Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (152)
Raspunsuri - Pagina 13
Ankussa spune:
Salutare,
La noi a plouat toata ziulica azi, asa ca ne-am lins pe bot de iesit in parc, stam in casa si imitam ramele, miriapozii si alte taratoare![]()
La Multi Ani Piolica!!!! Sa fii fericita, sanatoasa si sa te bucuri de Elsa si de fratioara (ii) care vor veni![]()
Babytza si Alexa - La Multi ani de casnicie, de curiozitate ce cadouri ati luat sotiorilor?![]()
Apa: Evian - si aici e ieftina, o iau de la Tesco cu baxul, si da pot sa zic ca se simte gustul daca o schimbi (am incercat Volvic si Drench)
Babyzta - pustiul meu nu doarme invelit deloc, simte cand vreau sa pun ceva pe el si se trezeste. Nu stiu daca ai ce sa faci cu genunchii![]()
Offf pe unde se baga si ramutza asta a mea...ma duc sa recuperez copilu`
babytza spune:
Ramo 2000 de mesaje scrise 
Ancule mai ai putin si te albastresti 
Edit : cu invelitul, ma gandeam eu ca am singurul tacanit care doarme asa, dr nu ma mir ca si eu dorm la fel
Pot sa ma coc si nu ma dezvelesc
Edit iar : Roxi cum e Mikul cu burtica ? 
Babytza si puii
Valentina
David
Poze
gaia.nevia spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui babytza Edit : cu invelitul, ma gandeam eu ca am singurul tacanit care doarme asa, dr nu ma mir ca si eu dorm la fel |
ma uit si nu ma mai satur cum urca asta in pat, se duce pana in capat, se intoarce, sa da jos, vine la mine, se vara sub pat (alt pat, da?) si se intoarce... si de la capat...



Babytza, si eu dorm numai invelita, nu pot altfel nici sa adorm.
Ai mei copiii (dupa cum se stie, m-a inselat barbatul, nu seamana niciunul cu mine
Saci de dormit iarna, sau mai cald in casa si dorm in treninguri.
Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi
si Bebedoi
, poveste despre inceputuri
felicic76 spune:

PIOLICA

Sa fii sanatoasa, fericita alaturi de Elsa si taticul ei!

Copii sanatosi si casnicie frumoasa in continuare pentru babytza si AlexaM

babytza: si Vlad este rosu in genunchi, iar cand situatia devine visinie
, ii pun pantalon lung, fara labuta. Cand se trece roseala, iar il las fara si tot asa. Eu am doar parchet, n-am un strop de covor sau mocheta in toata casa. Cu paturica, da-i pace, nici eu nu dorm neinvelita, dorm cu AC deschis doar pentru asta
Vlad doarme in body-maieu, fara sa fie invelit.
ankussa: ai scos rama? si Vlad al tau este pe postde aspirator?![]()
ange, 300,cd,mamidestefan,andy,gaia:
si
angelynna82 spune:
Babytza imi place cum iti bei cafeaua dimineata
Feli 
Eu nu suport caldura...si numai de asta am parte 
, seara devine cosmar pana adorm
...Crina e la fel
fericita de
Crina Alexandra
Crinul Meu
Iunie 2009
Crina
anamona spune:
Evaf, thea s-a simtit excelent la mare. Am pus poze pe emailul comun.
Crema cu factor 50 am folosit-o in primele zile doar pt fatza, apoi in celelalte zile am dat-o cu Vichy factor 30 - nu contine nici macar un paraben :)
babytza, thea nu a dormit nici macar in primele ei zile invelita, gasea primul prilej pentru a se dezveli.
cat despre semne in genunchi, thea are o vanataie de la mersul pe parchet.
Oricum tin sa anunt ca thea a trecut de la stadiul de rama la cel de catelus:))
andy.p spune:
Buna seara fetelor..tre sa impart cu voi bucuria asta:
Alexia a facut azi primii pasi singurica!!!!
..si-a dat drumul si s-a dus,am prins-o chiar cand dadea sa cada
..acum o pandesc sa o filmez![]()
Babytza ff frumos
...nici Alexia nu doarme invelita,daca pun ceva pe ea se descopera imediat![]()
Ange si la noi sunt niste calduri
Feli,Ramo,Roxana-cuscra,Ankussa,Lidia,Andy_g,Ada
Laura,
Andy (07.04.2002) &
Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei
andy_galro spune:
laura felicitari!!!!! ai o fetita tare precoce!!!!bravo ei!!!!


babytza ce-mi place de soricel cum se catara el peste tot si cum fuge dupa minge
de
Andrei Petru(18.08.2008)
Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones
CD27 spune:
Bravoooo Alexia
s-o pupe mama soacra de fata destepta
babytza ce shoricel smecherel![]()
Mikul e mai bine azi, am bagat ceai de menta si a facut doar dimineata un pampers plinnn
acum am venit de la dr si am si eu ca si fimiu lipsa de calciu, trebuie sa bagam amandoi branza calcica
si sa mergem la mare
deci avem trimitere la mare de la dr amandoi
fara tati![]()
Mami de Mikul Robert Constantin

