Mamici de zmeurici de iulie-august (67)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

Citat:
citat din mesajul lui blanca000

Am primit un mesaj de la Uliiasi :

" la ora 8 azi dimineata a venit pe lume David Andrei, 3456g, nota10, nasterea naturala fara epidurala (a fost greu dar acum e bine). Va pup pe toate! "


felicitari Uliasi!!!! Bine ai venit pe lume bebe David Andrei! Sa va dea DD sanatate multa.....

Giova, tare m-a emotionat povestea ta, am singurica acs fiind in voie, daca pot spune asa. Nu stiu cand ai avut timp sa scrii, dar noi iti multumim.

Eu aseara am avut contractii dureroase de pe la 9 pana la 2 am, foarte naspa, m-am speriat. Am sunat dr dar nu raspundea. Am fugit la bagaj sa vad ce sa mai pun in el... Cand am vz ca dr nu raspunde, si eu ar trebui sa ajung la Iasi, caci ma gandeam ca gata a sosit momentul, imi venea sa mor. Atunci mi-am dat seama ca nu aveam nici o alternnativa, trebuia sa fi vb cu cineva de aici, just in case, dar....nu o facusem. Am luat vreo no spa pana pe la 1.30 si in final mi-au trecut, am reusit sa adorm. Am dormit bine pana dimi. Acum ma simt bine, dar de-abia astept sa sun dr sa il mustruluiesc... Eu sper sa mai stea macaar o sapt caci abia maine intram in sapt 37.

la toate mamicile si zmeuricile

Viitoare Mami superr fericita! 36 Isabelle
AMR 4 SAPTAMANI Bebelina in burtik Zambeste, viata e frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Micaalsa,chiar ma gandeam la tine.....deci saptamana viitoare iti vei tine comoare in brate?Wow,mai ai un pic!Spor la prajiturit!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs40+(dupa calculele mele)39+(dupa calculele dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Uliiasi, brava pt bebe perfect si mai ales... pt. curajul tau! Daca nu ma insel aveam acelasi termen aoleu, chiar asa, io mai am multe de facut prin casa!

Ma duc si eu luni la control pt verififcarea colului si etc. am putin emotii, mai ales ca nu m-a verificat niciodata asa, pana acum au fost numai echos, mmm. oricum ultima data placenta era tinerica fara calcificari, si eu presimt ca bb nu se grabeste (nush daca presimt sau sper, dar in fine, hihi!) Plus, mai are de crescut bb mea. Oricum, gata, nu mai sunt ingrijorata daca e prea micuta, nu ma mai sperie deloc.

mQQm, chiar asa, bb asta al vostru e jemecher rau, te zapaceste, tu care ai hexperienta domne'... sau poate ti-a jucat o farsa, ca l-a "amenintat" Denisa

alinutza, da ceva de genul ma apucase dar mai deep, mai bine nu mai detaliez, ca sa nu trebuiasca sa zic "join the club", mai bine sa nu. Nu ca imi e teama ca nu o sa pot face una alta, de altfel cred ca eu si sotul o sa ne descurcam f. bine, eu nu prea ma preocup de altceva decat de bb (el face mancare si alte chestii) si nici aici nu o sa fiu singura, dar cum zicea si Oana, cum ca printre bluzuri mai aparea si doru de mama . Dar deja azi am schimbat directia, caci am iesit sa mai cumpar cate ceva si apoi, impreuna cu sotul am "ornat" cosuletul Dariei, adik i-am pus danteluta frumusica si maine termin si un asternut micut. Dupa fac poze.

Giova ce bine ca ai trecut peste toate. Cam multe zile in spital, numai ca nu fac ei externari in weekend sau d ce? Si am o intrebare: daca ziceai ca iti trecuse deja efectul epiduralei cand erai la expulzie, de ce nu ti-a mai bagat o doza imediat? E ceva interzis sau de ce? Ma pui pe ganduri, eu credeam ca daca ai cateterul ala esti non stop pe anestezie.

Fetelor, eu nici nu sunt sigura daca stiu sa imi dau seama cand am contractii cat de dese si cat dureaza . La mine se misca bb destul de mult (contrar a ceea ce se zice ca ar trebui), eh oi vedea ce si cum la momentul potrivit.

Patricia, sper sa fie totul bine si sa iti dea numai tratament, si mai ales sa fie ceva trecator.

Ah, Giova, deci a fost naspa cand ti-a pus epidurala? Sau numai teama de tot ce vedeai, ace si chestii horror?

37+ Daria Alessia

"The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld

"Ignoranta nu te salveaza... dar te face sa te simti destept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Neatza fetelor

Uliiasi felicitari pt bebe. Sa creasca mare si sanatos si sa aiba parte numai de bucurii si realizari in viata.

Fetelor la mine au revenit greturile. Vomat imi trebuia mie acum. Sper sa nu ii stresez pe pitici prea tare cu varsaturile mele si sa mai stea putin in burtica.
Mai avem 3 zile si facem 36 de sapt. Si uite asa am ajuns si noi la termen.
Fetelor va invidiez cand scrieti cat de active sunteti. Bravo voua.

Giova frumoasa povestea ta.

Pupici tuturor


elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Fetelor voi aveti o scurgere alba gelatinoasa ca mie de cateva zile imi tot curge . O fi din cauza ca bb se preg sa iasa ?. Nu cred ca sunt preg .inca .. Am uitat de la prima sarcina .

la toate mamicile .

Adela 38 sapt + mami de Maria Luiza (18.06.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Si mie ini curge mai mult ca de obicei;cu cat inainteaza sarcina cu atat curge mai mult,sau e alceva?

Adina33s = Razvan Ioan

[url=http:/forum.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=80599]poze[url/]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Motana a fost naspa anestezia de dinaintea montarii cateterului...ca orice anestezie, trece...nu e ceva de speriat.
Nu mi-a mai dat o doza, caci aici cel putin se intrerupe, ca mama sa simta bine contr. si sa poata impinge. anestezista a venit cand eram deja si cusuta, caci vroia sa-mi dea o doza dinainte sa nu ma mai intepe dr. jos. mi-a bagat-o pe urma, caci sunt dureri mari de burta...nu ca la prima sarcina.
la nastere normala, aici te tine 3 zile, daca totul e ok. nu se fac externari in weekend si pediatra nu a vrut sa riste sa-mi semneze externarea bebeului vineri, era prea devreme. Daca nasteam miercuri, cand m-am internat era ok, azi eram acasa, cu data de vineri pe externare.
ivanoiuadela o fi dopul...uite eu am nascut a 2-a oara si sa mor de stiu cand l-am pierdut macar aici au semanat sarcinile.
Nu-ti fa probleme, esti la termen.
coccorina ai grija de tine...sa mai stea bebelina putin, relax si ia no-spa.
Elenada imi pare rau ca esti cu greturi...si eu am inceput cu ele in ultimele sapt. de sarcina.

copilul meu doarme, cred ca a inceput icterul...nu-l pot trezi sa pape.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Giova,ce dureri de burta?Hai,ca mi-ai dat de gandit........Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs40+(dupa calculele mele)39+(dupa calculele dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Giova sunt ametita de tot acuma cand ti se rupe apa nu atunci iti cade si dopul ala gelatinos ? La prima sarcina mi s-a rupt apa pe la ora 23 si la 23.30 am si nascut . A iesit bebelina mea de 3.200 ca vijelia .

Adela 38 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Giova ai numai dureri de burta , de spate nu ? Eu dupa prima anstere nu m-am putut ridica din pat 2 zile de dureri de spate si apoi de abia mergeam pe pereti la bb sa o alaptez . 2 luni de abia m-am putut misca si sta in fund de dureri . Iar acum sa ne mai doara si burtica dupa ce scapam de ea ? Care o fi cauza ?

Mergi la inceput