Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (151)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Ramona, super tare soacra ta. As fi fost fericita sa fie asa.
Si, oricum, as tine cont si de parerile ei, daca ar avea vreo noima (alta decit simplul fapt istoric ca "ea asa a facut"). Dar, cita vreme fi-su isi pune in iaurt 4-5 lingurite de zahar (yuuuuck!), iar fi-mea lopateaza iaurt simplu cu mare placere, cred ca o sa trec pe alta frecventa cind vorbeste ea.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

na-m citit nimic, nu dati cu pietre..
ce sa fac...am vorb acum cu soata- e pe drum cu cochilu...cochil care n-a mancat nimic. absolut nimic. doar apa. si ieri la fel....dati-mi o ideee...va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Fetele care folositi Humana... vi s-a intamplat sa gasiti doua tipuri de lingurite??? Daca da... cu ce lingurita ati dat copilului laptele... cu cea mica sau cu cea mare???

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Sabinel, ne era dor de mandruta-ramuta-mopusoara Ce incantata este e de ceea ce face acolo si o bucura pe mami!
Preety, dar ai suspiciuni in ce priveste alergiile, fa-i undeva un IgE total ca e mai ieftin, pana in 100ron, cred ca il face orice laborator, si, daca acela are o problema, revii la medicul de familie si ii ceri ferm trimitere pentru IgE-urile specifice (panelul). Si mai inventeaza si tu niste reactii alergice. Daca nu vrea sa-ti dea, poate te gandesti sa il schimbi.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Uitasem sa va zic... avem si noi 5 dintisori

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:



Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

Nerantula s-o fi vazut aseara pe amalia cand vizionam pozele cu Gruia toata un zambet si-un hlizit.
preety
Ada, vad ca nici Oadu nu se lasa...
Ramo asa-i ca-mi dai voie s-o smotocesc putin maine pe Anda?
Nausica
m-ati innebunit cu soacrele. a mea aduce danonino si-mi zice ca vecina ei de asta ii da fiica-sii. eu ii zic ca nu-i dau de la danone nimic. a doua zi mi-a adus... nutriday ea e bine intentionata saraca, dar nah! io-s aia afurisita

Sabina si Amalia
blog de cupil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Gata si musafiri. Sa revenim la ale noastre ca de 4 zile is zombi. Biancu n a mancat si n a dormit deloc bine. Ieri am fost plecati toata ziua cu papa dupa mine si fata nu vroia si pace, am zis ca rupe tot cand venim a casa, de unde nu vroia nimic nimic, asta e. O dau total peste cap oameni noi, locuri noi etc

Ultima placere al Biancai este masinutza Chicco, se plimba in picioare cu ea prin casa si tzipa la tine cand vrea sa urce pe ea ca so impingi

Si i mai place sa mearga in picioare agata de guler, rade si alearga prin casa.

Am vazut copii care le plac curatenia, pupam Oadu si Amalia

Nerantula superbe pozele de la mare. Gruia arata asa de frumos si mami la fel

anca ma bucur ca piti a ta papa acuma E frumoasa foc. Ce vitamine i dai?

babytza vacanta placuta

ratonelu n am apucat sa citesc tot din capitolul trecut dar bebe n a manacat ca e bolnavior sau ca nu vrea?




SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:



nu's ce-are de nu merge... daca apasati pe "view on youtube" merge... in alta fereastra.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui preety

Fetele care folositi Humana... vi s-a intamplat sa gasiti doua tipuri de lingurite??? Daca da... cu ce lingurita ati dat copilului laptele... cu cea mica sau cu cea mare???

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!



Eu am gasit 2 tipuri de lingurite, dar dc. nu ziceai tu de diferenta zau dc. ma gandeam...eu am crezut ca una are doar coada mai lunga, nu e si cupa mai mare.
In fine...eu am de-aia mai mica la humana antireflux, care in general se foloseste pana pe la 6 luni si lingurita mai mare la Humana 2. Ma gandesc ca s-o mari si masura de lapte odata cu trecerea la alta etapa de alimentatie???!!!!

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput