Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (151)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300
Nausica, e criminala soacra-ta Da' stii ceva, pe la 1 an aproape 2 mama ii dadea Ralucai gris cu lapte de vaca in buberon . Nu stiu daca il indulcea, banuiesc ca da. Eu Andei n-o sa-i dau.


In biberon, da, nu stiu cum am putut sa omit un detaliu atit de important.

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Felicia, tu ziceai de orez cu lapte. Tot din cartile americane citire, laptele de vaca nu e recomandat pina dupa un an. Tie ti-a dat doctorul liber la lapte?

Scuze daca ati discutat si rasdiscutat pe temele astea si mie mi-a scapat. Dar eu chiar vreau sa-i diversific meniul Cipanului si sint cam in ceata cu pro-urile si contrele.

Pina acum, Cipanu n-a aratat nicio sensibilitate, la nimic. Nu s-a constipat, nici diafilme n-a bagat, tolereaza tot. Si totusi, nu vreau s-o fortez in niciun fel.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Sabinel, tare mopul tau. E cu acumulatori? Imi place si ca e destul de silentios.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Nausica din cate stiu eu nu e nicio problema cu laptele de vaca (evident lapte pasteurizat din comert, nu de la tarani), ca doar branzica din lapte uht o facem
daca copilul nu are vreo intoleranta/alergie poti sa-i dai, numai sa nu se inlocuiasca laptele praf cu lapte uht

daca stiti altfel spuneti

huniiii sunt topita Lumi am vazut un pahar acolo, e pahar cu pai si beau picii din el?

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

ia uitati ce am gasit...

ca sa fie omul ametit de tot!!!

http://drsorenson.blogspot.com/2009/03/when-is-safest-time-to-sun-tan.html

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

hehe, sterge tot, mai ales ca-n ultimele doua zile tot s-a adunat praf, ca ba schimbam termopane, ba reparam pereti, iar amalia culege tot. ca sa vada toata lumea la ce se refera Nausica, cand zice de mop...



Sabina si Amalia
blog de cupil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

ia uitati ce am gasit...

ca sa fie omul ametit de tot!!!

http://drsorenson.blogspot.com/2009/03/when-is-safest-time-to-sun-tan.html


Mai, ascultati la mine, astea-s baliverne. Ne duc de nas marile corporatii. Nu va luati dupa ei. Daca vreti sa n-aiba copilul nimic de la soare, va spun eu: GRIS CU LAPTE, in biberon!

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Vaaai sabina mor de dragul ei! Da' stiu ca are ceva suprafata de sters .

A propos de soacre, a mea are niste pareri usor diferite legate de mancare, de ex. ea le dadea copiilor ou fiert moale amestecat cu branza, punea un praf de sare in mancare, nu cred ca stia despre interdictia la albusuri... in sfarsit, chestii care nu sunt asa de injurabile dar acum suunt pe lista lui NU.

Insaaaa spune ca, oricum, eu ma ocup de mancarea micutei, ca stie si ea ce inseamna sa se bage cineva peste tine si nu-i placea nici ei si ea s-a documentat la greu si era stricta in pererile ei si oriicum lucruile s-au mai schimbat de cand erau baietii ei mici si mancarea de bebelusi e printre lucrurile alea.

Si am fost placut surprinsa sa-mi povesteasca cum a dat ea pe-afara de o tanti cu o fata de 9 luni care era de doua ori cat fi-mea si aia spunea ca s-a dezvoltat de cand i-a dat sa manance mancare "ca a lor" la sfatul doctorului. Si socrella mea i-a raspuns "ei nepoata-mea manca altfel, nora-mea se ocupa de asta, se uita prin carti, internet si vrea s-o fereasca de alergii si alte alea" Chiar nu m-am asteptat sa intelegea asa de bine

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

ia uitati ce am gasit...

ca sa fie omul ametit de tot!!!

http://drsorenson.blogspot.com/2009/03/when-is-safest-time-to-sun-tan.html

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri




Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Sabinel... mortala Amalia

Fetelor am fost la dr familie ptr o trimitere sa recoltam ptr panelul ala si n-am obtinut nimic... a zis sa las fata in pace ca n-are nimic, ca e vioaie si a luat in greutate si ca am facut rau ca am trecut-o pe fara lactoza ...
concluzia ... tre sa facem analiza cu bani... da unde? Cum ajung si io la IOMC? Aveti vreun nr de tel ptr ca sa ma informez ce si cum?

Am mai gasit pe net si Centrul Medical Academica care face panelul asta... dar stie cineva ceva de centrul asta medical?
toata bobocimea!


Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput