Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (224)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceska777

Buna dimineata,
noi raportam o noapte fara febra, dormita integral de la 21:00-07:00.
Acum nu are febra, a baut frumos antibioticul, a luat oscillococcinum. Si e vioi....imi fac griji numai pentru ca iritatia de la caldura s-a extins de pe piept si spre urechi si ceafa si e si in zona acoperita de pampers. Sper sa nu fie vreo boala eruptiva....

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Inca in vacanta

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra


Ceska , pipaie-l dupa ureche si vezi daca are ganglionii mariti...eu totusi cred ca e de la caldura , la fel are si Sara , pe gat , pe ceafa si in zona lombara , punctulete mici si rosii , nu foarte dese
Ce antibiotic luati ?

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

merci frumos de sugestii, tb sa va marturisesc ca unul dintre numele mentionate de voi este in topul listutei noastre, nu ma intrebati care ,please!dar poate gasim altul care sa ne placa si mai mult. de aceea v am intrebat. si thanks!

m am pierdut in vizionat poze aseara si azi, care mai de care mai frumoase, poze din concedii si nu numai. sunt tare dulci copilasii din clubul nostru, si asa frumos le sade vara imbracati sumar distrandu se la munte, in parcuri, la mare , la tara , la piscina! ii pupacesc pe toti!

mary, lauraD si nu ma mai faceti sa rosesc cu atatea complimente [:)

mary ce frumos v ati continuat voi programul in parc, v ati plimbat si cu vaporasul, eh, bebelusul de milan nu mai putea de foame si somn . am vazut si filmuletele, ce vorbareata e Daria acasa la ea!
am pus si eu cateva poze de la intalnirea cu piersicuta frumoasa, aici
http://good-times.webshots.com/photo/2051938550103950812hTgfIP

si poza cu bb mic, vazut din profil dreapta, sper sa vi se para si voua la fel de clara cum imi pare mie
http://family.webshots.com/photo/2714617420103950812MkizRj

ps asemanarea pe care o sesizez eu e cu milan cand era mic si grasun, nu acum



Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



sa avem un capitol excelent, plin de vesti bune si clopotei sanatosi!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 27+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


Felicitari pt alegerea numelui si pt semnatura!

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

stankuta sper ca esti mai bine cu degetele, of ce ghinion!

alina vreau sa nasc tot la medlife, cu doctora deliana predoi

ceska poate a avut roseola benji, la noi tot cam asa s a manifestat

elle la griffid bolero a fost o prietena , manager in turism, doi ani la rand. deci i a placut mult

sanatate tuturor bolnaviorilor!



Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Alina, Elle merci
Elle , ce putin a ramas , superb nume !

Si da, este un concediu superb !!! Iar ciocolata mica e in culmea incantarii , isi face de cap. A gustat si ciocolata, si jeleuri, si inghetata si multe alte chestii de care nu s-a atins acasa. Ca doar e in concediu omu'.
Merci inca o data.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog







Lala , e super acolo unde sunteti voi , iar Andrei e adorabil
Cum e cu mancarea , la Flamingo...gasesti ceva ce poate sa pape si Andrei , sau sunteti pe borcanele ?
Uufff , noi mai avem de asteptat pana la concediu ...mergem in septembrie , din pacate ne-a afectat criza si nu putem sa ne permitem tarifele din iulie-august

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

am reusit sa descarc pozele pe care le-am facut in Herastrau sambata trecuta, cand ne-am intalnit cu Ema, Milan si Stefan.
fetelor, Ema arata absolut superb, este o graviduta tare frumoasa iar Milan este adorabil. cu mici exceptii(ca doar este copil) este un baietel cuminte si prietenos. s-a jucat foarte frumos cu Daria, cu mingea, cu masinuta, cu creta colorata (cred ca mai este si acum Ema suparata pe mine ca le-am dat creta, Milan si-a murdarit pantalonasii albi). le-am facut multe poze, o parte dintre ele le puteti vedea aici.
http://entertainment.webshots.com/photo/2059305450101440186ayicxV



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.



...ce pitici adorabili am vazut eu acolo ! Si de felul in care arata Ema , perfect de acord....este sclipitoare !

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Roana, LalaD, Gatta, multumeac pt recomandarile de oftalmolog.

LauraD, am vazut ce bine v-ati distrat la 2 Mai. Ma bucur ca v-ati simtit bine la Dinamo. Noi mergem de multi ani in 2 Mai si erau vrenuri cand era unul din putinele restaurante din sat. Nu am incercat pensiunea, ca ne-am obisnuit la gazda noastra. Nu-s conditii de pensiune, dar e o casa mica, curata, are o curte mare si curata, am acces la bucatarie si ne permitem sa mai iesim si noi seara la o terasa prin apropiere, ca tanti st cu urechea la pici si ne da de stire daca se trezesc.

Ema si Nemary am vazut 2 pici frumosi in Herastrau. Ema, ne tii in suspance cu numele? .

LalaD am vazut balaceala...cred ca e tare bine acolo.





Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura_dimitris

HELLO, HELLO ZUZULICI DRAGI !!!!
Mi-a fost tare dor de voi si m-am gandit la voi...
Astazi este prima zi de munca
Incerc de luni incoace sa ma pun intema cu ce s-a mai discutat pe aici dar, din pacate , nu am reusit sa trec de capitolul 222 in care am vazut ca spiritele au fost destul de incinse...
Nu mai cometez si eu ca au fost destule comentarii pertinente dar spun doar ca m-am crucit si ca mi s-a facut pielea de gaina pe mine cand mi-am imaginat situatia copilasului singurel in casa.

In fine, stiu de la sora-mea ca :
- fetita gatei este sau a fost bolnavioara... OFFFFFF mai, simonik....[bang] imi pare tare rau... cum se mai simte ? i-a trecut febra? este bine acum ?
cu mult drag !!!!!

- ca evita a facut un poc urat... elle cum este cucuiul ? i-ai dat cu arnica/ s-a resorbit ? laura pe ea de frumoasa nazdravana!!!!
si, daaaaaa mor dupa semnatura ta !!!!
sunt tare mandra pentru tine!!!
stiam ca asa va fi !!!
ai ales doua nume superbe cum superba va fi si printesa
si sa vezi tu cum vom vorbi noi anul viitor pe vremea asta si-mi vvei da dreptate ca fetita cea mica este un ingeras de copil... ca eleni a mea- tot nedorita si neasteptata si ea
abia ast4ept sa ne vedem cat de curand

si, nu in ultimul rand....
cu mult-mult drag vreau sa urez toate cele bune unei sarbatorite tare dragi mie :

ROXANICI
LA MULTI ANI DRAGA MEA!!! SA AI SANATATE LINISTE SI FERICIRE IN VIATA TA!!!
TOATE CELE BUNE SA TI SE IMPLINEASCA EXACT DUPA SUFLETUL TAU CALD, MARE SI BUN !!!!!

1000 DE si 1000 de

Promit sa citesc acum macar paginile din capitolul acesta...
si, uitati si niste fotografii din vacanta:

http://family.webshots.com/photo/2541383900105249031UdCgXq

unde, apropo, a fost SUPERB !!!!
pe bune daca am simtit ca am avut 2 copii... Nu l-am "simtit" decat pe dimitrakis...
eleni era in pesiaj doar sa ne incante
asa de cuminte si de ascultatoare a fost...
Am ajuns in cele din urma in 2 mai la o pensiune super.
avea un loc de joaca foarte "utilat" unde copiii au petrecut timpul din afara plajei si a somnului
aveau o mancare de te lingeai pe degete de gustoasa si de proaspata
aveau o curatenie desavarsita si o bucatarie super utilata daca-ti doreai... inclusiv storcator de fructe pentru copii, blender, cuprtor cu microunde etc.
aveau scaunele de masa pt. pici, si carucioare sport daca aveai nevoie.
iti ofereau patut de bebe daca doreai
si toate astea la doar 80 de ron pana la 1 iulie si 120 de ron dupa 1 iulie....
proprietarii au fost extraodinari de prietenosi si de iubitori de copii..
de altfel,cred ca nu era familie in pensiune fara copii in dotare
masa se lua in livada pensiunii ( livada de caisi ), cu gazon frumos si caise ce-ti picau pe masa taman cand aveai nevoie de desert

elle, se poate ca tu sa sti macar restaurantul ca stiu ca tu ai fost in 2 mai...
se numeste la dinamo". Rapidista de mine a trecut peste numele pensiunii Chiar s-a meritat!!!!

Revin!!!!


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

vara2009


Laurici ,


E mortala Eleni in poza ASTA

Bine ai revenit si ma bucur ca v-ati simtit bine in concediu. Stiu pensiunea Dinamo , au un gard vopsit alb-rosu ...acolo mancam acum vreo 8 -10 ani , cand mergeam cu cortul in Vama....ce vremuri
Acum pare tare frumos acolo , au modernizat si pare asa...mai de familisti . Ai vreun nr. de tel ? Vrem sa mergem si noi vreo 3-4 zile de pe 22 iulie si oscilam inca in privinta cazarii ...Eforie sau 2 Mai ?

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

am vazut si eu pozele de vacanta ale lui Roli si ale Laurei. offf...ce dor mi s-a facut de plecare

Roli, tare frumos a fost in Delta. am fost si noi acum vreo 3 ani, parca dar nu am ajuns la Sf. Gheorghe, se pare ca acolo este mai frumos. iar baietii s-au simtit tare bine, au prins si ei ceva peste?

Laura, multumim, intoarcem complimentele. Eleni a crescut tare mult si este o grasuta. ce draguta este cu crema pe fata, bine ca nu si-a bagat-o in ochisori. parca ziceai ca i-ai luat costum de baie din 2 piese, unde e sutienul, ca nu l-am vazut?



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Simona, cum mai e Sara? si-a revenit?

Dar Benji, e mai bine acum dupa tratament?



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput