King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 98

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

http://forevermusicnews.blogspot.com/2009/07/vanzarile-albumelor-lui-michael-jackson.html

http://forevermusicnews.blogspot.com/2009/07/politia-la-michael-jackson-fost-ucis.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

http://forevermusicnews.blogspot.com/2009/07/moartea-lui-michael-jackson-mana.html

http://forevermusicnews.blogspot.com/2009/07/michael-jackson-inmormantat-dupa.html

http://forevermusicnews.blogspot.com/2009/07/michael-jackson-why.html

sunt stiri mai vechi, dar interesante zic eu.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Aaaa!Si eu as vrea sa stiu cu ce parfum sa dadea Michael!

Coincidenta sau ce?

"- Michael si-a semnat testamentul 7/7/2002

- Ceremonia memoriala s-a tinut pe 7/7/2009...la fix 7 ani dupa ce si-a semnat testamentul.

- Cele doua mari hit-uri ale lui Michael - Black & White si Billie Jean au stat pe primul loc in topuri timp de 7 saptamani.

- Cele mai mari albume ale lui Michael - "Thriller", "Bad" si "Dangerous" - au produs fiecare cate 7 hit-uri de Top 40.

- Michael a fost cel de-al 7-lea copil al familiei Jackson.

- Michael a fost nascut in anul 1958..19+58=77

- Michael a murit in ziua de 25...2+5=7

- Michael Jackson are 7 litere in fiecare din numele sale.

Michael a fost un om insemnat. Avea cifra 7 “desenata” in palma. “In podul palmei, pe linia inimii, se vede marcata cifra 7. Aceasta cifra pentru el a insemnat mai mult decat pedeapsa divina, in final. 7 e numarul divinitatii.

Cu toate ca a primit bani, glorie si recunoastere divina, el insusi fiind privit ca o divinitate de catre multi, el a lucrat impotriva divinitatii"






Micutul Blanket are 7 ani.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina

Aaaa!Si eu as vrea sa stiu cu ce parfum sa dadea Michael!

Coincidenta sau ce?

"- Michael si-a semnat testamentul 7/7/2002

- Ceremonia memoriala s-a tinut pe 7/7/2009...la fix 7 ani dupa ce si-a semnat testamentul.

- Cele doua mari hit-uri ale lui Michael - Black & White si Billie Jean au stat pe primul loc in topuri timp de 7 saptamani.

- Cele mai mari albume ale lui Michael - "Thriller", "Bad" si "Dangerous" - au produs fiecare cate 7 hit-uri de Top 40.

- Michael a fost cel de-al 7-lea copil al familiei Jackson.

- Michael a fost nascut in anul 1958..19+58=77

- Michael a murit in ziua de 25...2+5=7

- Michael Jackson are 7 litere in fiecare din numele sale.

Michael a fost un om insemnat. Avea cifra 7 “desenata” in palma. “In podul palmei, pe linia inimii, se vede marcata cifra 7. Aceasta cifra pentru el a insemnat mai mult decat pedeapsa divina, in final. 7 e numarul divinitatii.

Cu toate ca a primit bani, glorie si recunoastere divina, el insusi fiind privit ca o divinitate de catre multi, el a lucrat impotriva divinitatii"






Micutul Blanket are 7 ani.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."


















Adica? De unde aceasta porcarie ca ar fi lucrat impotriva divinitatii???

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Am gasit un articol interesant, sper sa-l citeasca si carcotasii care spun ca cei trei copii n-ar fi ai lui Michael. In articol se spune despre Prince Michael ca sufera de o depigmentare a pielii , pe mana dreapta avand pete albe, ceea ce inseamna ca a mostenit boala (vitiligo)tatalui sau .
http://www.vitiligoguide.com/prince-michael-skin/

Articolul e mai vechi, Michael inca era printre noi.









Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
Adica? De unde aceasta porcarie ca ar fi lucrat impotriva divinitatii???


El este Divinitatea si s-a autodistrus, asta vrea sa insemne.
Da, am citit, si eu cred ca-s ai lui, dar Blanket e clona lui sigur ca fost facut in perioada cind Michael era obsedat de clonare.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

A trecut ziua cu Remember the time si nu am apucat sa ma extaziez, dar nu vreau nici sa treaca de tot si sa nu spun mai multe. Deci, aceasta este melodia pe care am invatat sa dansez ca MJ! Atit de mult imi placeau ritmul si miscarile de dans, incit am ales-o pentru aerobica, atunci cind faceam. Uitati aici numai partea de dans, pe asta dansez si acum, ca am 20 de kile si 10 in plus.



Stiu pasii pe de rost, e un ritm fantastic, o combinatie super de ritmuri si de miscari! Si imi place de mor cum face in secundele 0.32-0.36! Si cind am mai citit ca e a lui coregragia, pe linga muzica si text, uite iti vine sa faci! Numai daca ar fi inventat melodia asta si nu l-as fi uitat niciodata!

Citesc si poate mai revin...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Danat, nu e de la nunta mea, dar am gasit filmuletul intimplator pe net si mi-a placut. De fapt, multi nuntasi aleg sa danseze pe muzica lui... daca dai find MJ wedding gasesti o gramada.

Mihutza, aici in Montreal flash-moburile sint o forma de exprimare foarte des intilnita. De exemplu, intr-o zi am vazut mai mult tineri, studenti erau, in special ei folosesc asa ceva cind vor sa transmita un mesaj, imbracat in verde, imprastiati prin multime. Si la un moment dat, cind muzica a inceput sa cinte, au inceput toti sa danseze facind aceleasi miscari, lumea a citit ce scria pe tricouri (salvati planeta sau asa ceva) si cei care se aflau pe linga dansatori, au inceput sa-i imite. Imaginea e fantastica, mai ales vazuta de undeva de sus, pentru ca, dupa ce mesajul ajunge la public si cei care care vor sa-si exprime acordul incep sa imite miscarile (nu neaparat de dans, pot fi si alte gesturi), sint citeva secunde in care lumea se misca efectiv in acelasi ritm... fantastic! Si dupa aceea, totul se opreste si lumea pleaca mai departe, fiecae in drumul lui. Dar mie mi se par fantastice aceste flash-moburile si ma emotioneaza pina la lacrimi, pentru ca in acele secunde, trupuri si suflete vibreaza la unison, chiar daca si inainte si dupa, erau entitati total diferite, fara nici un punct comun care sa-i lege.

Iarina, da, cred ca ala din mijloc era mirele! Dar e unul mai in spatele lui care chiar dansa bine!

Anka, nu lua de buna ceea ce se scrie, daca nu e oficial. Asa au zis si de baiatul ala de 25 de ani ca e pregatit sa faca testul ADN si el nu spusese nimic saracu', ca dovada ca dupa citeva zile a venit si a declarat ca MJ nu e tatal lui (eu inca mai am dubii - dar fiind pe vremea cind nu avea copiii lui, tot ce se poate sa-l fi luat linga el din dorinta de a-i fi mentor). Politia tace, familia tace, numai presa (o parte din ea) maninca in continuare c...t. Sint penibili deja!

Pe de alta parte, eu inca mai am senzatia ca acest medic si-a riscat viata si libertatea si ceea ce s-a intimplat a fost posibil cu acordul lui MJ. Nu am spus pina acum asta, dar cind am citit intr-un articol din presa buna sa-i zicem ca daca medicul a facut asta cu acordul pacientului (acesta fiind prea bolnav sau prea slab ca sa mai suporte durerile), desi e ilegal, pedeapsa se reduce pentru medic, m-a dus gindul ca poate asta s-a intimpla intre ei, de aceea l-a luat medic personal indepartindu-i pe toti ceialalti, de aceea a disparut in prima zi dupa ce s-a intimplat, ma rog, de aceea e totul evaziv si neclar... Daca oficial medicul vine si marturiseste atunci eu cred ca are pe undeva acordul scris al lui MJ. Nimeni nu-si risca chiar asa viata si libertatea, fara nici o baza. Omul acesta, medicul, transmite ceva bun cind te uiti la poza lui... nu stiu, asa simt eu. A intrat de curind in viata lui MJ, nu poti sa te lasi pe mina unui singur medic, care nu e nici macar cel mai renumit, daca nu ai un plan cu el...

Mai vin, dar acum trag trei maimute de mine...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am venit, trebuie sa vedeti asta, ascultati ce spune, nu am mai vazut filmuletul asta pina acum:

http://www.youtube.com/watch?v=pIb9PFrmCT4&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Emjromania%2Ero%2Fforum%2Fviewtopic%2Ephp%3Ff%3D6%26t%3D41%26start%3D15&feature=player_embedded

Si voiam sa va mai spun ca eu zilele astea mi-am dat seama ca mama lui era in sala la cele mai multe concerte live sau la ceremoniile de inminare a premiilor.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput