Burtici fericite de septembrie-octombrie (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

vai ... iubesc ploaia, iubesc mirosul pamantului dupa ploaie si mirosul din aer cand se pregateste de ploaie

m-am gandit mereu ca e din cauza ca sunt nascuta toamna :)
ma duc sa pregatesc niste sandwich-uri pt soata :)

brb

daci

29+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

... iuhuuu , ma duc la ca se poate sa ma ia maine husbantu maine cu el la ungarica ... ma duc sa ii torc maaaaarrrr - paaaaarrr la ureche poate ca il induplec
... pupice si usor si voua



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 30+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Eu sunt pe baricade..M-am urcat in varful patului, am deschis geamul larg si ascult sunetul ploii.Ador ploaia, sunetul ploii.. daca ar fi fulgere tunete si mai bine..DAr aici sunt fenomene mai rare..Stiu sunt cam 'loco' dar ce så fac?!

Iuliana, cea mai fericitå 32+cu Bruce Nicholas


Ar trebui sa vii in Bucuresti ca in ultimul timp am tot avut parte de asa ceva, Plus ca acum vreo 3 saptamani, la mama, am inceput sa plang de la niste fulgere+tunete chiar langa noi. Primul m-a prins pe WC, l-am vazut pe fereastra de la baie si mi s-a parut ca a cazut la noi in curte. M-am ridicat brusc, cu pp siroind pe picior. Apoi am iesit sa poarta sa ma uit de catel care plecase in plimbare. M-a prins un fulger chiar cu mana pe poarta de fier, fulgerul fiind chiar in fata mea. Mi-au dat lacrimile instantaneu. Vorbeam si la telefon cu sotul in timpul ala. El tipa la mine sa intru in casa...Scary...Pentru prima data, mi-a fost frica de fulgere...

30+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Aida noapte bunå..

Iuliana, cea mai fericitå 32+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Am vazut si eu filmulete despre nastere: naturala, cezariana si in apa. Incerc sa ma pregatesc, dar ma trec fiori de fiecare data cand vizionez un filmulet nou.

Imi place mirosul ploii, vara ma innebuneste sa stau si ascult cum ploua. Ce bine ar prinde acum o ploaie, nu mai pot de cald, uff.

Am pus si eu cateva poze pe contul comun (pana acum m-am straduit ) ca sa ma recunoasteti maine.

25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mimika tu nu ai vazut la stiri copilul ala traznit ca vorbea la telefon? ... stai cuminte



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 30+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

stiti ce mi-a zis mie dr cand i-am zis ca vreau naturala, fara epidurala ....cu epiziotomie direct cand e momentul?

...sa aveti totusi kit-ul de epidurala la dvs, pt ca poate atunci nu veti fi atat de curajoasa

hihihihiih

nb aida si somn usor!

daci

29+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Va trimit eu ploaia daca vreti ca la noi e din belsugcu tunete si fulgere
Si eu ador vremea asta,as sta pe o terasa cu o cioco calda in mana si m-as uita ore intregi cum ploua si cum fulegra
Daciana,ma bucur ca te-ai mai linistit. Si sotul meu si-a facut analizele acu 3 sapt si i-au iesit trigligeridele f mari. Acum e la regim strict,3 luni de zile,fara carne de porc numai peste si pui,fara oua,branza,smantana (decat cele cu continut ff mic de grasime) + ca are si colesterolul marit. De unde ,nu ne-am dat seama pt ca el nu manca gras,o fi doar de la carnea de porc...nush ce sa zic. Oricum,deja se simte muult mai bine,a dat jos 6 kile ( slava domnului si are de unde) si cu o bucatareasa asa iscusita ca mine,nici nu simte ca e la regim

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 31+, cu -Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

si despre epiziotomie ... mi-a zis mami mea ca oricum nu simti cand te taie si sa fiu linistita ... asa ca daca zice mami mea ....

tb doar sa avem un fel de colac de salvare pe care sa stam in primele zile .. saptamani



daci

29+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

offff mary ... mai stii cat a fost colesterolul si trigliceridele ... colesterolul meu e acum aproape dublu decat maxim

am fost mai mult de 10 ani vegetariana ... de fapt ovo lacto vegetariana dar colesterolul era mereu pe la 210 dincauza ca mancam cascaval afumat cu tonele .. si smantana in orice ciorba ... ca la mami acasa


povesteste-mi un pic despre regim? e vre-o interdictie la fructe si legume? carne oricum mancam pt asta mic mai mult ...cu branza si smantana o sa fie greu sa renunt

eh ... o sa radeti dar mereu m-am gandit ca nu mananc suficient de sanatos ... acu am ocazia

daci



29+ cu Darius

Mergi la inceput