Sezatoarea canadiana (149)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

[quote]citat din mesajul lui monicutza_bb

Hai adunarea, ca imi e dor de voi
Burticile sunt disponibile? Hai Simona, ca ultima data cand te-am vazut aveai burtica lipita de spate si radeai la mine ca nu ai tu fetita, ca tie nu iti place rozul... pai? hai sa vad si eu burticuta
[quote]

Declariatie publica IMPORTANTA: Tot nu-mi place rozul :))

Cit despre intilnire, cind vrea poporul, eu is disponibila. Vinerea asta, vinerea viitoare... Eu le-as vrea pe Ange si Dana la aceeasi masa, asa ca, Ange, reamintesc ca eu am venit la intilnire desi a doua zi ma mutam! Doar nu zugravesti dupa sase seara!!!!! Dana, la ce ora e avionul? Doar nu stai cu ei pina pleacam nu? Hai sa ne organizam, ca eu am sau nu nevoie de terapie tare vreau sa va vad...

Mikiion, ca si Ange, am platit si noi trei luni de chirie in avans si-am primit scrisoare de plecat in buna regula. O si pastram cu sfintenie de altfel, ca sa nu-i vina aluia cine stie ce idei.
Dpdpv subinchiriere, ar trebui sa vezi cum faci si sa te scoti din ciorba, daca nu ma insel atita vreme cit TU subinchiriezi TU esti responsabila de minunile pe care le poate face subchiriasul. Noi am 'subinchiriat', ca sa zic asa, ultimul apartament la care-am stat la bloc, dar de fapt chiriasul care pleca a dat anunturile, insa contractul l-am semnat cu proprietarul direct si a fost contract de inchiriere.

Rox, nu reusim nicicum sa ajungem la o decizie, cred ca ne lipseste o doaga... Ma bucur ca va reuniti in f. curind...

Bon. Ma duc sa 'dinez' cu o prietena si sa-mi practichez franceza... Cum ar zice fiu-meu, ma aplic, ma practic si ma ameliorez. Bei, asa le amesteca mai nou... Suna in romana cum sun eu in franceza cind amestec genul substantivelor... Citat: ''Mi-a intrat un tepush in picior!'' :))
Da' citeste cu tata despre Stefan cel Mare... Ca tata nu se lasa, cica ce roman e ala daca n-a auzit de Stefan cel Mare!!!! Acu' i-am trimis la tenis, sa povesteasca de Ilie Nastase pe vremea cind isi vedea de treaba lui si facea ce stia mai bine.

Pucku... Kurtos??? Vorbesti mata de funie in casa spinzuratului... Nem szep! En mit eszek most? Cucros kenyeret? :)) Nu e nimeni care stie unde s-au mutat doamnele alea cu patiseria romaneasca din Marche au Puces Laval?

Pupici, astept vesti re: intilnire.

Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Simonna, am scris in acelasi timp !

Si eu m-am gandit la DanaP ca daca vine la aeroport sa aduca pe cineva, tocmai bine, ajungem amandoua mai tarziu, dar poate ea nu vrea sa piarda prima parte a intalnirii.

Acum si daca va hotarati pentru vinerea asta, adica maine, eu tot pot sa vin, ca termin tot ca vinerea viitoare. Doar ca e cam in scurt pentru maine, nu ? Poate sunt fete care nu mai intra azi si ar vrea sa vina.

Si ar fi o idee sa facem una vinerea asta, una vinerea viitoare, ce ziceti ? Dupa ziua de duminica, atunci cand am fost doar trei forumiste mi-am dat seama ca si intalnirile restranse sunt frumoase ca apuci sa vorbesti pe saturate fiecare cu fiecare. Si nici nu ne mai trebuie rezervare !

A, si Simonna, apropos de roz: Never say never ! Eu am inceput sa ma obisnuiesc si cu ideea "roz" mai greu ma impac cu ideea de facut codite, machiat, rujat, etc. Dar nu zic inca hop pana nu vedeam

Intru mai incolo sa vad daca ramane ceva pentru maine !

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +30s cu

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

mikiion, am citi de plecare si tot vroiam si eu sa va propun sa ne vedem...Ana , tu unde mai esti ?
sapt viit poate imi gasesc o pauza disponibila...opriti timpul !!!!

nelia, esti de invidiat cu scoala..chapeau .

simi, tu esti in congeu ?

azi, pleaca tata ..reintram in normal..ma duc acasa sa fac bilantul pagubelor

trimis 3 poze pe mail, cui ii e dor de noi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

simonna, tu ...pe cand exact ?? ca parca mai e..

as vrea si eu la terapie...ca am nevoie ..dar ramane vesnica problema a copilului si a deplasarii...

io am mai intrebat si mai intreb...ce s-a intamplat cu lakioana, salina, fetele noi ...care au fost la intalnire ? sunteti ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Hei,

Miki, am vrut sa-ti spun ca vei putea sa-ti deduci cheltuielile de mutat cand iti faci taxele anul viitor sau in anii viitori, daca venitul nu va fi suficient anul viitor. Sa iei si asta in calcul.

"Eligible moving expenses include:

- transportation and storage costs (such as packing, hauling,
in-transit storage, and insurance) for household effects, including
items such as boats and trailers;

- travelling expenses, including vehicle expenses, meals, and
accommodation, to move you and members of your household to
your new residence (you can choose to claim vehicle and meal
expenses using the simplified method, see the Note on
this page);

- costs for up to 15 days for meals and temporary accommodation
near either residence for you and the members of your
household (you can choose to claim meal expenses using the
simplified method, see the Note on this page);

- and the cost of cancelling a lease for your old residence, except any rental payment for the period during which you occupied the
residence.

- You can deduct reasonable amounts that you paid for moving
yourself, your family, and your household effects. Not all members
of your household have to travel together or at the same time."

http://www.cra-arc.gc.ca/tx/ndvdls/tpcs/ncm-tx/rtrn/cmpltng/ddctns/lns206-236/219/menu-eng.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Ktrinel tu unde stai? Daca aranjez ceva sa te iau eu si sa te duc inapoi cu masina, vrei? (doar daca nu este extrem de departe de mine). Ca l-as lua si pe Alex cu mine si asa nu s-ar plictisi nici unul. Ce zici?

Diana inseamna ca ne vedem la prima intalnire si este a ta cutia .

Simo am inteles cu rozul nici nu ma asteptam sa iti schimbi parerea . Te "coafeaza" si pe tine o cutie de Galactogil? Let me know.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Daca tu nu faci taxe, sa-ti iei un contabil care sa-ti calculeze exact toata suma pe care o platesti cu mutatul sau la care esti indreptatita. Sa faci un schedule cu toate cheltuielile si sa-l pastrezi bine. Cum am zis, daca venitul tau este prea mic anul viitor, trebuie sa-l pastrezi pentru urmatorii ani, cand vei avea taxe de platit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ma omorati aici de la distanta cu intalnirile voastre! Mai pastrati si pentru septembrie!!!

Diana mult! Da, maine dimineata aici (la voi pe la 1 noaptea) este marea intalnire! Sper sa decurga toate cu bine! Si peste o saptmana vine si Seba.

Simo hai ca mai aveti o luna si un pic sa va hotarati!

Daca va intalniti maine, va urez de pe acum petrecere frumoasa!

Noi o sa mergem la Andre Rieu care are concerte in aer liber in piata centrala de aici de maine pana marti si in seara asta o sa fie un rehearsal al concertului. De abia astept sa trec pe acolo si mai ales sper sa nu ploua ca in ultimile zile vremea nu prea a fost grozava.

O zi frumoasa!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Hilde, buna informatia pt. cei care au de gand sa se mute in viitorul apropiat, multumim . De ce spui doar pt. venit mic, e vreun prag mentionat undeva?

Lorelai, nu ne spui si noua numele companiei aleia formidabile?

Pitilache, voiam sa-ti spun ca l-am vazut si noi pe Rieu in Toronto de Craciun si a fost impresionant de-a dreptul . Astept sa ne spui impresii.

Danapodeanu, mi-ai facut dor de Dominicana, nu ne arati pozele?

Simona, fata desteapta , o sa-ti prinda excelent lunile astea de odihna...ia sa vezi cand vine bebelina ce scoate ea untul din voi toti

Cristina

Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Hei, si pe mine ma enervati cu intalnirea asta.
Nu pot sa vin, desi tare as vrea.

Nu pot maine seara, ca e marea intalnire, vin parintii mei
Si nici vinerea viitoare ca lucrez, deh, daca stiam ca are cine sa stea cu copiii, mi-am aranjat sa lucrez.

Ktrinel, admirat Julia, ce fetita mare este.

Simonna, si eu va urmaresc cu atentie ce hotarare luati cu scoala lui Radu.

Roxana, ma bucur ca va reuniti maine.
Sa ne povestesti cum a rectionat Isa.

Gata pauza, pe curand,
Cristina



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput