Albinutze de Mai-Iunie 2009(3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Despre Sara... a crescut, ranjeste toata ziua, a inceput cu chicoteli si tipete, se tot intoarce pe o parte, dar e fundu' prea greau ca sa se poata intoarce pe burta. Este un grasunel de copil, falcos si tare dragalas. Am observat ca, atunci cand isi schimba locul, prima noapte este de cosmar. Apoi se obisnuieste, incet incet. In rest, ne inmoaie cu ochii ei albastri, pe care speram cu totii sa nu-i schimbe... ACum e langa mine si sta cu nasul bagat in canapea. Ne urmareste cu privirea, ii place sa i se cante, chiar gangureste si ea, daca disparem din zona incepe si plange. E a doua minune a noastra.
Acum descarc fotografiile de la Danes, apoi le pun pe webshots.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yioanna_s

Textam 2 intrebari:
1.voi ii dati cu crema sau ulei pe fata?
2.ce sa fac ca iubyta mea,dupa ce papa adoarme si nu mai face "ragaici",nici dak stau cu ea 1 h in sus si in plus se trezeste fresh dak o schimb dupa papica,nu sh ce sa fac?

printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra


http://picasaweb.google.com/yioanna

17.06.2009


Eu pe fata il mai dau-cand nu uit cu ulei de corp, iar daca doare nu-l mai ridic sa ragaie!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Despre Sara... a crescut, ranjeste toata ziua, a inceput cu chicoteli si tipete, se tot intoarce pe o parte, dar e fundu' prea greau ca sa se poata intoarce pe burta. Este un grasunel de copil, falcos si tare dragalas. Am observat ca, atunci cand isi schimba locul, prima noapte este de cosmar. Apoi se obisnuieste, incet incet. In rest, ne inmoaie cu ochii ei albastri, pe care speram cu totii sa nu-i schimbe... ACum e langa mine si sta cu nasul bagat in canapea. Ne urmareste cu privirea, ii place sa i se cante, chiar gangureste si ea, daca disparem din zona incepe si plange. E a doua minune a noastra.
Acum descarc fotografiile de la Danes, apoi le pun pe webshots.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca






Imi pare rau ca ti-a racit! Sa stii ca si al meu face urat cand ii schimb locul! Cpii astia sunt mai rai decat mosnegii! Felicitari pentru chiscute si falcute!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

BebeBeca ne bucuram sa auzim ca Sara e pe terminate cu tratamentul, un dulce pentru Sara

Din pacate eu nu pot sa deschis site-ul cu pozele voastre asa ca eu doar imi imaginez cat de frumoase iti sunt printesele



Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

o calda in dimineata asta de la noi ...

duminica am implinit 5 saptamani si cred ca suntem la puseul de crestere de la 6 saptamani ca vrea tot la o ora la san... suge 10-15 minute si apoi trage un pui de somn la mine in brate...

Va pupam si sa aveti o zi buna cu bebeii neplangaciosi

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata!
Relusha, da, suna a puseu. Partea buna cu puseele, pe langa faptul ca ia mult in greutate, este ca dupa ce se termina doarme mai mult decat inainte.
BebeBeca, ma bucur ca v-a mers bine la cai, ai niste minunatii de fete. Noi vom sta la "Casa Stefan", n-am mai fost acolo pana acum, este a 3-a vila pe dreapta daca faci dreapta pe langa Margot.
Yioanna, eu i-am dat fetei pe fatza de 2 ori cu apa termala, in rest cu nimic.
Maria, ma bucur sa te citesc iar .

Avertismentul l-am luat la un subiect despre nasterea fara epiziotomie, discutia mergea frumos si constructiv, pana a aparut cineva cu nick "cucuveaua" (de aici adresarea mea cu "pasarica") si a inceput sa arunce cu noroi in stanga si-n dreapta. Normal ca m-a mancat limba, si de aici semnul acela distinctiv la nick-ul meu . Interesant este faptul ca intuitia mea a fost foarte buna, personajul respectiv este din sistemul medical, deci am avut dreptate si adevarul supara.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(3) iunie 2009 *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nemora

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(3) iunie 2009 *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Carla, ai dreptate ca de obicei azi noapte mi-a dormit prima data 5 ore legate si atunci l-am trezit eu ca imi curgeau sanii... si acuma doarme de o ora jumate si inca nu da semne de trezire...sper si ma rog la Dumnezeu sa fac fata cu sfarcurile sa nu ma doara de la atata supt...

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

Mersi Carla
din pacate s-a imbolnavit Karo, diaree cu voma; ce e bine e ca am dat aici de o super pediatra: i-a facut analize de sange si abia apoi a dat antibiotic (a reiesit infectie bacteriana); aseara am stat 4 ore la spital cu perfuzie si a adus-o barbatumeu pe pitica la alaptat
acum stau in pat, cea mare mi-e pe picioare, o leagan de dimineata, si pitica in brate, am si o mana sa scriu. am baut cafeaua, ma uit la tv, stau la calc, o sa si mananc, deci napoleon e fix pedala. mi-ar mai trebui o sonda urinara.

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Nemora sanatate lui Karo! Greu cu spitalele! Si cand si cel mic depinde de tine....mai greu! ma bucur ca e mai stabila acum!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput