Burtici fericite de septembrie-octombrie (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Epiziotomia se face in timpul unei contractii si de aceea nu se simte prea tare, dar ma gandesc cat de puternica trebuie sa fie o contractie daca nu simti taietura?

Ma duc si eu la . Somn usor!

25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna seara,

abia reuses sa va prind din urma. in primul rand la multi ani pentru sotul ioanei si multi ani fericiti monicai alaturi de sot.

lucia acu' am inteles ca erau cursurile de antenatal. interesant ce spui tu de epidurala. eu auzisem ca intarzii nasterea pentru ca e anestezic si ca nu mai poti controla la fel de bine impinsul. de altfel, am o prietena care a nascut anul trecut doar cu gaz. in doua ore a fost gata si fata a tasnit de era sa dea cu capul de tablia patului. nici vorba de toropeala. dar vezi tu, parerile sunt impartite. nici eu nu stiu ce voi face, ce sa aleg.

cat despre crescutul natural...subscriu...poate si pt ca situatia ne obliga. dar chiar vorbeam cu mama daca ea ne-a dat cu creme si uleiuri si etc. si mi-a spus ca nu. copilul are destul ulei in piele ca sa nu aiba nevoie de nimik din afara. ba mai mult ii strici echilibrul ph-ului. imi spunea in seara asta ca impotriva oparerilor mai fierbea ulei normal si il neutraliza ( e farmacista...inca nu stiu ce inseamna asta) si cu aia ne ungea la fund. pentru ca spune ea, creme de oparituri mai contin si o gramada de cortizoni care nu sunt tocmai indicati.

eu pompa nu imi cumpar. am o prietena care s-a oferit sa mi-o dea pe a ei ca e noua, in caz de nevoie. in rest...loc de dulapior nu prea este la noi in dormitor/studio de muzica. cred ca va trebui sa amenajez ceva pe servanta, plus un loc pentru hainute la noi in dulap.

ma gandeam sa iau un sterilizator, desi mai stiu inca persoane care fierb inca sticlele fara probleme.

s-au mai dezbatut multe subiecte, dar nu mai prea retin ce anume. revin maine dimineata cu alte ganduri. ca acum transpir stand degeaba.

iulikaimi pare rau de portofel. cu buletinul poti sa rezolvi facand o procura la unul dintre parinti. eu le-am trimis doar poze si ei mi-au obtinut buleitnul ca nu puteam pleca.

ioana nu te impacienta. era mai obosit.

cat despre vaccinuri...nici ue nu stiu ce sa zic...e ala 3 in 1 pentru rubeola si inca doua boli, care am inteles ca da reactii urate la unii copii...si vorbim de reactii pe viata. am o prietena si acum se intraba dk sa i-l faca sau nu .

ah...si azi am schimbat si semnatura...



v-am pupat, noapte buna

MangaGirl :-) 28+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

daciana, tare ne bucuram ca esti bine si ca beb e bine. restul se rezolva...daca tot vii maine la bucuresti, poate ajungi si la intalneala...zic si eu
ziceti-mi si mie unde sunt filmele cele ingrozitoare cu nasterea ca vreau sa imi sperii soatza si nu le gasesc pe mailul comun...nu le-oi fi vazut

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui daciana.ilie

si despre epiziotomie ... mi-a zis mami mea ca oricum nu simti cand te taie si sa fiu linistita ... asa ca daca zice mami mea ....

tb doar sa avem un fel de colac de salvare pe care sa stam in primele zile .. saptamani



daci

29+ cu Darius


asa e, iti face si anestezie locala, am impresia. dar cam nu te mai asezi pe WC vreo catevba sp dupa :(

MangaGirl :-) 28+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

daciana, tare ne bucuram ca esti bine si ca beb e bine. restul se rezolva...daca tot vii maine la bucuresti, poate ajungi si la intalneala...zic si eu
ziceti-mi si mie unde sunt filmele cele ingrozitoare cu nasterea ca vreau sa imi sperii soatza si nu le gasesc pe mailul comun...nu le-oi fi vazut

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si


www.babycenter.com/2_getting-an-epidural_10309447.bc?intcmp=Art_Test_related_fet&pn=Article%20page" target="_blank">http://www.babycenter.com/2_getting-an-epidural_10309447.bc?intcmp=Art_Test_related_fet&pn=Article%20page din meniul din dreapta le vezi pe toate.

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Aida somn usor si o zi minunata maine in tara vecina!

Iulika am citit tare grabita acuma seara. Imi pare tare rau ca ai pierdut portmoneul. Eu inca mai sper sa-l gasesti

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

multam fain, raluk

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

din pacate maine sunt in "vizita de lucru" prin bucuresti si la ora la care va vedeti voi, eu sper sa fii ajuns cu bine inapoi acasa (la buzau)

cat despre filmulete, cele pe care le-am vazut nu sunt chiar de speriat soata , dar daca vrei, ma uit repede in capitolul trecut sa vad unde era link-ul pt ca am memorie vizuala .... eu nush sa pun link

brb

daci

29+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

nu mai retin la colesterol cat era,nu f mare oricum...dar trigliceridele erau 520 ( si parac limita superioara era undeva la 200 si un pic)
Dr ne-a zis ca un ou si putina smantana cu grasime redusa putem baga in ciorba cand o dregem .
F important e sa nu mananci pielita de pe carnea de puica are f multe grasime.Legume,frcute cat mai multe. Pt trigliceride tre' evitate dulciurile,inghetata,ciocolata
Cam atat imi aduc aminte acum...mai completez cand imi amintesc

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 31+, cu -Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

multam fain, raluk

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si




Tu acuma vrei sa te distrezi de noi, ca oricum faci ceza, nu?

25+

Mergi la inceput