Burtici fericite de septembrie-octombrie (91)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

fetele, pusei poze indecente techila

scuzati boxerii (da,barbatesti), dar asa ma mai simt si eu bine pe caldura asta...scuzati si vergeturile....in caz ca nu am reusit sa pun frumos pozele sa dati clic pe ele, sunt pe uebsots

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

cu ocazia asta am schimbat si semnatura..de fapt maine avem 32 de sapt...

ceea ce m-a impresionat f tare, mai citisem dar nu stiu cat se practica la noi e ideea ca ar fi nemaipomenit pt bebe sa stea un pic pe burtica mamei imediat dupa nastere...cat ii taie cordonul sau asa ceva..nu stiu daca e fizic posibil...stiu ca trebuie sa-l curate...sa-l verifice...insa ar fi ideal - se linisteste, pt ca si el sufera in urma travaliului si reintra in contact cu un mediu cunoscut....

acum e nu stiu daca voi fi mai curajoasa in urma celor invatate dar stiu la ce sa ma astept...evident intotdeauna e o doza de imprevizibil

legat de metodele de relaxare: muzica, ganduri frumoase, sot sau familie aproape care sa ne incurajeze..etc.

urmatorul curs va fi despre alaptare...abia astept...
am constatat ca sunt in contratimp cumva cu fetele..selen si lutoniana..sper sa gasiti cat de cat utile informatiile...

revin,

ps.nu vreau sa fac puncte insa mi-e teama sa nu pierd ce am scris..


31+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

fetele, pusei poze indecente techila

scuzati boxerii (da,barbatesti), dar asa ma mai simt si eu bine pe caldura asta...scuzati si vergeturile....in caz ca nu am reusit sa pun frumos pozele sa dati clic pe ele, sunt pe uebsots

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si



Duamneeeeee, ce desteapta sunt!!!! cita-m-as si pupa-m-as eu pe mine!!!!

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

ButterflySim am inteles
Selen ce frumoase sunt plafonierele, n-as sti ce sa aleg.
Raluk16 mulsul e exact ce ti-ar da prin cap ca ar trebui sa fie, nu-i nici o tehnica. Laptele nu iese printr-un singur canal, ci mici si multe, deci trebuie sa tot schimbi pozitia mainii (degetul mare si aratatorul) , sa le rotesti in jurul sfarcului pana iese tot Pozitia aplecata e de tot rasul, vazut din exterior, asa ca o faceam ascunsa de sot

Diana 30 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna din nou fetele,

In sfarsit am ajuns si eu acasica. Bineinteles ca m-am apucat sa va citesc din urma.

ButterflySim bine ai revenit. Ma bucur sa vad ca mai apar fete din listuta de inceput. Chiar ma intrebam cand se va intampla si lucrul asta. Am vazut ca ai intrebat cat a costat caruciorul lui Alex. Ne-a spus mai devreme ca 21 de milioane.

Diana multumesc pt informatiile cu privire la carut. Eu asa auzisem ca bebe trebuie sa stea perfect la orizontala in carucior. Inca mai am timp sa studiez terenul.

Aida ai un sot de nota 20 nu de 10. E si smecheras ce-i drept. Se descurca omul ce sa zic. Bravo lui si ferice de tine. Au fost buni micii ca banuiesc ca nu ai rezistat pana acum.

Techila eu stiu ca depinde de organism in ceea ce priveste refacerea dupa cezariana. Totusi, nu cred sa iti ia mai mult de 2 saptamani sa iti revii.

Selen super tare camera. Uite ca mi-ai dat o idee si mie cu renovatul. O sa ma uit si la site-ul de lustre pt ca inca nu am achizitionat nici noi asa ceva pana acum.

Anamaria sa iti fie de bine. Si eu am un pepene dar daca ma apuc sa mananc acum, la noapte pot sa dorm in baie in cada.

Cristina, ce mai zice Andrei? Mai rezista nu nasucul infundat?

Crocodana, bine ai revenit si tu. E ziua marilor reveniri. Foarte interesante informatiile postate cu privire la apropierea sarcinii.

Gata, am ajuns la zi din nou. Va pup si ma duc sa ma uit la poze. Muuuulte poze.





Monica 23+ cu Rares Stefan POZA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Crocodana multumim mult! Dar sa stii ca o sa te mai intrebam cu respiratia, ca sa retinem bine . Ce ciuda mi-e ca nu avem si noi un astfel de curs , ma duc la nastere ca si cum as merge la o lupta de gladiatori, adica numai cu ce am vazut in filme...

25+


oricand cu mare placere,sper totusi sa aflu si informatii noi si sa ne completam reciproc.

pt selen:am inteles (informatie pe surse, testata, nu personal ) ca ceaiul de lumanarica e nemaipomenit pt hemoroizi..bai locale si baut...nu stiu daca are contraindicatii in sarcina....dar am auzit ca face minuni

mai era ceva dar am uitat....zau....daca imi aduc aminte si nu raman iar in urma ....
tuturor fetelor si fie ca totul sa se desfasoare normal..o sa ne fie dor si de perioada asta si mai ales de atmosfera de aici


31+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Aida ce ti-a facut-o sotul tau..Påi stiai tu ce sot iti iei la caså...Sa gandeasca cu o secunda mai repede ca tine..

Butterflysim bine ai revenit..Eu imi aduc aminte de la inceputurile odiseei..Eram mici tare..

Iulika, cea mai fericitå 31+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Asaa, mami techila!!! M-ai luat cu burtoiul matale. La cat mai mare!!! Burtoi mare = bebici mari Cred
Si eu tot boxeri barbatesti am pe mine in ultimele poze Cu poze cu purcei care fac prostii in diverse pozitii

30+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Ce imi place cum se enerveaza fetele si pun poze..

Selene superba camera asa si cum e acum semi-aranjatå..Imi place mult de tot..Si eu sunt cam pretentioaså.Noi vrem så ne mutam la caså pana face bebe varsta de mutat in camera singur si nu ii voi face camera lui..Va sta cu noi in camerå..

Iulika, cea mai fericitå 31+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Asaa, mami techila!!! M-ai luat cu burtoiul matale. La cat mai mare!!! Burtoi mare = bebici mari Cred
Si eu tot boxeri barbatesti am pe mine in ultimele poze Cu poze cu purcei care fac prostii in diverse pozitii

30+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti


mi se pare minunat sa ai boxeri cu porci. porcii sunt preferatii mei, cand sunt mici nu se compara cu nimic, cainele meu seamana cu un porc. mi-e mi-a facut sotzul cadou acu vreo 2 ani o pereche de sosete in forma de porc, mi-am promis ca o sa nasc cu ele....pana mea, ca o sa nasc in august...in sosete flausate, cam greu.
nu trebuie sa mai zic ca am zeci de magneti de frigider cu porci, masina plina de porci atarnati si lipiti si mai ales zeci de pusculite (in care chiar prestez bani)

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si

Mergi la inceput