Ghiocei Martie-Aprilie 2009*(29)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Diana, imi pare tare rau ca nu ai putut si tu sa te relaxezi la curte mai ales ca avea cine sa te ajute putin. Nu vreau sa te superi pe mine, eu in astfel de situatii sunt mai rea, dar cred ca ar trebui sa incerci sa-ti schimbi putin comportamentul, adica i-a incearca tu sa invoci tot felul de scuze cand isi anunta vizita scumpii tai socri si sa nu-si vada nepotu o perioada poate atunci realizeaza cat e de important sa mai stea si ei cu el si poate nu o sa-l mai faca sa planga, iar daca nu o sa-i simta lipsa atunci e pierderea lor.
Acum...spuneti-mi si mie cum sa fac sa-mi dezobijnuiesc puiu sa se mai trezeasca noaptea. De 2 sapt se trezeste aproape la aceiasi ora adica pe la 3.30 in fiecare noapte. O pun sa manance si nu molfaie chiar mananca 10-15 min, iar daca a mancat mai putin inainte de culcare mananca chiar si 30 de min, dupacare avem trezire la 7 si apoi pe la 9.30-10. Restul trezirilor sunt ok dar ce facem cu cea de noaptea ca am inteles ca nu ar trebui sa se mai trezeasca. Ai vostri se mai trezesc?

Sabina mamica fericita de Maia Andreea
http://www.flickr.com/photos/39734204@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

pai saby, mie mi se pare perfect, si al meu tot asa se trezeste, de cele mai multe ori chiar mai devreme, pe la 1. Si nu molfaie nimic, isi bea toata sticla, deci e mancat in toata regula. Mie nu mie se pare ca la varsta asta ar trebui sa doarma toata noaptea. Mai ales ca-i cald, macar de sete si tot e ok sa se trezeasca. Eu iti spun drept ca n-am incercat sa-l obisnuiesc cu ceva anume, toate schimbarile/reglarile de program au venit de la el, de fapt nici nu stiu cum as putea eu sa intervin.

3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:


Damian Calin, bebe de anncutza
Andreea-Diana, bebe de veron1ca
Radu Mihai, bebe de curea
Robert Adrian, bebe de Anca_nicolae
pupam mamicile fericite, sa transmita mai departe cate un pupicut la bebei frumosi



diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetili!

La Multi ani! Damnian Calin, Andreea Diana si Radu Mihai!

Leeloo, saptamana asta nu ne vedem, ca suntem in deplasare, la tata la Rm. Valcea. Ziceam si eu ca o sa doarma copila mea la aer curat, dar ti-ai gasit! Acu e in curte in balansoar si daca dispar de langa ea tot urat face, neam sa doarma. Offf

Dyana, cand citesc ce scrii, parca nu ma mai supar asa pe ai mei, si socri si parinti, ca la mine e taman invers. Sóacra abia asteapta sa ma vada ca doar as avea intentia sa mananc sau sa fac ceva ca imi zice "hai, manaca tu/fa ce ai de facut ca stau eu cu ea" si ii vorbeste cu orele, o plimba, etc. Pe mine una ma enerva, dar vad ca ar trebui sa o apreciez

La noi iar s-au intors durerile de burtica, o saptamana e bine, apoi iarasi gaze, crize de plans urate, mancat putin, etc. Banuiesc eu ca e de la ´supica, adica stomacul se adaptea´ze greu la schimbari, cum a fost si cu formula, probabil ca tot asa o sa tragem pana se maturizeaze stomacelul si scapam de reflux.



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Saby, cik ar avea o perioada de crestere intensiva acum la 3 luni....S-ar putea ca de asta sa se trezeasca iar noaptea ma gandesc eu...

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Damian Calin, bebe de anncutza
Andreea-Diana, bebe de veron1ca
Radu Mihai, bebe de curea
Robert Adrian, bebe de Anca_nicolae


pentru mamicile lor.


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009


pentru toti sarbatoritii de azi
si pentru sarbatoritii de saptamana trecuta pe care nu am apucat sa ii felicit
si cate o si un pentru mamicile lor frumoase, curajoase si grjiulii

Pisigri tinem pumnii pt vizita "minunata"
Dyana, lasa ca asa am patit si noi cu socru`...la o vizita la gradina. el dupa muulte ore de munca pe acolo, transpirat..murdar de pamant si vopsea de la un gard mi-a smuls efectiv pitica din brate sa o "tina" si el in timp ce eu ziceam mai printre dinti ca na...rusinea asta.."nuuu..ca sunteti murdar"...am crezut ca innebunesc de nervi...si sotul imi facea semne ca sa il las ca n-are nimic
Asta crede el...io care ma spal de fiecare data pe maini daca am umblat cu alte treburi pe la bucatarie sau ceva...mi-am spus eu parerea dup-aia
Si alta...soacra...gripata la maxim...ca s-o ia in brate...de data asta m-am tinut tare si am zis NU
Altfel oameni de treaba....n-am nimic de comentat...numai daca e vorba de copil...o apar si cu dintii cat pot...

In rest totul ok cu mititica...e prieste weekendul si noua ca iesim mai mult la aer cu tati si dormimf bine afara..
Mai tarziu mergem si la posta sa luam cadoul de la Monica si promitem poze dupa...

PS: pisigri..eu ma uitam la seriile Grey`s anatomy dar s-au terminat episoadele si seria 6 nu mai apare...sau cand vreau sa rad iau cate un ep din Friends si il revad...asa ca sugestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Fetele cum mananca bebelusii vostri pe caldura asta...al meu nu prea suge ziua...mai mult doarme. Mananca dimineata si sieara apoi peste zi foarte putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Am uitat sa dau de azi
Chatonel... e suuper dragoana cu ochelarii fitzosi iar dragonu` pletos la fel...tot respectul...eu n-am avut rabdare sa imi las parul sa creasca atat
Saby si eu zic ca e ok cu trezirile mai ales pe caldura asta...li se face si lor sete noaptea..si eu imi fac programul dupa al ei....si cu iesiri in parc..si cu treziri noaptea au timp destul sa s-l regleze mai tarziu, deocamdata sa creasca bine si sa fie sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27


Damian Calin, bebe de anncutza
Andreea-Diana, bebe de veron1ca
Radu Mihai, bebe de curea
Robert Adrian, bebe de Anca_nicolae
pupam mamicile fericite, sa transmita mai departe cate un pupicut la bebei frumosi





La multi ani si din partea noastra!
pentru mamici

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

Diana, imi pare tare rau ca nu ai putut si tu sa te relaxezi la curte mai ales ca avea cine sa te ajute putin. Nu vreau sa te superi pe mine, eu in astfel de situatii sunt mai rea, dar cred ca ar trebui sa incerci sa-ti schimbi putin comportamentul, adica i-a incearca tu sa invoci tot felul de scuze cand isi anunta vizita scumpii tai socri si sa nu-si vada nepotu o perioada poate atunci realizeaza cat e de important sa mai stea si ei cu el si poate nu o sa-l mai faca sa planga, iar daca nu o sa-i simta lipsa atunci e pierderea lor.
Acum...spuneti-mi si mie cum sa fac sa-mi dezobijnuiesc puiu sa se mai trezeasca noaptea. De 2 sapt se trezeste aproape la aceiasi ora adica pe la 3.30 in fiecare noapte. O pun sa manance si nu molfaie chiar mananca 10-15 min, iar daca a mancat mai putin inainte de culcare mananca chiar si 30 de min, dupacare avem trezire la 7 si apoi pe la 9.30-10. Restul trezirilor sunt ok dar ce facem cu cea de noaptea ca am inteles ca nu ar trebui sa se mai trezeasca. Ai vostri se mai trezesc?

Sabina mamica fericita de Maia Andreea
http://www.flickr.com/photos/39734204@N04/


Sabina, si al meu se trezeste noaptea, de unde ne-am bucurat ca incepuse sa doarma 8h/noapte, acum la 6 h vrea papa. Plus ca nu mai avem nici dimineti de somn, la 6 are chef de vorba (nu de papa).

Dar asa cum spunea Kea, cred ca programul si-l regleaza ei.

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput