Albinutze de Mai-Iunie 2009(3)
Raspunsuri - Pagina 18
CarlaV spune:
Relusha, cauta un ulei presat la rece, ceva organic, migdale, cocos, chiar si masline, da-te pe sfarcuri continuu si inainte de supt, apoi poti doar sa-l stergi inainte sa puna gurita, eu asa mi-am salvat sfarcurile cat de cat.
Nemora, esti tare, chiar ca Napoleon e la degetul tau mic
. Multa sanatate lui Karo, bine ca nu e virala, ca sa ia si altii. O sa fie bine.
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
mare(3) iunie 2009 *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"
cris_82 spune:
relusha........multam de cafeluta si sa fie asa cum zici tu..o zi buna cu bebei neplangaciosi

maria bunica........bebe Darius bravo pentru greutate



iubita tiana.................daca nu vrei sa se supere printesica ta frumoasa(superbe poze)..schimba repede semnatura

luckyblue................eu am incercat cu lingurita,cu seringa,cu pipeta,cu biberonul..dar scuipa tot
.Asa ca am fost o mamica rea si am sarit peste o masa de papica
si apoi singurica imi cerea ceiutul de colici..care sincer ne-a mai rarit mult crizele de durere

ganesha................macar o data la 2 zili o chem pe sora-mea sa stea cu broscuta mea.Dupa ce-i dau sa pape bag si eu 2 ore de somn

Bebe Beca...........Ma bucur ca v-ati simtit bine la caluti
.Multi
Sarei ca sa treaca de tot cu problemele.
Lavinia..........ce de vesti bune


yioanna..........eu iti spun ce facem noi..dupa fiecare baita ii dac masaj cu ulei de la dalin si o trag un pic si pe la falcute
.Nici a mea nu ragaie de fiecare data dupa ce papa si atunci o pun sa faca nani pe o parte ca sa fiu sigura ca nu se inneaca daca regurgiteaza putin![]()
mami de
Miruna(29 mai) 



CarlaV spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Relusha Carla, ai dreptate ca de obicei Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009) |
Ei, nici chiar ca de obicei
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
mare(3) iunie 2009 *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"
laurraa spune:
buna fetili!
ce activitate seara-noaptea;
a mea a fost dimineatza maraita saracuta o doare burtica; e a treia zi cand nu iese cu kk; of doamne.A fost prima oara cand m-am enervat ca nu stiam ce sa mai fac si am zis:"ei, na te las sa plangi si gata" si a lasat falcutzele in jos de suparare si am inceput sa o pup toata si sa-i spun sa ma scuze
; of te cumpara si te vand cum vor ei.Iar cand m-am ridicat de langa ea pregatita de o tura de brate iar si-a luat somn imediat;
tiana, ma bucur ca esti bine, sa-ti traiasca frumusetea
yioanna, eu nu-i dau cu nimic pe fata, decat seara la baita o spal cu apa bine si ziua daca e ff cald un cotonel cu apa o curat; a mea plange la schimbat, dar tbuie sa o iau cu binisorul si sa desfac incet pampersul si fara sa zic nimic reusesc

maria, am vazut ochii superbi ai lui Darius

; cu siguranta raman asa
BebeBeca, sa va fie de bine iesirea; apropo, nu numai pt tine e intrebarea, si si pt fete: cum le faceti baita cand sunteti plecate cu bebeii week-endul sau mai mult pe undeva?
nemora, felicitari pentru multitudinea de activitati si santate multa lui Karo
lavinia, parca tu intreba, si eu am facut ecograf la inimioara ca imi zisese pediatra ca se aude un suflu si la fel mi-a zis: nu se inchisese o camaruta,insa e normal pentru varsta lor si sa revin la 1 an
ganesha, dar in masina ii place? plimb-o cu masina si apoi seara cand e mai putin aglomerat pe trotuar
carla, ma gandeam eu ca ai dat o replica buna cuiva si te-au si observat astia

ma duc sa scot rufele din masina
mami fericita de Maya Teodora (17.05.09)
binecuvantarea si minunea noastra
Maicuta Domnului si Sf. Stelian ne vegheaza 
Maya Teodora *** Maya 2 ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09
cris_82 spune:
carla.................vreau si eu o minune dintr-asta in care sa sara si fi-mea de la 2-3 ore de somn la 8 ore
.Ar fi curata boierie
.Imi pare rau ca ai capatat avertismentul ala
.P.S..sa stii ca i-ai zis-o bine..o merita![]()


mami de
Miruna(29 mai) 



Relusha spune:
Nemora, multa sanatate la Karo
chiar ca Napoleon e "zero barat", un
si o
pentru incurajare
LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi:

Mara Ioana 

bebe de Oanalex

Maia 

bebe de 

Nemora 




Yoan 

bebe de Blue77
Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)
Relusha spune:
CarlaV, ma dau cu crema de galbenele cu propolis dupa fiecare supt si inainte de alaptat ma spal cu apa calda pe sani... nu mai am probleme cu sanii decand nu ma mai ud cu lapte de la mine pe sfarcuri...
Radu s-a trezit, a supt 20 de minute la un san, am avut tentativa de a-l trezi sa-l pun si la celalalt san si cand l-am ridicat a ragait si uite asa l-am lasat sa doarma si doarme de 40 de minute....bine face sa creasca mare sa o ajunga la greutate pe Larisa 
Laura, si eu mai fac asa cum spui tu si tot asa ma tine si pe mine 15 secunde si apoi merg sa vad ce face si cand ii vad ochisorii si face o mutrita asa cu colturile guritei in jos, ma topesc toata ![]()
Carla, mai avem 5 zile pana la 6 saptamani, sa dea DD sa fie cum spui tu, ca bine ar fi...somn 8 ore legate, uauuuu!!!!!
Cris_82
e bine cu o sora in zona, nu...? ![]()
Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)
miruta spune:
Neata,dragelor!
Asa rau imi pare ca nu pot intra mai des...dar Antonia ma solicita non stop.Nu mai pot face nimic de ea...vrea numai in brate ,cum o las jos zici ca i se pornesc senzorii si se trezeste in maxim 10 minute.Am avut si o mica depresie din cauza asta ,eram singura acasa si nu puteam sa merg nici la baie de ea...acum doarme dar nu stiu pt cat timp.
Yioanna ,multumim mult de tot ,am vazut pozele ,sunteti niste frumoase.Inapoiem pupicii!
Anto a luat 1200 grame in 4 saptamani si 5 cm in lungime iar mami a ajuns la 62kg de la 74,mai am de dat jos inca vreo 5 dar nu ma stresez.
Vreau si eu solutii sa o determin sa doarma la ea in pat..de vreo saptamana nu mai vrea deloc ,se fataie ,maraie si daca nu o iau urla...tati zice sa o las cu mine in pat ,eu nu sunt deloc de acord ,da-ti idei,va rog....
Ieri am fost la ortoped sa ne vada si se pare ca-i totul ok,maine merg la restaurant sa stabilim meniul si detaliile ,apoi cred ca plec la tara la bunica cu ea si cu parintii mei(am fost sambata acolo si a dormit si papat toata ziua)...poate acolo cu atatea ajutoare am timp sa va scriu mai des.
Nici a mea nu doarme dupa baita ,vrea leganata ,trage o repriza de vreo 40 min de somn apoi fataiala pana pe la 12.30.
Pupici...ies ca deja scartaie.
NOI
Bebe Beca spune:
La multi ani, Nemo! Si la multi ani micutei pentru prima luna! Multa sanatate sa aveti toti!
Pe langa Zinnat, medicul a recomandat fetei Biotics. In vacanta nu am reusit sa-i dau, pt ca scuipa tot din gura (i-am dat cu seringa) si a vomitat dupa el, dar am crezut ca-i o intamplare. Acum mi s-a intamplat la fel. De data asta i-am dat din bibe, amestecat cu ceai (ca lapte de-al meu din bibe nu mai pupa, la ce figuri mi-a facut dupa ce primea lapte din bibe) si a vomitat imediat tot, in jet, ca data trecuta. Inclin sa cred ca nu e o coincidenta, dar ce anume sa nu-i placa la biotics?
Ioana,
Rebeca (16.05.2004) si
Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca
