Mamici de zmeurici de iulie-august (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Bine-ai venit pe lume bebe David Andrei

Giova, am citit cu mari emotii povestea nasterii. Stiu ce usurare a fost si la mine dupa ce am nascut-o pe Iulia, parca si eu am nascut odata cu ea. De-abia astept si eu, parca nu mai am rabdare De-aia cred ca vrea bebica sa vina mai repede.


AnamarialuiIulia (23.03.2006) si37+ cu Teodora
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Giova, am citit pe nerasuflate, ba chiar am in hohote...... chinul tau, asteptarea, grija fatza de Marco.....

Inca o zmeurica, bine ai venit pe lume David-Andrei!!!!!!!!

Cri mami de Ale ( 2003) & +32 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

L-am pus si in listuta pe bebe David..la loc de cinste .

Inca odata bravo Uliiasi..nastere normala si bebe de nota 10..asa zmeurici sa tot avem.

Eu m-am tot trezit noapte, ma doare burta cand ma intorc pe parti..si din cauza ca aveam geamul deschis pe la 2:30 noapte a venit un miros de mancare care continua si acum (am inchis geamul..dar..). Ce or gati frate cu noapte in cap ? Poate se anunta vreo party si s-au apucat sa faca "papa" asa de dimineata...mmm...cert e ca mi-au facut foame

s38 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Felicitari Uliiasi!! Bun venit bebelului! Sa creasca mare si sanatos!

Giova, am bagat o tura de plans cand am citit povestea ta! Ma bucur ca sunteti bine!

Eu sunt un pic ingrijorata...aseara la control dr mi-a spus ca am colul scurtat aproape deschis (abia terminam saptamana 36) iar bebelina mea e cam mica (2200 gr), in totala neconcordanta cu celelalte masuratori care dadeau valori cu 10 zile mai mari decat varsta ei...Draga de ea sta si intr-o pozitie ciudata, nu stiu cat de bine ii poate masura circumferinta abdominala...

Oricum sunt consemnata la pat...Dar cum sa stau la pat cu un baietel nazdravanel de 5 ani care din ora in ora zice ca ii e foame, ca vrea afara, ca vrea sa ne jucam...

Sper sa trec cu bine de perioada asta ca mai mare e stresul decat faptul ca bb e mai micut. Azi noapte am dormit ca naiba numai la gandul ca ce pisica o sa nasc eu
Cel mai bun lucru e ca nu mai are circulara.

Ma intreb si eu ca si Motana: Oare unde am gresit??

Deci, daca nu se intampla nimic, nasterea se va intampla in 27 iulie, la 39 saptamani (naturala, declansata) Sper sa rezist pana atunci

Va pup! Fiti cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

.Giova,ce frumos povestesti!!!!!Ai scapat cu bine,sunteti toti sanatosi si ok,asta-i cel mai important!Moniland,nu am nascut,nici un semn,cred ca prea curand nu o sa se intample marea intalnire.Rabdare nu prea mai am,insa n-am incotroPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs40+(dupa calculele mele)39+(dupa calculele dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eumada, Noce, Diana2222 mai dati si voi un semn

s38 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

David Andrei,bine ai venit!!!!!!! Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs40+(dupa calculele mele)39+(dupa calculele dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steadya spune:

Felicitari uliiasi (mama eroina de nota 10 cu bebe de 10!) sa-ti traiasca zmeuricul David Andrei!
bravo, deci se poate si fara peridurala...asteptam noi vesti, poze si incurajari sa-ti urmam exemplul!

Adya 31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Felicitari Uliiasi!!!!!Bebe DAVID ANDREI bine ai venit pe lume..sa fii un copil cuminte, sanatos si papacios. Uliiasi recuperare rapida, mult laptic si te asteptam cu drag acasa!!!!

Alinutza s35 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetele
ULIIASI felicitari.DAVID ANDREI sa fii sanatos,mancaceos si frumos
GIOVA m_ai facut sa plang.
eu sunt bine ,aseara nu am dormit aproape de loc nu stiu de ce dar am fost agitata si am si murit de cald.eu BK cam la15 min dar n u sunt dureroase,bebe creca nu vine nici azi creca l asteapta pe tasu sa vina acasa.eu sunt nervoasa ca si in ultimile zile dar asta e creca din cauza ca maine e data si eu sunt nerabdatoare sa il vad pe bebic.

monica mamica in devenire+39denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi
amr 2 zile

Mergi la inceput