Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (223)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Bine v-am gasit!
Dau si eu o cana de ca sunt moarta de somn, ne ies maselutele si cu greu mai dormim... offff!
Noroc ca de trei zile vin socrii si scot copilul afara, asa ca sunt singurica acasa, mi-am facut treburile in liniste si acum am putin timp liber!

Vreau sa-i spun BUN VENIT Ciccolinei si scumpei Imara, ador copiii mulatrii, sunt asa de frumosi!

Elle sunt convinsa ca Sophia Anna va fi la fel de frumoasa ca si numele pe care i l-ati ales. De Eva ce sa mai spun ca-mi venea s-o pap in pozele de la piscina. Si as vrea sa vad poze mai multa cu o mamica frumoasa cu burtica

Jmoni imi pare rau ca nu i-au trecut mucisorii lui Robert, nu stiu sa-ti raspund legat de termomentrul de ureche. Multa sanatate va doresc!

Gabritza astept sa ne spui cum se va comporta Daria la gradi!

Dragele nostre Ven si Lala va doresc din suflet un concediu minunat alaturi de familiile voastre frumoase!

Stancutza ma bucur ca ati avut un concediu frumos, am citit pe blog si m-am indragostit de locurile unde ati fost, asa de frumos ai povestit!

Ema burtica frumoasa si iti doresc o nastere usoara!

Marinela mi-e dor de ochisorii frumosi ai lui Patti, abia astept sa ne pui poze cu ea.

Dana de Paris profita de timpul liber, sunt convinsa ca piticii sunt foarte fericiti cu bunicii! Am vazut pozele voastre si inca o data va spun ca sunteti minunati!

Am vazut foarte multe poze, dar nu mai nominalizez ca sigur as omite pe cineva si s-ar supara. Toti clopoteii sunt frumosi, isteti si au mamici extraordinare!

Mihai sta mai prost la capitolul mancare si somn din cauza dintilor, este vioi, foarte curios si are o memorie (mai ales vizuala) fantastica. Ii place sa se alinte, are personalitate, stie tot, dar nu vrea sa vorbeasca. Imi arata ceva, ii spun cum se numeste, repet cuvantul, dar nu-l intereseaza de loc sa-l pronunte si el.

Mi-e dor de vacanta, dar mai avem de asteptat pana la sfarsitul lui august sau inceput de septembrie pentru ca tati atunci va avea concediu. Intre timp, ma bucur alaturi de voi de vacantele voastre!
toate mamicile si clopoteii!

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Sunt baiat mare

Blog - O lume minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

Ellenuta multumim pt noul capitol (sa fie unul NUMAI si NUMAI cu VESTI BUNE ) si pt .
cristacoman multumim de cafeluta si ca ne-ai vizionat pozele.
codrutaa
LalaD concediu placut!
gabritza bine ai revenit., te asteptam m des pe DC. Acum am vazut mesajul : LA MULTI ANI! sotului, sa fie sanatos si sa fiti fericiti alaturi de el toata viata.
Am vazut si pozele.. ce a crescut Daria (de cand nu am m vazut-o). Stie sa mearga cu tricicleta?.. Se vede ca i-a placut la Moeciu, iarba verde, loc de joaca. ..f frumos..vreau si eu , apropo de asta..vom merge si noi la plaja (la sf lunii -27-28 cam asa, 1 sapt) si la Botosani (15-16 August, vreo 7-10 zile), abia astept. (cu toate ca o sa fie cam obositor drumul pana la BT, dar vom vedea noi).
stancutza ma bucur ca v-a placut concediul si ca v-ati simtit bine in Portugalia (Lisabona si Madeira) , mi-a placut mult si cum ai povestit pe blog.
danonique cred ca iti este dor de cei 2 copii, dar asa poti sa te odihnesti si tu, avand grija numai de Darius.
irlandeza LA MULTI ANISORI! pt PATRICIA, sa fie sanatoasa si cuminte.
jelimoni offf , ce e cu Robert de face febra?
Poate dai de Dr si iti va spune ce are Robert. Sanatate multa!

ALBUM
7 si 5 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Mda...la noapte plecam .
Cine mi-a facut febra ( nu mare dar totusi) dupa ce un an de zile a fost sanatos tun ?
Ati ghicit ...Andrei.
Fun.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



gabitza ce domnisoara mare si frumoasaaaa e dariuca! mi se pare schimbata .. e o dulcica si i-a crescut si perisorul ..

la multi ani sotului tau! sa fiti sanatosi si fericiti alaturi de dariuca pana la adanci batraneti!!

arata frumos pensiune .. cum se numeste? si eu caut ceva la moeciu .. dar sunt cam pretentioasa .. vreau acces la bucatarie, la frigider, congelator .. loc de joaca .. cam ulte doresc, nu? aveati acces la bucataria sa faci o cafea, ceva papica ptr dariuca, sa incalzesti sau sa-ti faci un gratar??

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun



ELle sa sti ca e super pensiunea.
mamei ia placut tare mult.au o curte imensa cu leagane pt copii,topogan,piscina acoperit,2 gratare unul in fata vilei unul sus la foisor,groapa de nisip,balansoare,biciclete pt copii si adulti,masa ping pong,cosuri baschet,poarta fotbal,sezlonguri pt plaja.
in privinta meselor...ai acces la bucatarie,dar mama a ales sa manance de la ei.gatesc numai cu produse din gospodaria proprie,fac niste mancaruri delicioase.eu am mancat pastrav la gratar,bulz si ciorba de vacuta....dementiale!!!!
noua ne-au facut ei gratar ca in ultima seara cand am vrut noi au mai vrut si altii din vila si au facut ei pt toata lumea.dar daca vroiam ne faceam singuri,nu era obligatoriu.mama a zis ca i se pare un pic scumpa mancarea (ciorba de burta e 11 lei) dar ca merita toti banutii.
vila se numeste niculina si e in moeciu de jos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

multumesc pt aprecierile la adresa DAriei.

Alina nu site sa mearga singura cu tricicleta.o impingeam noi (ca a noastra era acasa) sau o impingea ea pe acolo si era tare amuzata.

Curtea de acolo este suficient de mare pt copii.din punctul meu de vedere acolo e perfect pt familii cu copii mici ca au loc sa alerge cat e curtea de mare.Daria nu statea o clipa locului.
S-a si bronzat pitica mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Scriu repede doua vorbe ca merg sa dorm langa gaza, treaza de la 5 acuma pic de somn.
Bazinul a fost azi un fiasco. Putin obosit am zis ca mergem totusi, ma bazam ca apa o sa il entuziasmeze.... eu nu puteam intra in apa, a intrat sora mea mai mica cu el. A fost ok pana a inceput ora.... apoi au inceput scancetele "Ma-ma!" Ma vedea pe margine si desi incercam sa ii explic ca nu pot intra in apa, sa stea acolo la copii si la mingi....n-a fost chip. M-am si ascuns in ideea ca daca nu ma vede nu ma cheama. Am facut poze de dupa un parapet. Dupa 30 de minute am plecat.... pacat. Sora mea facuse extra o schimbare in programul ei sa poata veni cu noi, sa intre in apa cu el. Pentru ca eu nu voi putea il ultimele doua saptamani in tara nu vom mai merge la bazin, ne multumim cu piscina de acasa si cea mica pentru el.

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Inca in vacanta

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

LalaD,
sper ca febra la Andrei sa fi fost un episod singular... Sa aveti un concediu frumos!

Gabritza,
am admirat-o pe Daria, frumoasa iesire a avut cu bunica. Voi ati fost numai in vizita acolo?

Merg la nani!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Inca in vacanta

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ellenuta, lasa , ai sa vezi ce mult o sa te bucuri cand o sa vina pe lume. Jelimoni, eu am ter. de ureche, si-l folosim cu succes, lui Patty chiar ai place si sta, a fost 50 euro, dar poate in Ro. sa fie mai ieftin. Gabby, la multi ani sotului, sa fie sanatos sa poata avea grija de voi.




PATRICIA ALEXIA

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceska777

LalaD,
sper ca febra la Andrei sa fi fost un episod singular... Sa aveti un concediu frumos!

Gabritza,
am admirat-o pe Daria, frumoasa iesire a avut cu bunica. Voi ati fost numai in vizita acolo?

Merg la nani!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Inca in vacanta

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra


noi am fost pe post de soferi/carausi.i-am dus sambata dimineata acolo si am plecat duminica dimineata.apoi ne-am dus sambata urmatoare sa ii luam si am plecat duminica pe la pranz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

multumesc pt urarile la adresa sotului.si voua va doresc la fel,sanatate si bucurii alaturi de cei dragi voua!

sa vedeti ce o sa se umfle in pene cand ii spun ca l-ati felicitat si voi

Mergi la inceput