Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:


Salutare,

La noi a plouat toata ziulica azi, asa ca ne-am lins pe bot de iesit in parc, stam in casa si imitam ramele, miriapozii si alte taratoare

La Multi Ani Piolica!!!! Sa fii fericita, sanatoasa si sa te bucuri de Elsa si de fratioara (ii) care vor veni

Babytza si Alexa - La Multi ani de casnicie, de curiozitate ce cadouri ati luat sotiorilor?

Apa: Evian - si aici e ieftina, o iau de la Tesco cu baxul, si da pot sa zic ca se simte gustul daca o schimbi (am incercat Volvic si Drench)

Babyzta - pustiul meu nu doarme invelit deloc, simte cand vreau sa pun ceva pe el si se trezeste. Nu stiu daca ai ce sa faci cu genunchii

Offf pe unde se baga si ramutza asta a mea...ma duc sa recuperez copilu`

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Ramo 2000 de mesaje scrise

Ancule mai ai putin si te albastresti

Edit : cu invelitul, ma gandeam eu ca am singurul tacanit care doarme asa, dr nu ma mir ca si eu dorm la fel Pot sa ma coc si nu ma dezvelesc

Edit iar : Roxi cum e Mikul cu burtica ?
Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza
Edit : cu invelitul, ma gandeam eu ca am singurul tacanit care doarme asa, dr nu ma mir ca si eu dorm la fel Pot sa ma coc si nu ma dezvelesc



ma uit si nu ma mai satur cum urca asta in pat, se duce pana in capat, se intoarce, sa da jos, vine la mine, se vara sub pat (alt pat, da?) si se intoarce... si de la capat...


Babytza, si eu dorm numai invelita, nu pot altfel nici sa adorm.
Ai mei copiii (dupa cum se stie, m-a inselat barbatul, nu seamana niciunul cu mine ) insa NU se suporta inveliti.
Saci de dormit iarna, sau mai cald in casa si dorm in treninguri.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

PIOLICA
Sa fii sanatoasa, fericita alaturi de Elsa si taticul ei!

Copii sanatosi si casnicie frumoasa in continuare pentru babytza si AlexaM

babytza: si Vlad este rosu in genunchi, iar cand situatia devine visinie, ii pun pantalon lung, fara labuta. Cand se trece roseala, iar il las fara si tot asa. Eu am doar parchet, n-am un strop de covor sau mocheta in toata casa. Cu paturica, da-i pace, nici eu nu dorm neinvelita, dorm cu AC deschis doar pentru asta Vlad doarme in body-maieu, fara sa fie invelit.
ankussa: ai scos rama? si Vlad al tau este pe postde aspirator?

ange, 300,cd,mamidestefan,andy,gaia: si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Babytza, aniversare fericita

piolica la multi ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Babytza imi place cum iti bei cafeaua dimineata

Feli

Eu nu suport caldura...si numai de asta am parte , seara devine cosmar pana adorm ...Crina e la fel

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Iunie 2009
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Evaf, thea s-a simtit excelent la mare. Am pus poze pe emailul comun.

Crema cu factor 50 am folosit-o in primele zile doar pt fatza, apoi in celelalte zile am dat-o cu Vichy factor 30 - nu contine nici macar un paraben :)

babytza, thea nu a dormit nici macar in primele ei zile invelita, gasea primul prilej pentru a se dezveli.
cat despre semne in genunchi, thea are o vanataie de la mersul pe parchet.

Oricum tin sa anunt ca thea a trecut de la stadiul de rama la cel de catelus:))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna seara fetelor..tre sa impart cu voi bucuria asta:

Alexia a facut azi primii pasi singurica!!!!..si-a dat drumul si s-a dus,am prins-o chiar cand dadea sa cada..acum o pandesc sa o filmez

Babytza ff frumos...nici Alexia nu doarme invelita,daca pun ceva pe ea se descopera imediat

Ange si la noi sunt niste calduri

Feli,Ramo,Roxana-cuscra,Ankussa,Lidia,Andy_g,Ada



Laura, Andy (07.04.2002) &Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

laura felicitari!!!!! ai o fetita tare precoce!!!!bravo ei!!!!
babytza ce-mi place de soricel cum se catara el peste tot si cum fuge dupa minge

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Bravoooo Alexias-o pupe mama soacra de fata destepta

babytza ce shoricel smecherel
Mikul e mai bine azi, am bagat ceai de menta si a facut doar dimineata un pampers plinnn

acum am venit de la dr si am si eu ca si fimiu lipsa de calciu, trebuie sa bagam amandoi branza calcica si sa mergem la mare deci avem trimitere la mare de la dr amandoi fara tati

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput