Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

monica azi urla si isi maninca miinile dar cind incerc sa ii dau sa manince urla si mai tare. si asa la toate mesele. nu pot sa inteleg ce are ma dispera

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

La multi ani Alexandra,Crina,Calin Nicholas,Sophia,Ioana!!
Andiaro, cu adevarat frumoasa si cocheta fata...si ce pozitii de diva are cand pozeaza, mai mai!!
Saby, chiar ce imbufnata e printzesica acolo...Aveti salopetica de jeansi ca a noastra, de la Obaibi, asa-i? Nasica noastra i-a adus si lui Sophiphi hainute de acolo cand a fost in Bucuresti, sunt super mishto (si preturi pe masura, ca am intrat si eu pe site de curiozitate).
De groaza cu medicii astia, nu va spusei ca si mie imi zisese sa-i bag supe pe legume, la 2 luni?! In conditiile in care io am lapte shiroaie si fata a luat in greutate foarte bine!
Revin, ca se stramboceste Sophia la mine, s-a plictisit in scoica!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Multumim de urari si trimitem multi pt Chatonel, Denisamada , Simina, Millie , Saby, Ilinca
si evident si pt celelalte fete care nu au apucat inca sa ne felicite !!

Si e super ideea cu zilele noastre de nastere pe prima pagina din nou ca sa ne uram si noua alea alea

Noi am fost la o cafea in oras , Alexandra a dormit ca de obicei la terasa , am primit superrr hipopotam roz de la Ayla punem poze mai tarziu !!!
Acum dormim again si mai pe seara iesim la o praji si un cico



Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

doamne..ce bine e cand e mama pe la noi. azi am fost la cumparaturi(gizzz cat s-au scumpit toate)si tocmai am terminat mancarea. e adevarat ca mama a plecat de mult dar a avut grija sa il adoarma inainte sa plece.acum am mancat un senvish si am timp si de forumvaaai ce activa am fost azi. am agndeam la ce spunea manu ieri ca a venit de la birou alt om...pai normal,daca eu ma simt asa dupa nishte amarate de cumparaturi,ea cred ca e in al 9lea cer

saby - in afara de faptul ca ai o fata frumoasa foc mie mi se pare ca arata super bine. e plina de cute si are falcutze...de ce formula asa repede?poate a avut ea o luna mai grea datorita colicilor,dar sincer cand e sa plenga si sa regurgiteze de la agitatie o face indiferent de lapte,iar tu rist sa ramai fara productia proprie exact acum cand suntem pe ultima suta de metri la capitolul colici...zic si eu


chatonico - hai cu pozele alea o data ca mor de curiozitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Saby tu ai cantar acasa? Mai lasa o saptamana si cantareste-o tu sa vezi ce progrese a facut duduia. Ma gandesc ca poate a fost cantarul doctoritei decalibrat sau statea stramb sau... nu stiu, am patit-o si eu si tin minte ca si Novus s-a speriat asa, nu era cantarul pe o suprafata perfect plana si a dat neshte rezultate de

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sirimie, cumva anunti urmatorul dintisor al odiseei?

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am primit ceva pe mail. Singurul lucru pe care il pot face acum e sa dau mai departe:

Om bun, noi fiind micutzi, nu am dori sa te santajam emotional, insa adevarul trist e ca tu ai ramas singura noastra sansa de supravietuire. Suntem 9 catzelushi grasuni, frumosi foc si singuri pe lume. Am fost gasiti de un baiat milos intr-o balta pe o ploaie infernala, uzi si fara ochi in noaptea friguroasa si plina de pericole. Ne-am fi gasit cu siguranta un sfarsit oribil daca el nu ne-ar fi luat acasa unde, impotriva sfaturilor intregii familii, ne-a hranit cu biberon si lapte special la fiecare cateva ore, ziua si in miez de noapte, a spalat dupa noi si ne-a adapostit intr-un lighenash. Mai apoi, am primit chiar si o mama-surogat eroina, o catzelusha care a venit tocmai din Dragomiresti pana in centrul Bucurestiului ca sa ne alapteze, chiar daca mai hranise deja 3 serii de pui si nu ne-a putut ajuta decat cu cateva picaturi de lapte. Acum suntem cazati (in secret) in uscatoria de la ultimul etaj al blocului, cu tot cu catzelusha noastra adoptiva, si crestem pe zi ce trece, facandu-ne tot mai frumosi. Din pacate devenim din ce in ce mai grasi si mai galagiosi, riscand sa fim descoperiti (atat noi, cat si salvatorul nostru) de vecinii haini si reclamagii. Stapanul nostru va pleca in concediu in curand (pe 7 iulie) si, daca nu ne adopti, vom muri cu siguranta! Fie-ti mila de noi, om bun, si ia-ne acasa! Ar fi pacat de norocul pe care l-am avut pana acum sa ne lasi sa ne stingem asa... Suntem 8 fetite si 1 baiat, culori alb, negru si crem; suntem cuminti si nepretentiosi – nu vrem altceva pe lume decat o farfurioara cu terci, un patutz ferit de frig si putina dragoste. Promitem ca nu vei regreta: o sa-ti oferim in schimb toata inima noastra de catzelushi neajutorati! Te asteptam, te rugam nu ignora mesajul nostru disperat. Cu drag, 9 catzelushi al caror noroc speram sa nu se incheie aici...

Daca iti e mila de noi catusi de putin si daca ne poti iubi un pic, suna la telefonul 0722 139 181 sau 0771 673 706 sau scrie-ne pe e-mail la adresa dominic_negrici@yahoo.co.uk si iti vom povesti, cu lumina ochisorilor nostri, cat de usor este sa faci un gest minunat.


Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

din categoria "cand a invatat sa mestece,mesteca si iaurtul" sa va zic ce goanga face zapaugul asta al meu. a invatat sa isi suga degetul mare individual si f tacticos in timp ce cu restul de patru degete se mangaie pe nas(nasu' ala mare al lui)si e atat de mandru de el ca mai nou isi infinge degetul pe langa san si suge din amandoua o datatrebuie sa-l tzin de mani cat mananca si tot scapa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Dragi mamici eu am pus lista cu sarbatoritele acestei luni pe prima pag.
Maine o sa scriu toate lunile....acum nu mai stau, plec sa-mi cumpar pantaloni ca nu mai am cu ce ma imbraca



20+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea!Poate ca nu stiai cat TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Dragi mamici eu am pus lista cu sarbatoritele acestei luni pe prima pag.
Maine o sa scriu toate lunile....acum nu mai stau, plec sa-mi cumpar pantaloni ca nu mai am cu ce ma imbraca



20+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea!Poate ca nu stiai cat TE IUBESC!!





Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput