Burtici fericite de septembrie-octombrie (89)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna dimineata!

Ce matinale sunteti!

Aida Succes cu pisoii, eu prima data nu intelesesem .
E cald la tine in casa? Eu transpir mult ziua, suport greu caldura, dar seara dorm cu geamul deschis si pana spre dimineata se racoreste bine.

Dana ce scumpete, cum se uita la acvariu .
Ai mers ceva cu masina ... eu inteleg .

24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna dimineata si de la mine!Sper så fi lasat Aida si la mine niste cafelutå..Pup si matzocii ei ca tare mi-s dragi.I-am vazut in filmulete..

dana si matzocul tau vanator e tare frumos..Am si eu o zuza alintata acaså ..E din cale afara de alintata si eu mor dupå ea..

Iulika, cea mai fericitå 31+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Aida am si eu nopti cand ma trezesc leoarcå efectiv, cateodata ma si sperii ca nu e foarte cald in casa ca sa transpir asa..dar nu intotdeauna..Eu cred ca e normal, nu are ce så fie de la altceva decat de la graviditate..

Iulika, cea mai fericitå 31+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

ohhhhh
mie mi-e cald tot timpul.ieri de exemplu, dupa ce am mancat, ma treceau niste transpiratii...
noaptea tin si eu geamul deschis pana ma culc, dupa aceea nu pot sa dorm daca aud zgomote de afara si daca nu mai pot, eu am varianta clima sau plecarea la mama care locuieste la casa, unde e atat de rece incat e nevoie de sosete in picioare ziua si de plapuma noaptea.



29+ cu si ????

anco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

In perioada cand am gasit noi Matzocul, am primit pe mess chestia asta..atata ne-a distrat incat asa am decis sa botezam pisica;
www.220.ro/DsaEwtGuIA/Povestea-Lui-Matzok" target="_blank">povestea lui Matzoc..sper sa va placa!


Dana 26s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Anco este posibil ca unul dintre puiutii tai sa fie fetita? ca am vazut un bebe cu fundita rosie langa caruciorul albastru..ce fain! o pereche dintr-o lovitura

Dana 26s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Salutare
Noi am fost la soacra la cafea si acum ne-am intors acasa ca a dat caldura
Anco,bine ai revenitDeci,se pare ca ai un baietel si o fetita cu semnul intrebarii? . Ai fi singura dintre mamicile de pestisori cu baietel si fetita

Poze cu noi

Noi

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 31+, cu -Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

dana 15 si mary07
da, e posibil sa fie fetita, mai ales ca sunt in placente diferite si sincer asa imi place sa cred ca daca lui tati i s-a facut voia si o sa aiba un baietel, sper ca DD sa imi dea si mie o fetita.
sa stiti fetelor ca eu nu v-am parasit niciodata, am fost mereu pe aici, dar poate nu am avut totdeauna timp sa scriu, asa cum s-a intamplat si acum, ca am fost ocupata cu bacul, mai intai la oral apoi la corectat, la scris.



29+cu si ????

anco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata fetele,
eu scriu repede ca sa merg apoi sa fac cafeluta.
Am cumparat ieri niste capsuni si le-am papat cu frisca dinaceea la tub (naturala ) ...si acum abia astept sa-mi pun si in cafea
Ador cafeluta si tot ritualul ei .....si cu frisca asa topita...yamiii...va dau si voua daca vreti
Dana15 nu sunt doar cuvinte ci te felicit sincer. Fara putine emotii si fara hotarare si ambitie nu ai cum sa conduci. Baga mare si vei vedea ce bine iti va prinde exercitiul. Ma bucur mult ca ai iesit. Vad totusi un usor si foarte mic risc pt ca este asa de liber pe strada, s-ar putea sa-ti scada putin atentia...dar in timp poti sa iesi cu cate 10 minute mai tarziu si va creste gradul de dificultate.
Bafta multa si ma bucura genul acesta de femei hotarate !!!!
Aida bafta cu pisoiasii dar nu mai sta asa in soare. Si weekendul trecut am avut o amintire din copilarie dar nu am povestit-o. Acum o fac. Duminica, fara exceptie tatal meu trebuia sa ne scoata din casa, pe mine si pe fratele meu pana la masa de pranz. Mama ramanea acasa sa faca curat si papa bun.
Saracul dupa ce ne ducea la toate meciurile de handbal, pe vremea cand Braiconf Braila era mare echipa, pe langa demonstratiile de karturi, motociclism, parc, Dunare....odata la nu stiu cata vreme ne ducea la "piata de animale". Erau acolo catelusi,pisici, pui de gaina, de rata, de gasca, pesti, papagali, porumbei....Doamne ce frumos era........Ma aducea mereu plansa acasa ca nu vroia sa-mi ia ratuste mici...cu ciocul portocaliu....cat o cescuta....care mi se pareau la acea vreme o splendoare.....in timp ce lu' frate miu ii mai lua cate un pestisor la punga
Si erau si multi pisici
Sper ca nu v-am plictisit cu amintirile mele.

Cea mai fericita 30 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Anco e bine ca ai venit iar pe la noi, noi ne bucuram foarte mult
Cand am citit prima data ca ai fost ocupata cu bacul...la oral era sa-mi stea inima...am crezut ca te vei lua de mana cu Mary ....cu copilasi la 20 de ani...si deja ma simteam IAR mamaie .....dar cand ai zic cuvantul magic: corectat, mi-am revenit
Si eu as vrea sa fie fetita si baiat puisorii tai ...mi se pare atat de special .....

Cea mai fericita 30 + cu

Mergi la inceput