Ghiocei Martie-Aprilie 2009*(29)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

M-am linistit ca am vazut ca nu suntem singurii care se mai trezesc noaptea sa pape , oricum nici nu aveam de gand sa-i fac acum program pt ca ea trebuie sa recupereze ce nu a luat in ultima luna deci nici gand sa nu ii mai dau noaptea, dar nici nu asi vrea sa ajunga ca baietelul unor prieteni care la un an jumate inca se trezeste noaptea la 2 sa ceara biberon .

Sabina mamica fericita de Maia Andreea
http://www.flickr.com/photos/39734204@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Salutare! Ieri am petrecut implinirea a 4 luni de viata extrauterina si ca sa dovedeasca raru ca a inteles ce e cu el nu a plans deloc. UIMITOR!!!!!!! Si am fost si plecata cu el de acasa. Apropo de vizite la rude, Dyana, si eu sunt mancata de comportamentul soacramii fata de copil. Cand il ia in brate plange copilul din gura de sarpe si se zvarcoleste, cred ca telepatic de la mine se transmite si la el. In putinele dati cand a venit la noi si cand bb era mai mic murea ca nu i-l dau sa il tina in brate imi spune Ei si ce daca plange lasa ca il linistesc eu> OOOO, luam foc.
Copilul simte gandurile negative pe care noi nu le putem exprima. \Pana acum nu credeam dar acum traiesc si cred. Cel mai simplu e sa le explici alora de te streseaza ca de fapt streseaza copilul si sa te lase in linistea ta. Mai ales daca nu te ajuta,...pa, le trimiti o poza de-a copilul pe la 18 ani, pana atunci sa nu ii mai vezi. Of, Dyana, ai apasat pe un buton de bubui cand vine vorba de soacra. Mie imi vine sa dau cu ea de pamant de cum aud cuvantul soacra, va puteti imagina ce este in sufletul meu cand o vad.

Am fost ieri la carfur(scriu asa pt a nu fi reclama) si am vazut ochelasi bengosi pt copii dar nu a vrut sotul sa -i cumparam lui Raru, ca nu statea sa il probam. Erau mortali. Mie imipare rau, imi vine sa ma duc eu pe jos sa ii cumpar in ascuns.

Si pt ca a fost copil cuminte mami si tati i-au cumparat un centru de activitati si atat ce a avut sa le explice la jucarioarele celea de s=a trezit la 6 dimineata. Raru va pupa si va multumeste pentru urari. Deja se simte mai bine. I-am spus ca daca mai plange o sda afle toata lumea care l-a urat cat de plangacios este el si vad ca functionat (in minte mea evident), ca nu a mai plans.


Pe la 5 mergem la vaccin Mi-e mie frica de mor. Dupa perfuziile din sarcina am devenit fff sensibila la tot ce inseamna intepaturi. Puteti sa credeti ca nu suport sa ma uit la pozele facute cu Raru la maternitate ca se vede mana mea cu acu in ea (brrrrrr, ma ia cu fior doar la gand)

Ma pun si eu la culcare langa pui. la mamici de beb sarbatoriti azi




Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_ania05 spune:

Buna mamici! Fetita mea are 3 luni si jumatate si nu are scaun decat ajutata d supozitor.Dr. pediatru ne-a spus k o sa se regleze singura, dar cand?? V-ati confruntat cu aceasta problema? Ii dau ceai d musetel dar tot degeaba.A avut o perioada cand mai facea si singura, ii dadeam atunci ceai d la Milupa d musetel.Acum ii dau d la Humana. Sa fie oare si d la ceai?
D la 3 luni si jum dr.pediatru ne-a recomandat sa-i dam seara faina d orez d la Nestle pt satietate dar stiu k orezul constipa.
Puteti sa ma ajutati cu un sfat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Revenim si noi! Azi am evaluat pisik, de 3 luni! S-a lungit, caputzul e in skema, din pacate cu greutatea suntem pe la percentila 20... cam banuiam eu... nu a luat decat 400g luna asta si astfel cred ca am ramas singurul bebe din Odisee care nu a "implinit" inca 5kg... Presupunem ca din cauza caldurii mananca asa putin.. si nici de dormit nu doarme ziua mai deloc. De unde sa creasca?

Ma intorc sa citesc si mai revim cu "comentarii".

A! Am zis ca am vazut dragoana super chic?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Citat:
citat din mesajul lui saby
Acum...spuneti-mi si mie cum sa fac sa-mi dezobijnuiesc puiu sa se mai trezeasca noaptea. Sabina mamica fericita de Maia Andreea
http://www.flickr.com/photos/39734204@N04/


Sabina, si al meu se trezeste noaptea, de unde ne-am bucurat ca incepuse sa doarma 8h/noapte, acum la 6 h vrea papa. Plus ca nu mai avem nici dimineti de somn, la 6 are chef de vorba (nu de papa).

Dar asa cum spunea Kea, cred ca programul si-l regleaza ei.

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)



Si Alexandra se trezeste noaptea pe la 2,3 depinde de ora de culcare si dimineata la 6 ma striga putin si la 07.30 definitiv

plus ca de cand doarme pe burta atata se foieste pana isi gaseste pozitia, si se enerveaza si tipa si iar o pun pe spate si iar o luam de la capat pana la urma adoarme ghemuita intr-un coltisor de pat

ai vostri fac din astea ??

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Damian Calin, bebe de anncutza
Andreea-Diana, bebe de veron1ca
Radu Mihai, bebe de curea
Robert Adrian, bebe de Anca_nicolae

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ce mai faceti, tufetelor?
La Multi Ani! tuturor bebeilor nascuti pe 6; apropo de asta, anca_nicolae n-a mai intrat de multa vreme sa ne povesteasca despre mezinul familiei...
Tufete, nu sunteti pe faza, io am vazut poze cu dragonul pletos de cand a pus chatonel link pe mail-ul comun cu casatoria lor, am vizionat atunci toate albumele: Doamne, mult ati mai calatorit, tufatooo! Eram si cu o buna prietena cand m-am uitat si a gogonat ochii zicand:"pfuuu, da' ce sexy e tipu' asta, ai de capu' meu!" Numa ca ei i-a placut mai mult fara pleata. Chatonel, avem voie sa facem remarci de-astea despre motanul tau?:))
Manole asta al meu e de tot kkt-ul, atata s-a lins la operatie ca nu i-a putut scoate firele la timp; si azi cand am fost era infectat, s-a suparat Ghiury, ca de ce nu l-am pazit sa nu se linga, ce facem, scapa de torsiune si moare de infectie? Asa ca acum are guleroi de-ala mare in jurul gatului, ca la Animal Planet, arata de faci shushu pe tine cand il vezi

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

AYLA, am primt hipopotamul, e superrr multumim inca o data si ne rugam pt Alma sa-i fie bine printre ingerasi iar tie sa-ti treaca gandurile negre

PUS POZE NOI !

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Citat:
citat din mesajul lui saby
Acum...spuneti-mi si mie cum sa fac sa-mi dezobijnuiesc puiu sa se mai trezeasca noaptea. Sabina mamica fericita de Maia Andreea
http://www.flickr.com/photos/39734204@N04/


Sabina, si al meu se trezeste noaptea, de unde ne-am bucurat ca incepuse sa doarma 8h/noapte, acum la 6 h vrea papa. Plus ca nu mai avem nici dimineti de somn, la 6 are chef de vorba (nu de papa).

Dar asa cum spunea Kea, cred ca programul si-l regleaza ei.

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)



Si Alexandra se trezeste noaptea pe la 2,3 depinde de ora de culcare si dimineata la 6 ma striga putin si la 07.30 definitiv

plus ca de cand doarme pe burta atata se foieste pana isi gaseste pozitia, si se enerveaza si tipa si iar o pun pe spate si iar o luam de la capat pana la urma adoarme ghemuita intr-un coltisor de pat

ai vostri fac din astea ??

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari



Si Isabella se trezeste la 3,30-4 la masa apoi pe la 6-6,30
Cat despre dormitul pe burta e fun ea se foieste doar in somn ca-si schimba pozitia capului

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Revenim si noi! Azi am evaluat pisik, de 3 luni! S-a lungit, caputzul e in skema, din pacate cu greutatea suntem pe la percentila 20... cam banuiam eu... nu a luat decat 400g luna asta si astfel cred ca am ramas singurul bebe din Odisee care nu a "implinit" inca 5kg... Presupunem ca din cauza caldurii mananca asa putin.. si nici de dormit nu doarme ziua mai deloc. De unde sa creasca?

Ma intorc sa citesc si mai revim cu "comentarii".

A! Am zis ca am vazut dragoana super chic?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Noi nu am ajuns la cantarul de trei luni..asa ca s-ar putea sa nu fiti singuriicare nu ati trecut de 5 kg

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput