in timpul sarcinii nu am stiut masura si am luat in greutate 26 de kg. Ca sa le linistesc pe mamicile care inca alapteaza, nu prea avem ce face , dieta si cremele nu se impaca cu alaptatul.

Eu ma gandeam la un moment dat sa ma duc la o sala de aerobic, dar m-am lasat pagubasa pentru ca al meu inca suge le 2,3 ore si nici nu as ajunge bine la sala ca ar trebui sa ma intorc. Dupa ce incep diversificarea va fi altceva, oricum primul an este al copilului.

Pentru fetele care au terminat de alaptat, le pot ajuta cu o dieta foarte eficienta, care se tine foarte usor, bazata pe grupele de sange. Mama mea tine aceasta dieta ( practic e un mod de viata ) si din februarie a slabit 12 kg, i s-a reglat glicemia ( ea are si diabet )si nici foamea nu face.

Si eu am cumparat acum 2 saptamani, de care4 body-uri, dar cele cu maneca scurta le-am luat de la 9 luni si cele cu maneca scurta de la 6 luni ( dar rau am facut ca deja ii sunt mici ), intr-adevar marimile nu corespund.



www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza...
ma intreba cineva cum i-a scos sange din vena..asistenta..foarte priceputa, initial a cautat vena..dupa ce a pus garoul..si abia apoi a bagat acul..a fost chestiune de masim 1 minut
rivali..ce concurs?ala de anul trecut?eu am primti anul trecut giarafa in 3 sapt:)
mai..papersul asta premium care..e super..e genul huggies..ala frumos..cu elastic..foarte fina hartia...super;sunt curioasa care va fi pretul in magazine

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

fetelor..are cateva nr lu' saby? va rog un pm rapid..sau parola si contul de pe mailul comun..multumesc



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

gataaaa, am recuperat tot
eu am avut casa plina de 2 zile, asa ca... am luat o pauza mica; acum au plecat toti, inclusiv mami meu care a stat cu mine de miercuri; tare bine a fost sa am cu cine sa mai bodogan si eu toata ziua; si mutunelul e disperat dupa ea, rade cu gura pana la urechi numai cand o vede- pai normal, ca-l corconeste de nu se poate; surioara tocmai a plecat la aeroport, pleca ain Antalya in concediu ( si pe mine ma crizeaza zborul cu avionul, mai ales ca e inorat si ploua)... of Domane ajuta sa ajunga cu bine, si fara prea multe peripetii... ca e primul lor zbor cu avionul... si erau cam speriati ei asa; e adevarat ca eu si cristi am facut ceva bascalie de ei si i-am speriat...dar o sa le treaca lor.

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

neata la amiaza, tufete

iaca cu ce s-a indeletnicit motanu meu zilele-astea, un montaj
http://www.vimeo.com/5524030
Filmarile au fost facute acum 2 luni, acasa la socri. Muzica a compus-o el.

Pisicogri, sa stii ca de la bucale-ncoace sint uneori bilete la 200 dus/intors cu klm sau lufthansa.

Ayla, vino pe-aci, nu mai sta ascunsa! Si-asa abia ce ne tirim, nu vezi? Inainte scriam un capitol pe zi, acu sintem la 2-3 pagini.



Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput