Sezatoarea canadiana (149)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Ange sigur, eu semnez prezent ca am nevoie de o terapie rau de tot. Si sa profit acum, cat mai este mama aici.

Casa o cautam prin Vimont, de asta ziceam ca poate ne facem vecine. Dar nu excludem nici St-Rose sau Auteuil, ca de la jobul meu sunt cam la fel de departe. Oferta pe care o facusem era pe o casa aproape de Dagenais, pe Montee Maison. Am o agenta, tare draguta, suntem pe aceeasi lungime de unda, doar ca este tare la inceput. Nu stie dedesubturile pe care unii mai vechi le stiu. Dar este tare bataioasa si vrem sa ii dam o sansa. Pana acum nu ne-a dezamagit.

Hai adunarea, ca imi e dor de voi
Burticile sunt disponibile? Hai Simona, ca ultima data cand te-am vazut aveai burtica lipita de spate si radeai la mine ca nu ai tu fetita, ca tie nu iti place rozul... pai? hai sa vad si eu burticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Monica,in parculde pe Montée Maison mergem noi la fotbal cu copii.Este o zona superba,cu case faine,faine.Si eu stau la 10 min de zona asta baftaaaaa sa gasiti casuta visata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Multumesc ange pentru oferta. Nu aveam de gand sa plec fara hartie de rezilierea contractului. Eram curioasa daca prietena monicutzei avea asa ceva. Culmea e ca eu la fiecare mutare care am facut-o am rupt contractul inainte de termen. Dar asa figuri din partea proprietarului n-am mai avut. Chiar se bucurau ca putea mari chiria cat vroiau ei.

lorelai pai mi se pare ciudat sa imi umble altii prin lucrurile mele. Nu ma simt bine la ideea asta. Plus ca mi-e frica ca vor taxa foarte mult. Si cand vor face asta, eu primesc jumate din plata abia dupa 6 luni.

carmencita nu stau in centru. dar pot veni pentru ca mai am multe lucruri de rezolvat. Poate vine si Nelia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am terminat scoala, in seara asta am avut ultimul examen, de fapt trei intr-unul. Sint oficial in vacanta, asa ca vin unde vreti voi... ca nu mai pot! De citit voi citi miine, ca acum ma duc sa vad un film.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mqqm, frumoase nume! Oliver imi place mult de tot, l-am avut si noi pe lista la un moment dat. Puneti-l primul, merge cu familia.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

fetele, bagati un oki pe email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

katrinelu- eu am crezut ca sunt poze noi,cand colo era vremea pt Q-dar am inteles ideea-Julie ce mai zice/face?

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Mi-a placut ktrinel!!!! O sa pun ca fond de ecran!!!! Nu bem o cafea impreuna saptamana viitoare?

Nelia si tu!!!!Acum ca esti in vacanta poate ne vedem in persoana ca e penibil deja. Nu ne-am intalnit niciodata!!!!
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Simonna,ma poti suna oricind pe mobil, acasa sunt doar azi si miine.

Nelia felicitari ptr terminarea scolii si bucura-te de binemeritata vacanta.

Ange,eu nu pot veni vinerea viitoare, duc niste prieteni la aeroport.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Zic si eu prezent ca sa stiti ca nu m-am dat la fund !

Burtica creste bine, pe langa celelalte forme foarte bine rotunjite, bebe se comporta bine pana acum, sa vedem cand o iesi! Am trecut de 30 de saptamani, sunt in top 3 la gravidutele de Canada, mai e un pic !

Plecarea in Ro este inca cu semnul intrebarii, nu a sosit pasaportul la Consulat.

DanaP, bine ai revenit din vacanta, si eu astept vacanta asta ca pe o salvare ! Chiar daca nu plec in Ro trebuie sa plec undeva sa schimb atmosfera, macar o saptamana si nu departe.

Nelia, felicitari pentru terminarea scolii ! Nu te intreb cand reincepi ca ma bati !

Ange, zi unde vinerea viitoare si la ce ora. Eu in principiu lucrez dar sunt in administrativ si as putea pleca un pic mai devreme sa va prind macar la desert si la dans !
Cred ca m-am aiurit sau site-ul imi joaca feste. Am avut impresia ca ti-am scris un pm saptamana trecuta, daca poti sa-mi dai si mie reteta de paine pe care o faci tu la masina de paine (ca acum te am referinta dupa reteta de cozonac) si pe-aia de gogosi (stiu ca ai pus un link la un moment dat dar l-am pierdut. Daca n-ai timp nu-i nimic, ca nu e graba, dar gogosi trebuie sa-mi fac pana nasc ca am nostalgia asta de la prima sarcina.

Mikiion, of cate probleme cu mutatul asta ! Nu am apucat sa descarc pozele de duminica din parc, dar o sa fac si asta cand mai ma linistesc cu serviciul (mai am opt zile lucratoare !!!). Sa stii ca jucariile au fost foarte apreciate, sacosa de la Ikea troneaza in continuare in mijlocul salonului cu camioanele in ea si Victor de cate ori trece pe langa ea imi spune Mac, Mac, foarte serios, adica sa nu ne apropiem de jucariile de la Marc. Si isi alege cate unul se joaca ce se joaca si il pune la loc. Va tinem pumnii sa se rezolve toate cum vreti voi !

Roxana (Pitilache) maine e marea intalnire ! Le-am dat doua locuri bune ca sa ajunga odihniti Ai vazut ce repede a trecut timpul ? Acum se face septembrie si esti din nou acasa.

Monicutza, eu ma bag la o cutie de la Galactogil. N-am folosit la Victor decat ceai de anason si asta mai mult ca sa-i calmeze lui asa zisii colici, ca lapte am avut mai ceva decat vaca Milka, dar am inteles ca nu e neaparat sa fie la fel si la al doilea copil.
Si am mai invatat ceva din experienta primului copil, nu mai refuz nimic, iau tot ce mi se ofera .



Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +30s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput