Albinutze de Mai-Iunie 2009(3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

beca nici clara n-a vrut bioticsul de la inceput. dar i l-am dat cand era flamanzila rau de tot. si nu i-am pus mai mult de 20 ml de ceai/lapte. oricum eu n-am vazut o mare imbunatatire dupa biotics. iar acum am trecut-o pe enterocolactis (fosta ecoflorina). asta are un alt bacil si cica un policulet contine 8 miliarde de celule vii , fata de cele vreo 250 de mii de la biotics.
nemora la multi ani! pupici multi si pt karolina. sa-si revina cat mai repede. si tie iti urez sa ai multa rabdare!
miruta nici fata mea nu prea vrea sa doarma in patut. o mai pacalesc uneori ziua sau in prima parte a noptii. dar aseara spre ex n-am putut deloc. a stat numa 5 min in patut si s-a trezit.
aseara m-a speriat cat a putut sa pape..... bine dupa aia a si vomat. mai exista pusee de crestere si mai tarziu????

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

ah! si am uitat sa zic. deja se vede o imbunatatire de la enetrocolactics!

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

anda_magda un pentru tine si Clara, sa se faca bine, sa-si faca efectul medicamentul

si Radu mai vomita dupa ce papa, el vomita cand e agitat si nu sta linistit la ragait pe umar.... asta am observat la el...

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda_magda

beca nici clara n-a vrut bioticsul de la inceput. dar i l-am dat cand era flamanzila rau de tot. si nu i-am pus mai mult de 20 ml de ceai/lapte. oricum eu n-am vazut o mare imbunatatire dupa biotics. iar acum am trecut-o pe enterocolactis (fosta ecoflorina). asta are un alt bacil si cica un policulet contine 8 miliarde de celule vii , fata de cele vreo 250 de mii de la biotics.
nemora la multi ani! pupici multi si pt karolina. sa-si revina cat mai repede. si tie iti urez sa ai multa rabdare!
miruta nici fata mea nu prea vrea sa doarma in patut. o mai pacalesc uneori ziua sau in prima parte a noptii. dar aseara spre ex n-am putut deloc. a stat numa 5 min in patut si s-a trezit.
aseara m-a speriat cat a putut sa pape..... bine dupa aia a si vomat. mai exista pusee de crestere si mai tarziu????

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png


Mai sunt pusee la 3 luni si 6 luni, dar cele mai evidente sunt primele, la 3 si 6 saptamani.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(3) iunie 2009 *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

noi la 6 sapt n-am avut puseu. iar acum suntem la sapt 12.

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Hello fetele,

Nu am mai intrat de ceva vreme, nici nu am reusit sa citesc mare lucru... sper ca sunteti toate bine si bebicii la fel.

Noi crestem tot mai mari si avem nevoie de muuuuulta atentie si dragoste. Darian a avut cateva zile foarte cacacioase si saliveaza de mai bine de o saptamana foarte, foarte mult si scoate balonase. Pare ca lui ii place ca rade insa se uda tot pe tricou. Spre seara este mai marait si ar "roade" tot ce ii vine la gurita fie ca e bibe, coltul la perinita, jucaria sau barbia lui mami... Am cautat pe net despre salivarea asta abundenta si cica ar putea sa il jeneze gigiile si sa o tina tot asa pana apar dintisorii. Este posibil sa il jeneze la nici 3 luni? Pai daca ii ies dintisorii la 7 luni avem ce ne chinui...

Sper sa apuc sa recuperez putin zilele astea. la toate!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare DARIAN http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

SUNT PE AICI SI EU DOAR NU PREA REUSESC SA SCRIU CA NU MA LASA NAZDRAVANII.
VA SALUT SI VA DORESC O ZI SI O NOAPTE LINISTITE (SI MIE).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

salutare la toate fetele!ne scuzati absenta dar e motivata.micuta mea ma solicita aproape tot timpul.abia am timp pt mine.noi suntem bine, mamaruta a crescut, a luat 800 gr in greutate in 3 sapt si 3 cm.suntem topiti dupa ea, mai ales cand o vedem zambind cu gura pana la urechi, sau cand se intoarce pe diferite parti sau isi intoarce capul si se uita uimita prin casa si cand o auzim cum gangure.pe zi ce trece suntem tot mai uimiti de ea!lapte am din plin dar tot nu e de ajuns, mai bagam din cand in cand cate o completare, baita ii facem in fiecare seara si apoi o ung cu ulei de masline.coliceii au mai trecut, i-am dat debridat si sab simplex,iar ceiuc i-am dat Baby drink(fff bun).eu sunt ok.am slabit mult fara sa vreau,de la stres si oboseala(de la 62 kg la 48.5kg).tati e fermecat de mamaruta noastra si ne ajuta cum stie el mai bine.suntem atat de fericiti si imlpliniti cu ingerasul nostru langa noi!!!cam atat momentan.cat mai am timp, ca doarme, merg sa mai citesc din urma.
va pe toate si pe minunile voastre si aveti grija de voi si de ele!

Mamicuta mandra de Alexia-Gabriela

http://picasaweb.google.com/RalucaIoana23/AlexiaGabriela?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

am uitat sa va zic ca am pus niste poze cu mamaruta sa o cunoasteti si voi, care vreti!
multi pt bebici si mamici!

Mamicuta mandra de Alexia-Gabriela

http://picasaweb.google.com/RalucaIoana23/AlexiaGabriela?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

noapte linistita cata! tie si nazdravanilor tai!

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput