King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 99

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Danat, nu e de la nunta mea, dar am gasit filmuletul intimplator pe net si mi-a placut. De fapt, multi nuntasi aleg sa danseze pe muzica lui... daca dai find MJ wedding gasesti o gramada.

Mihutza, aici in Montreal flash-moburile sint o forma de exprimare foarte des intilnita. De exemplu, intr-o zi am vazut mai mult tineri, studenti erau, in special ei folosesc asa ceva cind vor sa transmita un mesaj, imbracat in verde, imprastiati prin multime. Si la un moment dat, cind muzica a inceput sa cinte, au inceput toti sa danseze facind aceleasi miscari, lumea a citit ce scria pe tricouri (salvati planeta sau asa ceva) si cei care se aflau pe linga dansatori, au inceput sa-i imite. Imaginea e fantastica, mai ales vazuta de undeva de sus, pentru ca, dupa ce mesajul ajunge la public si cei care care vor sa-si exprime acordul incep sa imite miscarile (nu neaparat de dans, pot fi si alte gesturi), sint citeva secunde in care lumea se misca efectiv in acelasi ritm... fantastic! Si dupa aceea, totul se opreste si lumea pleaca mai departe, fiecae in drumul lui. Dar mie mi se par fantastice aceste flash-moburile si ma emotioneaza pina la lacrimi, pentru ca in acele secunde, trupuri si suflete vibreaza la unison, chiar daca si inainte si dupa, erau entitati total diferite, fara nici un punct comun care sa-i lege.

Iarina, da, cred ca ala din mijloc era mirele! Dar e unul mai in spatele lui care chiar dansa bine!

Anka, nu lua de buna ceea ce se scrie, daca nu e oficial. Asa au zis si de baiatul ala de 25 de ani ca e pregatit sa faca testul ADN si el nu spusese nimic saracu', ca dovada ca dupa citeva zile a venit si a declarat ca MJ nu e tatal lui (eu inca mai am dubii - dar fiind pe vremea cind nu avea copiii lui, tot ce se poate sa-l fi luat linga el din dorinta de a-i fi mentor). Politia tace, familia tace, numai presa (o parte din ea) maninca in continuare c...t. Sint penibili deja!

Pe de alta parte, eu inca mai am senzatia ca acest medic si-a riscat viata si libertatea si ceea ce s-a intimplat a fost posibil cu acordul lui MJ. Nu am spus pina acum asta, dar cind am citit intr-un articol din presa buna sa-i zicem ca daca medicul a facut asta cu acordul pacientului (acesta fiind prea bolnav sau prea slab ca sa mai suporte durerile), desi e ilegal, pedeapsa se reduce pentru medic, m-a dus gindul ca poate asta s-a intimpla intre ei, de aceea l-a luat medic personal indepartindu-i pe toti ceialalti, de aceea a disparut in prima zi dupa ce s-a intimplat, ma rog, de aceea e totul evaziv si neclar... Daca oficial medicul vine si marturiseste atunci eu cred ca are pe undeva acordul scris al lui MJ. Nimeni nu-si risca chiar asa viata si libertatea, fara nici o baza. Omul acesta, medicul, transmite ceva bun cind te uiti la poza lui... nu stiu, asa simt eu. A intrat de curind in viata lui MJ, nu poti sa te lasi pe mina unui singur medic, care nu e nici macar cel mai renumit, daca nu ai un plan cu el...

Mai vin, dar acum trag trei maimute de mine...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU




Da,NELIA,asa cred si eu despre medic...si sigur la insistentele lui Michael a facut ce a facut...insa eu mai cred ca a murit dintr-o greseala a doctorului,cred ca prea tarziu a incercat sa-l resusciteze sau pur si smplu dupa cum presupune politia,doctorul a adormit si cand s-a trezit era deja prea tarziu...stiu ca nu trebuie sa credem totul ce se scrie...insa ma gandesc ca e plauzibil sa fi murit din neglijenta,totusi??!!...zic si eu...ca tare rau imi pare ca nu mai este

Oricum nu mai conteaza daca il judeca pe doctor sau nu,pe Michael inapoi nu-l mai aduc



"Before you judge me, try hard to love me."
Michael Jackson

Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

NELIA,e doar la mine sau...ca nu apare nimic,nici un filmulet...nu stiu de ce....





"Before you judge me, try hard to love me."
Michael Jackson

Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Crismir, am pus doar linkul, asa se vede... nici la mine nu se vedea.

Da, si eu cred la fel, ca el si-a luat acest medic pentru ca a fost de acord sa-i injecteze acest anestezic ca sa-i calmeze durerile si sa doarma. Nu pot sa ma gindesc ca o facea pentru bani, sper sa nu fie asa, imi place mai mult sa cred varianta ca o facea din prietenie si din mila pentru suferinta lui. Poate ca ajunsese intr-un punct din care nu mai avea cale de intoarcere... Se poate ca medicul sa-i fi administrat acest anestezic in conditii maxime de securitate, iar ultima doza sa-i fi fost fatala dintr-o eroare (prea mult, poate ca a adormit, cine stie... poate ca amindoi stiau ca asta va fi sfirsitul... dar momentul a venit prea devreme corpul lui fiind prea slabit - numai ei stiu ce a fost acolo, tot ce se poate sa nu afle nimeni adevarul vreodata).

Ma gindeam dimineata ca e usor sa judeci, numai ca asa ar putea fi judecate si mamele care fac epidurarala, nu? E anestezic care calmeaza durerea si desi se stie ca le poate face rau si lor si copiilor care se nasc, de frica durerii accepti... si aici ar putea fi trecute multe, de la simpla pastila pentru migrena groaznica care te incearca, de la calmantele pe care le ia cel cu nervii biciuiti sau du dureri ingrozitoare si pina la substantele puternice folosite de unii oameni... toate acestea pentru a scapa de durere, fizica sau psihica si a de a obtine o clipa de liniste, de relaxare, de somn... Clipa dureaza putin, tu devii din ce in ce mai dependent de acea liniste, asa ca, vei cauta mereu si mereu sa o obtii, nu conteaza prin ce metode... Nimeni cind ia un medicament, recomandat cu incredere de medici sau de prieteni, nu stie unde va duce ingurgitarea lui... nimeni nu stie de la inceput ca va deveni dependent, pentru ca oamenii nu devin dependenti de medicamente, droguri, persoane, lucruri, mincare, de ele in sine, ci intotdeauna, de starile pe care folosirea sau posesia lor le creeaza. Si asta, din pacate pentru omenire, este ffff greu de controlat, este peste puterile noastre as putea spune. Parerea mea este ca avem control atit timp cit motivatia noastra de a controla este foarte puternica si nu e trecuta inca linia in zona de unde nu mai e cale de intoarcere. Si eu cred ca MJ a trecut-o de ceva vreme, si, dupa ce a negat mult timp, in ultima perioada a constientizat acest lucru, stia ca fatalitatea e aproape si de aici legatura cu medicul... Daca intr-adevar este asa, eu nu-l pot acuza pe ultimul medic de nimic, uman vreau sa spun, chiar daca legea il va gasi vinovat.

Ma enerveaza astia cu stirile lor... raport oficial, dar oficialul a acceptat sa vorbeasca in conditii de anonimitate. Hai sa fim seriosi, pai daca e oficial, de ce mai are nevoie de anonimitate.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

fetelor, la niciuna din voi nu i-a placut piesa care am propus-o pentru melodia zilei (dangerous) ? are o coregrafie superba.

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

Before you judge me, try hard to love me (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

cory mie imi place Dangerous, imi place tare mult ritmul. Evident ca la coregrafie n-am ce zice. N-am vazut pana acum coregrafie la Mj care sa pot spune ca nu ma atrage.
M-am uitat la Flashmob, la backstage cu Lisa Marie, la tot ce ati pus si pur si simplu ...no comment. Sunt zile ca asta in care pur si simplu simt ca nu mai pot zice nimic, decat sa dau replay la infinit la clipurile cu el.
Mi-a placut si spech-ul de la Londra referitor la Sony. Vorbea de un lucru urat din viata lui, cand au incercat sa il saboteze, si totusi vorbea cu calm si cu multa blandete. E o mare virtute asta. (eu nu pot vorbi atat de bland de o persoana sau de un fapt care ma scoate din pepeni). the best has yet to come sper sa scoata curand din sertar melodiile pe care le-a compus si nu le-a lansat.....




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Billie_Jean spune:

Nu am apucat sa citesc toate paginile si nu stiu daca a fost sau nu propusa melodia "Give in to me" in vreo zi, dar eu as vrea sa o dedic zilei de maine. Aceasta melodie ma impresioneza pana la lacrimi (ce mai, de fapt tot ce tine de MJ ma face sa am un nod in gat sau sa-mi apara lacrimi pe care incerc sa le ascund de cei care nu inteleg ce simt pt Michael), intensitatea trairilor iese la suprafata prin versuri, mimica , intonatie, absolut tot.... MJ ESTE un geniu ( Doamne ce urasc cand se fac referiri la MJ la trecut), un mare OM, un model pt ceilalti. Cat de frumos dansa... Ati citit in Jurnalul National de duminica faptul ca avea lupus, o boala care afecteaza articulatiile, dar si "mananca" cartilajele? Cred ca de asta au aparut si operatiile la nas, poate... Cum sa nu se apuce saracu'de tot felul de calmante, mai ales dupa accidentul de la Pepsi, cand pe deasupra avea si dureri din cauza lupusului, o boala de sistem care nu apare la analize si de obicei este depistata prea tarziu, cand nu mai este nimic de facut?...

Eu zic sa nu ne mai gandim la el ca un om care a trecut in nefiinta, el ne-a lasat o mostenire de o imensa valoare, atat artistica, cat si morala, dar si un model de modestie si de bun simt, caracteristice oamenilor de geniu.


http://www.youtube.com/watch?v=ciNGtielT84

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Cine mai are asa prieteni?

http://www.youtube.com/watch?v=a25vyWAuZWE&feature=related

Cantecul e siropos dar gestul e naucitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

http://www.lovendal.net/wp52/michael-jackson-era-deja-mort-de-peste-20-de-ani/
scuze daca a mai fost pus,nu am citit toate 99 de pagini
nu pot sa cred cate se mai inventeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

BillieJean "Give in to me" a fost melodia zilei pe 16 iulie.. in primul mesaj de la Motanik e rezumatul melodiilor.

Angi mama ce porcarie au putut sa inventeze



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

CORY ,este superba melodia zilei..scuze ca nu am spus nimic,dar am urmarit-o...pt mine e una dintre cele mai faine,pt ca are dans si muzica,imi place la nebunie coregrafia...iar M este minunat cum danseaza!!!

NELIA exact la filmuletul acesta m-am uitat si eu de dimineata...gand la gand !!!


Nu cred toate tampeniile ce scriu astia in ziare,asa ca nu cred nici cu moartea lui de acum 20 de ani,ce de aberatii




"Before you judge me, try hard to love me."
Michael Jackson

Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput