King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 79

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am bagat si eu un ochi la subiectul asta .
Am plans si eu ca multe dintre voi si am fost foarte socata cand am vazut noaptea la ora 2 pe OTV ca scria ca Michael a murit..nu imi venea sa cred , mi-am chemat sotul sa vada si el, apoi am cautat pe alte canale sa vad daca e adevarat si am gasit aceeasi stire pe realitatea. De atunci am urmarit multe reportaje cu el, a doua zi am stat cu ochii in laptop toata ziua uitandu-ma la melodiile lui pe youtube.
Intr-o seara la protv s-a difuzat un film despre el, cam de acum 6 ani. Se nascuse ai al treilea copil al lui "paturica" si dupa parerea reporterului se purta cam ciudat, l-a scos pe copil la balcon aratandu-l multimii cu fata acoperita .
Ce nu pot intelege eu este: reporterul l-a intrebat despre operatiile estetice si a spus ca nu a facut nici o operatie estetica, ca totul e minciuna , el si-a operat doar nasul. Tot acolo spunea ca tatal lui radea de el ca avea nsul mare si ca de multe ori il dadea exemplu fratilor lui.

Oare ce a mintit? Sincer pt acest lucru (ca a mintit) in ochii mei a decazut foarte mult .
Era atat de greu sa recunoasca ca s-a operat la fata pt asi schimba strasaturile? Ca a vrut sa devina alb si s-a imbolnavit de boala de piele? (poate nici asta nu e adevarat)
Daca ne uitam la evolutia lui estetica se poate observa ca cel mai bine arata prin 2000 maxim...dar se pare ca el a vrut si mai mult si si-a continuat operatiile estetice.
Parul lui era cret, par de negru iar apoi il avea lins. Si imlant de par si-a facut
Dumnezeu sa il odihneasca in pace ca a fost un om bun!!!

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

Dupa cum ai vazut, acesta este un subiect care il omagiaza pe Michael. Am hotarat ca nu il vom judeca aici, nu vom spune lucruri care lui i-au facut f mult rau, care poate l-au adus acolo unde este astazi. Cine suntem noi sa il judecam??? Acum 20-30 de ani operatiile estetice erau privite cu alti ochi, asa ca nu il condamn ca nu a strigat in gura mare numarul lor. Era lumea mai ingusta la minte. Daca ai vazut toate linkurile puse pe aici, este undeva un interviu unde spune ca si-a operat nasul de 2 ori, asta pe langa multele operatii pe care le-a facut pentru reconstructia fetei dupa accidentul de la filmarile reclamei Pepsi. De acolo probabil s-a ales si cu implantul de par. Si nu a vrut sa devina alb!!!! Tot asa este un interviu pe youtube cu o tipa, make up artist a lui de 20 de ani, care spune clar ca avea vitiligo, si ca ea a incercat cu machiajul sa ii pastreze culoarea naturala, numai ca nu s-a mai putut, de aceea ea a decis ca trebuie sa se mearga spre alb cu machiajul.
Nu vad de ce un artist este dator sa vina si sa spuna in gura mare tuturor lucruri pana la urma peronale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biancas

Am bagat si eu un ochi la subiectul asta .
Am plans si eu ca multe dintre voi si am fost foarte socata cand am vazut noaptea la ora 2 pe OTV ca scria ca Michael a murit..nu imi venea sa cred , mi-am chemat sotul sa vada si el, apoi am cautat pe alte canale sa vad daca e adevarat si am gasit aceeasi stire pe realitatea. De atunci am urmarit multe reportaje cu el, a doua zi am stat cu ochii in laptop toata ziua uitandu-ma la melodiile lui pe youtube.
Intr-o seara la protv s-a difuzat un film despre el, cam de acum 6 ani. Se nascuse ai al treilea copil al lui "paturica" si dupa parerea reporterului se purta cam ciudat, l-a scos pe copil la balcon aratandu-l multimii cu fata acoperita .
Ce nu pot intelege eu este: reporterul l-a intrebat despre operatiile estetice si a spus ca nu a facut nici o operatie estetica, ca totul e minciuna , el si-a operat doar nasul. Tot acolo spunea ca tatal lui radea de el ca avea nsul mare si ca de multe ori il dadea exemplu fratilor lui.

Oare ce a mintit? Sincer pt acest lucru (ca a mintit) in ochii mei a decazut foarte mult .
Era atat de greu sa recunoasca ca s-a operat la fata pt asi schimba strasaturile? Ca a vrut sa devina alb si s-a imbolnavit de boala de piele? (poate nici asta nu e adevarat)
Daca ne uitam la evolutia lui estetica se poate observa ca cel mai bine arata prin 2000 maxim...dar se pare ca el a vrut si mai mult si si-a continuat operatiile estetice.
Parul lui era cret, par de negru iar apoi il avea lins. Si imlant de par si-a facut
Dumnezeu sa il odihneasca in pace ca a fost un om bun!!!

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...


Incredibil....daca doar atat ai inteles din tot ce ESTE el, propun sa nu mai citesti nimic de la subiectul asta.
Eu m-am inscris pe forumul asta doar pt. ca am vazut ca era o discutie decenta despre o persoana care a avut atata de multa influenta asupra multor generatii si va mai avea si de acum incolo, nu doar in muzica. Nu era vorba de judecat, asta poate face oricine.
Nu scriu des, pt ca nu prea imi gasesc cuvintele, sunt prea multe de spus si e prea trist. Dar daca m-as pune bine, as scrie o carte despre el. Este minunat ca exista atat de multa lume care a vazut in el ceea ce vad si eu.
Dar chiar nu suport sa vad ca cineva a aflat la OTV si brusc a devenit detectiv particular pe youtube si pe posturile de stiri...concluzia fiind ca a mintit, dar totusi a fost om bun si plangem impreuna dupa el. In primul rand ar trebui sa ne punem fiecare in locul lui si sa ne gandim ce am fi facut noi. Asa e cel mai simplu.
Va rog eu, nu ma mai necajiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Buna dimineata fetelor - Michael

Bianca,aici noi ne-am adunat pentru a-l plange pe Michael,pentru a ni-l reaminti asa cum era el.Ceea ce discutam pe margine este doar ca ne agatam sau nu de cate o speranta ca el inca mai traieste.Il discutam ca artist,geniu,om si tot ce a insemnat Michael Jackson

In alta ordine de idei,Michael nu a dorit niciodata sa fie alb.Michael a suferit de vitiligo.Singura optiune pe care a ales-o a fost sa urmeze un tratament ptr accelerarea depigmentarii.Daca nu ar fi facut asta,ar fi fost plin de pete.Chiar si asa,noi l-am fi iubit oricum.A fost alegerea lui personala.Michael,nu a facut transplant de piele.Intodeauna a incercat sa-si apere copii de presa.
Parul lui a avut de suferit o data cu accidentul ptr reclama de la pepsi.Tot odata si scalpul.La numai 3 saptamani de la accident el era operat la scalp.De acolo a inceput dependenta lui de calmante.El nu a mintit niciodata.La data la care ii fusesera luate interviurile asta era situatia data.

Te rog eu mult,uita-te la toate link-urile puse aici si vei fi demn convinsa ca din tot mesajul tau nu este vorba despre Michael Jackson

Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*




"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Nu inteleg de ce va agitati asa?
Eu nu am dreptul sa imi spun pararea despre Michael? Sau aici se vorbeste doar de bine, ceea ce a facut rau trebuie sters cu buretele?
Interesanta conceptie!!!!
Purple_blue oare acum o luna, doua te-ai gandit la Michael? De ce te-ai gandit brusc si dintr-o data acum? Am scris ca am aflat de la OTV chiar la o jumatate de ora dupa ce a murit, asta era esenta de inteles, nu ca ma uit la OTV. Nu aveam omn si butonam tv si am vazut stirea. E logic si clar acum? Nu vad ce ai contra oamenilor care se uita la OTV...dar vad ca ai o problema. Eu nu ma uit dar mama mea se uita. Ai vreo problema cu asta?
Sweetmelon nu am spus ca am citit ce s-a scris la subiect, am scris ca am bagat si eu un ochi la subiectul asta. Crede-ma ca nu am timpul necesar sa citesc atatea pagini scrise. Mi-am spus parerea despre el. Punct. Acel reportaj e facut acum 6 ani..nu vad ce legatura are cu operatiile estetice de acum 20-30 ani. Acum ela la moda sa iti operezi unele parti ale corpului si nu e o rusine. Mai ales in America.

Chiar nu am chef sa ma cert cu nimeni, am spus ca Michael dupa parerea mea a gresit mintind ca nu si-a facut operatii estetice.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Rhoneea multumesc pt explicatii . Ti-ai spus punctul de vedere si eu mi l-am spus pe al meu, in care totusi cred. Gropita din barbie nu i se putea trage de la boala numita vitiligo si nici pometii schimbati.


Eu am crecut cu melodiile lui Michael, si l-am plans ca si voi.

Nu vreau sa ma cert cu absolut nimeni de aici,nu vreau sa intru in polemici cu aobsolut nimeni, daca e un subiect despre el am vrut sa ma descarc si eu de ceea ce ma doare...

Daca doar il omagiati atunci am sa imi sterg mesajul initial.



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biancas

Am bagat si eu un ochi la subiectul asta .
Am plans si eu ca multe dintre voi si am fost foarte socata cand am vazut noaptea la ora 2 pe OTV ca scria ca Michael a murit..nu imi venea sa cred , mi-am chemat sotul sa vada si el, apoi am cautat pe alte canale sa vad daca e adevarat si am gasit aceeasi stire pe realitatea. De atunci am urmarit multe reportaje cu el, a doua zi am stat cu ochii in laptop toata ziua uitandu-ma la melodiile lui pe youtube.
Intr-o seara la protv s-a difuzat un film despre el, cam de acum 6 ani. Se nascuse ai al treilea copil al lui "paturica" si dupa parerea reporterului se purta cam ciudat, l-a scos pe copil la balcon aratandu-l multimii cu fata acoperita .
Ce nu pot intelege eu este: reporterul l-a intrebat despre operatiile estetice si a spus ca nu a facut nici o operatie estetica, ca totul e minciuna , el si-a operat doar nasul. Tot acolo spunea ca tatal lui radea de el ca avea nsul mare si ca de multe ori il dadea exemplu fratilor lui.

Oare ce a mintit? Sincer pt acest lucru (ca a mintit) in ochii mei a decazut foarte mult .
Era atat de greu sa recunoasca ca s-a operat la fata pt asi schimba strasaturile? Ca a vrut sa devina alb si s-a imbolnavit de boala de piele? (poate nici asta nu e adevarat)
Daca ne uitam la evolutia lui estetica se poate observa ca cel mai bine arata prin 2000 maxim...dar se pare ca el a vrut si mai mult si si-a continuat operatiile estetice.
Parul lui era cret, par de negru iar apoi il avea lins. Si imlant de par si-a facut
Dumnezeu sa il odihneasca in pace ca a fost un om bun!!!

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...


Nu mi se pare ca a mintit. De fapt el si-a operat doar nasul de "voie". Destul operatiilor au fost facute dupa ce a suferit arsuri la scalp si la fata, in timp ce filma reclama la Pepsi. Asadar nu se poate spune ca a mintit.
Pana la urma fiecare om are dreptul la intimitate, poate unele lucruri nu doreste sa le afle o lume intreaga. Si noi suntem la fel. Eu nu cred ca putem spune cu mana pe inima ca nu am mintit niciodata (poate nu e corecta exprimarea), sau nu am ascuns ceva, un lucru, fata de cineva chiar foarte apropiat. Toti avem dreptul la intimitate. Michael n-a avut.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Criss, in ce an a avut loc accidentul al pepsi? Si ce s-a intamplat de fapt atunci? Pot sa te intreb? Pana atunci nu a avut loc nici o schimbare la fata lui? Toate i se datoreaza acestui accident?
Credeti ce vreti...eu nu pot sa cred asa ceva!!

Multumesc ca m-ati lasat sa imi spun oful!!


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Biancas bine ai intrat pe aici...si...totusi, ma bucur ca iti place muzica lui Michael!
Stii cum e asta cu operatiile estetice? In primul rand NU era dator nimanui sa ii dea raportul ca si-a facut nshpe operatii. In al doilea rand, dupa ce intri in hora asta a operatiilor, devii addicted, asta nu (prea) afirma medicii cand incep sa tot faca operatii. M-am tot uitat si eu si la tv, am citit...dupa o operatie de ridicare a pometilor, la cativa ani (3-4-5) e nevoie sa iti mai retusezi ici colo ceva ca pielea se lasa, muschii la fel, mai ales cu varsta.
Sunt sigura ca de la un moment dat nu ar mai fi vrut sa isi faca operatii, dar a fost nevoit datorita modificarilor aparute.


(si tocmai ce spuneam dimineata ca noi nu postam la acest subiect nici un comentariu despre tot ce a fost vorbarie fara rost despre Michael)





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput