Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (223)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

Va salut mamici si clopotei!

Stancutza, ce frumos concediu ati avut voi! (Si cu cat talent ai povestit pe blog!) Asteptam poze!

Gabritza, e tare frumoasa Daria! Foarte faina pensiunea! La multi ani sotului tau!

Jelimoni, sanatate Roberticului!

Ceska, gata nu mai mergeti deloc la bazin? Poate daca va fi mai odihnit se descurca si tusica cu el!

LalaD, of! Tocmai acum! Sanatate multa ii doresc juniorului!

Elle,!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ziua buna in primul rand
pusic pt Robiski si pt Andrei,pui mami cei cu tine ,chiar asa ,chiar acum??off Lala asta da treaba,poate e vreun canin sau ceva usor,imi pare foarte rau ,sa mai zic co placut??eu zic si sper sa fie!!!
Moni mami de sb ,ai dat de doc??ai incercat la pui o infuzie de cimbru, sare si o lingurita de bicarbonat??la noi merge bine infuzia ,curg siroaiele si se linisteste,totusi sa nu fie ceva prin gatut ar trebui vazut de doc
Alina mama te implor nu mai lasa fata singura,te rog din suflet ,niciodata ,nu cred ca ti-o vei putea ierta in veci ....si eu pot fi trecuta pe lista cu paranoia dar amm povestit odata care imi sunt motivele...vazute cu ochii mei si simtite cu inima mea,nu mai povestesc niciodata dar a fost un semnal de alarma foarte foarte clar

nu cred ca am apucat sa va povestesc dar Sara a sarit din patut,avem patut pliant ,eu i-am luat o salte super confortabila de 6 cm grosime si nici nu imi pot da seama cum reuseste,efectiv doar primele 2 degetele de la picior le da peste marginea patutului apoi se trage cu manutele,si i sus pe marginea lui iar in secunda doi i jos ,afara dine el.....binenteles ca nu precum pisica in picioare,nuuu,in cap
eram cu ea in camera cand a facut prima data treaba asta,am fost socata,i-am luat salteaua dar a fost o noapte de cosmar doar cu tablia standard a patutului,i-am asezat-o iara ,dar am achizitionat 3 buc saci de dormit din cearceaf,fff subtiri si asa am scapat de saritu din patut,fara sac nu o mai las nici o secunda,o lasam linistita inainte pt ca avand casa cu etaj eram nevoita sa tot alerg dupa una-alta sus -jos si stiam ca sta 3-5 minute ok dar NU,gata cu statu.......nici dupa ce primeste pijamalele si sunt langa ea nu mai sta 2 minute cat i fac laptele,si il prepar langa ea in camera ei ,nu ,din doua miscari i jos in cap (scuze de placinta)

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



lala tin pumnii sa fi fost doar un episod trecator! pupam pletoselul!

jelimoni nu stiu ce sa-ti spun de termometru de ureche .. si eu sunt interesata caci nu-l mai vrea deloc pe cel de fundulet ..

stoisor ce nazdravana .. stai linistita ca gasesc ei metode de evadat din patut .. cred ca ar trebui s-o muti in pat normal cu protectie ca sa nu pice din el .. o sa te chinui o vreme dar decat sa ia trante in fiecare zi ..

ceska sorry de fiasco ... lasa ca se balaceste gazuta la piscina de acasa, ce sa-i faci ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ELLE deci eu chiar am retinut de cand ai spus odata de mult ca "daca va fi fetita va fi ANA SOFIA"sunt chiar happy ca am memorat bine....mai stii???si ma bucr ca ai scapat cu carnetul neluat,bun si teatru cateodata dar gata da??fara slalom si trecut pe rosu....promiti???

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui stoisor

ELLE deci eu chiar am retinut de cand ai spus odata de mult ca "daca va fi fetita va fi ANA SOFIA"sunt chiar happy ca am memorat bine....mai stii???si ma bucr ca ai scapat cu carnetul neluat,bun si teatru cateodata dar gata da??fara slalom si trecut pe rosu....promiti???

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************



da, ai retinut bine .. speram sa nu ajung la el dar ... ata ete ..

iar cu m-am mai cumintit, sa stii .. mi-e frica sa nu raman fara permis .. mai ales cu burta de 7 luni, cu cupil de plimbat plus shopping de facut .. m-ar termina!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

pup burtica si mamica cuminte......sa iti zic ceva ,deja rascolesc piata dupa pat pt Sara dar problema este ca : 1 ea nu vrea nici legata in pat ul mare cu unul din noi,sau amandoi....nu.....singura in patul ei in max 5 min adoarme ,apoi pot sa i fac si sa ma fatai cat vreau eu pe langa ea,sa o mut ,etc
2 faza tare e ca singura ei placere este sa sara efectiv ,deci si din acela va vrea sa sara si tot nu am facut nimik nu??indiferent unde se catara ea o face pt a sari apoi.....ma gandesc ca i va veni mintea la cap si va gata cu saritu...nu??ce zici??sau sa dau cda de pat deja???nici nu stiu ce sa fac sincer
deocamdata e ok cu saculetu de dormit ,i verific sa aiba cel mult 24 g in camera,nu mai mult si incerc sa vad cum decurg ostilitatiile si cat tine figura

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Moni si noi am luat un termomentru de ureche fff bun ,fff scump si egal cu zero,il folosim pt temperatura camerei si umiditatea ei ,macar atat la cat am dat pe el .....deci tot in fundulet zic eu ca e mai bine,deocamdata

legat de papat......si noi tot pasat,mesele principale.....in rest papa singura covrigei,biscuiti,coaja de paine de la bun'sa,fructe,chiar si marfara coaja precum si soldateii de dimineata ....deci se poate dar numai ce vrem

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu folosesc de ani de zile la Bogdan termometru de ureche si la Andrei de la 8 luni.
Super usor, stiu ce temperatura arata la amandoi in mod obisnuit ( sanatosi) asa incat cea mai mica deviatie in sus e semn de alarma.
Eu am de la Omrom.
Una din achizitiile cele mai utilizate.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



stoisor pai nici nu stiu ce sa spun in cazul asta .. probabil ca se va plictisi ea odata de sarit din pat!

pupam nazdravana!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui stoisor

pup burtica si mamica cuminte......sa iti zic ceva ,deja rascolesc piata dupa pat pt Sara dar problema este ca : 1 ea nu vrea nici legata in pat ul mare cu unul din noi,sau amandoi....nu.....singura in patul ei in max 5 min adoarme ,apoi pot sa i fac si sa ma fatai cat vreau eu pe langa ea,sa o mut ,etc
2 faza tare e ca singura ei placere este sa sara efectiv ,deci si din acela va vrea sa sara si tot nu am facut nimik nu??indiferent unde se catara ea o face pt a sari apoi.....ma gandesc ca i va veni mintea la cap si va gata cu saritu...nu??ce zici??sau sa dau cda de pat deja???nici nu stiu ce sa fac sincer
deocamdata e ok cu saculetu de dormit ,i verific sa aiba cel mult 24 g in camera,nu mai mult si incerc sa vad cum decurg ostilitatiile si cat tine figura

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************



Nu vreau sa te descurajez dar va sari si cu sac cat de curand.
Asa incat cumparati pat a carui tablie sa se poata da jos sau sa ramana doar o "bordura" mica ridicata cat sa nu cada noaptea accidental.
Am si eu un maimutoi acasa si te inteleg perfect.
Momentan eu am scos 2 gratii din laterala si acum are "usita" .

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput