Mamici de zmeurici de iulie-august (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Euphoria spune:

Mica, am intrebat la 2 farmacii celebre si se uitau la mine ca la masini straine. Una a crezut ca bisphenolul e un medicament si il cauta in baza de date... Nu auzisera de asa ceva...Again, nu vreau sa cad in paranoia, dar nu sunt inca atat de priceputa incat sa-mi dau seama ce e intr-adevar periculos si ce nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Euphoria, si eu devin paranoica, atunci cand e vb de fetite si inca nu s-au nascut. Cred ca e ceva normal. Dar cat crezi ca plasticul de biberon ataca laptele. Cam despre asta e vb, nu-i asa? Cat sta lapticul in biberon ca sa-si modifice proprietatile ?
Monica, repede, repede sa se nasca astazi Denis Stefan. Dragutul de el, a mai stat in plus doua zile in burta la mami.

Haideti fetelor cu vesti!!!!!!!

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Dienutza, ce ghemotoc falcos ai...frumos tareee!!
Monica, vine bb in seara asta! Curaj si o intalnire de neuitat!
Euphoria, si eu am luat de sticla Nuk, mergand pe principiul ca sticla pastreaza lapticul cald o perioada un pic mai mare decat cele de plastic. Mai tarziu cand bb va suge cu putere voi folosi si plastic. Am gasit in Carrefour BPA free de la Nuk, si l-am luat si p'ala. Am inteles ca aceasta toxina se elimina cel mai mult la microunde, iar eu m-am hotarat sa nu folosesc microundele.

Cri mami de Ale ( 2003) & +32 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Buna fetelor!

Felicitari noilor mamici, sa va traiasca zmeuricile !

Adriana, Icmanu, Monica Scot si eu pentru voi.
Am avut ceva probleme cu netul, care acum (sper eu) s-au rezolvat.
S-a scris asa mult in ultimele zile....o sa am de recuparat.
Noi suntem bine, vad ca eu si POOH rezistam eroic. Am 40 sapt si 3 zile si intr-un final uite ca am rezistat pana ni s-a intors doctorul. Cuminte bebele asta al meu.
Maine ma duc la spital pe la 11:00 sa "vedem cum mai stam". Poate ma si interneaza asa ca plec cu bagaj cu tot.
V-am pupat

+ 40 sapt cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Adriana , Icmanu ,Monica si de la noi niste agitate sa se nasca bebeii in noptea asta .
Inutsa doamne ce burtica super ai . E bine ca nu o sa ai nimik de dat jos . Eu am pus doar 11 kg dar mai aveam de dat jos inainte de a ramane gravida
Flosideea casa de piatra si mult noroc .
Dienuta79- ce scump e bebelul iti vine sa l mananci nu alta cat e de bucalat .

Adela 38 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui romanitza
Ce se mai aude de fetele care se pregateau de nastere astazi? Blanca, ai ceva vesti?

37+


Nope....no news....

s38 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

felicit si eu noii bebelusi aparuti zilele astea aici! bun venit pe lume micutilor, sa fiti sanatosi, norocosi si fericiti!

giova ma bucur ca sunteti bine, acasica deja, si merci de raspuns!

motana eu am si pompita manuala pt nasuc chicco, si aspiratorul bebesounds si batista bebelusului.
pt toaleta zilnica a nascucului am folosit sr fiziologic si apoi pompita manuala,
pt mucisori de raceala- batista bebelusului clasica, aceea ce se ataseaza la aspirator
device-ul bebesounds la noi a fost bun doar pt ascultat melodiile pe care le are, in rest a fost inutil, desi are diferite capete, ma groase, mai finute, eu nu l am putut folosi



Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Hai, Monica!!!

---------------
Inesa [ 39+] cuBianca

bebelusha din burtica

nunta

pisici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

ivanoiuadela9 merci. La mine a fost naspa ca eu am slabit 7 kile in primul trimestru, si de abia apoi am inceput si eu sa ma ingras.
Lasa ca dai kilele alea jos, bebe sa fie sanatos



---------------
Inesa [ 39+] cuBianca

bebelusha din burtica

nunta

pisici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Fetelor, maine dimineata merg si eu la controlul de rutina la maternitate. In seara asta am avut contractii dureroase, iar, poate-poate ma opreste doctorita sa nasc.
In cazul in care maine ma opresc la spital, le urez nastere usoara mamicilor care urmeaza

---------------
Inesa [ 39+] cuBianca

bebelusha din burtica

nunta

pisici


Mergi la inceput