Burtici fericite de septembrie-octombrie (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

neata doamnelor!

pana la urma unde ne intalnim? ca eu sunt un pic in ceata! azi e ziua sotului meu si sunt zapacita (de fericire, evident)

Ioana 29+ cu bebe Carol Ioan album Webshots




Sa traiasca domnul sot! La multi ani fericiti si sanatosi!
Si ce faci bun de papa?!

Dana 27s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



aida fetita are 8 luni .. nu prea isi tine capul, nu sta in fund, apuca un pic cu manutele si picioarele nu prea le misca .. la inceput, dr au spus ca e lipsa de vitamine, i-au facut analize si toate sunt ok .. fetita a avut doar doua artere prin care s-a hranit, nu 3 cum e normal .. in plus de la doua luni a refuzat orice fel de lapte ..

offf Doamne ...

dana a fost nascuta cu cezariana .. totul a fost ok la nastere ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

No , este de bine..vad ca se stange iarasi gasca ciripitoare
Asteptam cu nerabdare rezumatul Luciei
Cristina si Katty ca voi m-ati intrebat de intinderea musculara..o fi fost carcel, dumnezeu stie! ideea este ca azi noapte in somn m-am intins si am flectat laba piciorului drept..vai ,mama!! efectiv mi s-a intarit gamba! am strigat ca s-a speriat saracul barbat ..si asa adormit cum era, a inceput sa ma maseze..si m-a mai usurat,; ideea este ca si acum simt gamba dreapta putin contractata si un picut dureroasa la mers..ma intrebam oare avem voie sa ne ungem cu Diclofenac/Fastum gel in sarcina?!! sa dau un search pe google..


www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Sigur o fi fost carcel si eu am patit-o de vreo 2 ori

KIKI 27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Eu nu stiu sa propun decat Cismigiu, la rondul cu flori de la intrare.

30+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mimika, care rond de flori? cel de la intrarea dinspre statia de metrou Izvor, dinspre arhivele nationale? Sau pe partea cealalta a Cismgiului de pe langa muzeele alea impunatoare? Ca sa nu cumva sa vin la intrarea cealalta ca as fi in stare

Monica 24+ cu Rares Stefan POZA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



aida fetita are 8 luni .. nu prea isi tine capul, nu sta in fund, apuca un pic cu manutele si picioarele nu prea le misca .. la inceput, dr au spus ca e lipsa de vitamine, i-au facut analize si toate sunt ok .. fetita a avut doar doua artere prin care s-a hranit, nu 3 cum e normal .. in plus de la doua luni a refuzat orice fel de lapte ..

offf Doamne ...

dana a fost nascuta cu cezariana .. totul a fost ok la nastere ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Aoleu saracul copil si vai de parinti. Acum s-au descoperit multe. Poate ca se va gasi un tratament si pt asa ceva. Ma ingrozesc de fiecare data cand aud de asa ceva. Sa de DD numai copii sanatosi la toata lumea sa nu mai auzim de asa ceva.

Monica 24+ cu Rares Stefan POZA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DRagelor, in IOR n-avem ce face decat eventual sa ne plimbam si sa papam o inghetzata ( cine are voie..)
Asa ca cel mai bine ramane Cismigiu.

Cris, asa este, acum 2 ani erau super ok ca pret si ca servire si ca tot la cafeneaua actorilor dar acum s-au fitzosit ca deh au cam daramat astia terasele din parcuri si profita
Si te rog ai grija ce faci ca vreau sa te vaz maine

monikus, am colesterolul foarte foarte mare si se pare ca revine problema de data trecuta. Adica asta se mareste de la 2 saptamani la 2 sapt, colesterol = ingrosarea vaselor de sange => (de aici rezulta ) circulatia proasta a sangelui catre bebe si palcenta, IR-uri marite etc => suferinta fetala => tragedie. Din pacate in sarcina nu este acceptat niciun tratament pentru colesterol pt ca sunt toxice si singurul lucru acceptat este regimul (eu, inflacarata anti regimuri si diete in sarcina iata ca... marog nu tin de placere ca asa as baga un kil de inghetata acum.... )
Din fericire sunt urmarita bine si la prima modificare de analize scoatem bebeul ca sunt cazuri in care ii este mai bine afara in incubator decat la mine in burta. Si data trecuta daca se prindea cineva si mi-l scotea, era ok.
Se pare ca la mine oricum asta e o chestie de sarcina, pentru ca inainte nu il aveam eu mic dar nici asa. FIcatului meu cica i-ar lipsi o enzima care metabolizeaza grasimea sa nu se puna pe ficat, chestie care in mod normal nu ma afecteaza dar acum ca depindem 2 de enzima si ficat... nah... asta este explicatia care mi s-a dat, nu stiu cat e de buna, am luat-o si eu ca atare...

Pfffui ce m-am intins



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 29+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå dimineata!!

Monica multi ani fericiti vå doresc!!

Ioanna La multi ani pt sot!!

Dana ce spui tu suna mai degraba a carcel..Eu urlam in somn fårå så imi dau seama..tb så sar imediat din pat så pun piciorul joc ca altfel simteam så lesin de durere..Si sotu se speria foarte tare si nu intelegea de ce tip asa de tare..

Am facut si eu testul cu nume si mi-a iesit la baiat Aniel si la fatå Aida.

Iulika, cea mai fericitå 32+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

multumesc din suflet pentru urari!

nu fac nimic de papa astazi pentru ca il voi scoate in oras! dar ma revansez eu fata de el

Ioana 29+ cu bebe Carol Ioan album Webshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Hai ca nu pare sa mai am nimic. Vad ca nu am mai tusit. Oricum, am inceput sa iau paragripe (un medicament homeopat pt raceala) si am bagat si o lamaie intreaga taiata bucatele cu putin zahar pe deasupra. Deci daca o tin tot asa, vin sigur maine!!!
Ioana, La multi ani pentru sot!!!!
Monica, tocmai ce discutam ieri de Omega 3, care e foarte bun pentru colesterol si distruge depozitele de grasime de pe vasele de sange (asa zice in prospect). Si e recomandatr in sarcina, asa ca ia cu incredere ca poate te ajuta pe tine si pe bebe!
Uite niste idei de mancaruri, inspiratia fiind Raluk (asta ca tot intreba si Dana de reteta): dovlecei sau vinete la cuptor, cu felii de rosii, busuioc si mozzarela pe deasupra. Am auzit ca se gaseste mozzarela fara grasime. Asta o sa imi fac si eu maine. In rest, bineinteles ca salate la greu. Ai putea sa iti faci si legume la gratar. Peste slab ai voie? De ex. pastrav la gratar! Daca mai imi vin idei iti mai zic!
Fetelor, eu sper sa gasim o terasa maine unde se poate si manca, ca eu sunt fomista raaaau de tot!!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

ziua buna fetele,

nu pot sa ajung la intalnire, vreau si eu pe lista invidioaselor, joi de la 18 30 voi fi la cursul de pregatire cu tema alaptatul!
sunt convinsa ca o sa iasa super si ca o sa faceti o multime de poze!

monica ce ma bucur ca te-ai intors si mai ales ca esti bine!am cumparat si eu ulei de somon de la Doppel Hertz ( e singurul care m-a convins) si vroiam sa te intreb cate tablete iei tu pe zi la recomndarea medicului? am citit ca in trim III de sarcina trebuie minim 250 de mg ( o tableta), in prospect scrie de 2! nu ajung la medicul meu pt ca e in concediu acum si gineco si cea de familie si d-asta intreb..

o zi frumoasa tuturor!



32+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput