Mamici de zmeurici de iulie-august (67)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Galarina, nu te ingrijora de greutatea lui bb! ALexia mea a fost micutza, un mic "alien", vorba lui tati, dar eu o vedeam cel mai frumos si cuminte puiut. Cei mici recupereaza f bine, cu spor....ii ajung in cateva luni pe cei de +3000 grame. Sa vina pe lume sanatosi, e cel mai important!

Adrianafedorca mai usurel la curatenie!!! te ajuta cineva?
Eu ieri nu m-am abtinut si am obosit facand una-alta prin barlog, iar aseara nu puteam sa stau in picioare in dus.



Cri mami de Ale ( 2003) & +32 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata
am dormit lemn...aseara ziceam ca ma bag in pat dar n-am rezistat , am calcat sotului 2 perechi de pantaloni ca numai pe aia ii vrea dom'le in fine...si am bagat la spalat 3 amsini, asa ca m-a prins 12 noaptea, dar cand am pus capul pe perna am dormit neintoarsa pana la 10 , ce bine a fost
acum ma apuc iar ca daca vedeti ce-i pe aici o luati la goana, de ajutat nu are cine s ama ajute ca mama e cu cezar , prefer sa stea cu el sa-mi fac eu in liniste toate alea
n-o sa fac cinestie ce , dau cu aspi, sterg praf, calc si gata as vrea sa montez patutul azi si mai tarziu sa merg dupa carucior, presimt ca o sa ramana fara ca nu apuc sa-l cumpar pana nasc


_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 39+ Anastasia Ioana
AMR 5 zile


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Ivanaiuadela,stau la etajul 3,deci nu-i cine stie ce....zic eu,care n-am urcat scarile de vreo 2 luniOricum,daca as sta la et. 9,nu as rezista.Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs40+(dupa calculele mele)39+(dupa calculele dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Giova ce m-a mai impresionat mesajul tau

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 39+ Anastasia Ioana
AMR 5 zile


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Giova emotionanta povestea..ai redat cu atata lux de amanunte ca m-am simtit si eu cu tine acolo...Multa sanatate alaturi de printisori si sot

Micaalsa iti tinem pumnii…saptamana viitoare o sa-ti vezi comoara

Andreea 1979 mult curaj…mai e putin

Galarina relax…stai cumintica in pat sa mai prinda bebelina ceva slaninuta. Daca nu se poate…recupereaza ea si afara. Nu te invinovati ca doar ai facut tot ce este omeneste posibil…asa e bebelina, mai manechina

Monica hai ca mai ai putin…relaxeaza-te si menajeaza-te ca sa ai resurse la nastere

weekend placut fetelor...si plin de noi zmeurici


Alinutza s35 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bine ai venit pe lume DAVID-ANDREi! sanatate, sa papi mult laptic!
mami refacere rapida si mult laptic!


al meu bb doarme, s-a saturat cred cu ce i-a dat asist., il tot studiez.....

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Bine ai venit pe lume DAVID-ANDREi, felicitari pt zmeurel Uliiasi

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si minunea din burtica 39+ Anastasia Ioana
AMR 3 zile


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

camilucaci am nascut cu dr. tau, el a fost ingerul meu de "rezerva". e un super dr. sa fii linistita, esti pe maini bune. Eu l-am cunoscut cand m-am internat, a venit rapid, caci eram pacienta nasului sau...dar am avut incredere in el. Al meu dr. m-a lasat pe maini bune.
Adriana spor la curatenie, nu te agita prea tare, sa nu vina bb-lina mai repede.
Micaalsa ma bucur ca ai trecut de 37 sapt. totul va fi bine, nicio grija.
Fete ma bucur ca v-am emotionat, sper sa nu va fii panicat...nicio nastere nu e la fel. Dr zice ca nasteam la fel de repede, daca era la termen...asa nefiind organismul pregatit a trebuit indusa...de aceea si contr. au fost mai naspa, decat cele naturale.
monica te vad inca pe baricade...tare cuminte e bb al tau, ii place acolo la calduric.
rallu imi pare tare rau ca ai probl. cu operatia. sper sa te refaci rapid, felicitari taticului pt. implicare si multi bebelinului.

nu mai tin minte ce am citit......

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Felicitari Uliiasi!!!
Bine ai venit pe lume bb David Andrei!
Mamica eroina, bb de nota 10, nastere fara epidurala! Bravoooo!!!

Giova, am plans la povestea nasterii tale, foarte frumoasa, am citit pe nerasuflate cu sotul! Sa fie sanatos Edi, sa te recuperezi repede!

toate fetele!

Nu stiu ce sa gatesc azi. De o ora stau pe net ca nu stiu ce sa iau din piata pt pranz. Parca n-am nici o pofta.

37+ Filip
Luna a 9a
Minunea Sfantului Nectarie


http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Neatza fetelor! Fac cinste cu o cafeluta tarzie .

Am dormit si eu un pic. Din cauza bubitelor, ma cam trezesc de mancarimi in timpul noptii, si mai dau cu creme ca sa pot sa adorm la loc.
VESTE BUNA: au inceput sa treaca cele de pe maini, care s-au uscat aproape de tot, si acum am numai cojite. Se intensifica cele de pe picioare, dar am inteles ca la o alergie, picioarele sunt ultimele afectate. Poate intr-o sapt se mai duc si astea.

Azi am musafiri pe la pranz, intrucat nu am mai plecat la Buzau. L-am intrebat pe sot ce sa gatesc, si a zis ca o sa comandam pizza, ca sa nu ma mai chinui cu aragazul . Doar pe seara o sa fac niste paste.
Soacra azi a fost ok...nu m-a mai stresat. . O fi si la ea pe zile, stiu eu...dar va urmez sfatul, si o ocolesc pe diverse probleme. De dim am stat de vb ca de obicei, dar de chestii banale, nu am intrat in discutii mari.

Va pup!


35 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput