America (169)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

amami, misto, bafta si sa ne scrii din experienta romaneasca

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ce frumoase peisaje aveti voi acolo Andreea!! Super drumetia!

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

Andreea merci de urari. O sa vedem cat de "misto" o sa fie si cat de bine am facut alegerea. Sotul e in state de aproape 15 ani, eu de 6... sunt curioasa cum o sa ne reacomodam la viata de acolo, chiar daca e doar temporar. Oricum vom avea ceva diversitate cu calatoriile in Londra, Paris si restul Europei. Ne vom bucura cu siguranta de ai nostri si cred ca pt.pitic va fi cel mai fain si mai usor de adaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

Am vazut si eu pozele Andreea. Superba zona! Imi place de voi ca sunteti tare plimbaret. Ca si Ciuf & fam. :)
Fug la treaba acuma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

adevarul e ca daca locuiesti in state ca Utah si Colorado, trebuie sa fii plimbaret ca altceva nu prea ai ce face...
ciuf, cand mergeti la concertul cu depeche mode?

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

fetelor multumesc mult pentru raspunsuri. trebuia sa ne trezim mai devreme. dar in ultima clipa a zis un var ca vine cu masina sa-si ia bagajele.

e frustrant sa vrei sa inghesui intr-o valiza de care goala are 6 kg.

bine ca ati petrecut bine de 4 iulie, noi eram busy am fost la un gratar la cineva si atit.

filmele abia le asteptam. si cu muzeul si cu robotii desi e deja mare fan, nu mai vrea nci un desen doar "obotu'".

asa vreau si eu sa stau in Romania da cu salar de America! iuhuuu...si casa dn America si citeva magazine din America. oare ce oi mai lua cu mine in Romania?
cred ca de asta nu imi incapeau bagajele! hi hi hi!

noi am petrecut fain in California, la anu om vrea o casuta, apartament ceva nu mai mergem cu masina la plaja prea mult trafic. daca aveti vreo adresa ceva, sa imi dati si mie. o casuta, un apartament aprope de ocean ca la anu fata o sa aiba 2 ani deci crazy 2! si acum le-a veni greu la copii sa stea in masina. si am nimerit si trafic e la funeraliile lui M. Jakson!

fruoasa California, am zis acum 2 ani ca m-as muta acolo dar acuma m-am razgindit din cauza traficului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Frumoase plimbarile...mi-am propus ca-n primavara viitoare sa mergem prin Utah au Colorado. Contez pe voi cu idei :)



Amami eu va spun mult noroc si sa aveti un an placut. Mult succes cu calatoriile si ramai pe aici cum nu

Eu am petrecut nitel la spital. Se pare ca jungla sau calatoriile una dupa alta cu avionul nu mi-au priit s-am luat un streptococ de care am scapat fara sa fac tam-tam dar am facut un atac de febra reumatica... Ma dureau groaznic articulatiile si cum sfarsea una cum incepea alta si m-am hotarat intr-un tarziu sa merg la spital si-n loc de ceva motrin mai puternic m-am trezit conectata la monitorul cardiac. Stopul cardiac era sa-l faca huzbandul cand i-am zis ca daca am noroc imi dau drumul in dimineata urmatoare si daca nu in vreo 5 zile. Dar am avut noroc si dupa ce mi-au gasit ceva in gat m-am ales cu antiinflamatoarele s-un antibiotic ... dar cam scartai din toate incheieturile A naibii batranete

Si ca asta sa nu fie tot eu care anulasem toate planurile pentru ca ma simteam cam aiurea ... m-am trezit cu mosafiri. Unul foarte drag binevenit oricand iar altul mai putin. De patru iulie or plecat cu hazbandul si copii la parada si dupa inceputul parazii au scapat de parada si mers la cumparaturi. Au tarat copiii dupa ei ca pe catulusi in lesa si cand au venit acasa cu copii maraiti si sfaraiti ma suparai pe hazband. Cum de altceva nu ne simteam in stare i-am invitat noi la un resto francais 100% si al doilea mosafir cred ca a carait constant. De obicei nu ma uit la nota de plata si nu-mi pare rau, dar daca nici un resto de patru stele Michelin nu-i suficient culinar si un serviciu in care or stat dupa cacaiala noastra vreo ora doua ore dupa inchidere si de patru iulie, apai eu data viitoare propun un McDonalds ceva. M-am jenat de chelneri si de patronul-bucatar ca mai trecem pe acolo din an in Pasti si nu ne facuram remarcati prin topineala. Si de la rusine si iritare trecui la enervat curat... cand mosafirul care-i asistent social de lux care nu vrea sa aiba copiii proprii ca-i strica linistea (cum naiba se poate asta mey?) a inceput sa-mi dea lectii si sa-mi rasuceasca pe degete fatuca care-i asa mai natafleata de fel.... Imi venea s-o manc pe fatuca iar pe mosafir l-o aparat D-zeu si faptul ca avea bilet de avion rapid. A facut atata caz de ce mult o place si iubeste si ca o ia cu avionul ca bleguta credea... si cand mi-o cerut sa plece si eu rea zisei ok... du-te sa faci bagajelul repede. Si sa vezi lacrimi cand or lasat-o. Si eu s-o calmez pe de o parte si pe de alta eram verde de cat de natafleata era.
Asa ca-s intr-o forma de cartof parlit... no imi varsai naduful cu voi.

Decat sa mai ii vad mai bine merg sa repar tot gardul lui blackpanterutza periodic si pe de gratis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Andreea (AB), ce funny esti.

Andreea din Utah, inca ma mai minunez de frumusetile de-acolo Chiar ieri ii ziceam sotului sa mergem si noi pe undeva la munte. Avem Poconos aici, la vreo 2 ore, cu o cascada f frumoasa, da' traficul e ingrozitor.

Oana si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

AB, ce de patanii! Bine ca esti OK acum, scary vizita la spital. Nasol cu musafirul ala, poate c-o fi simtit si nu mai vine prea devreme.

Amami, am avut si eu o experienta din asta romaneasca, noi am facut mult naveta in US in anul ala si n-am avut timp pentru Europa, plus ca Anuta era nou-nascuta. Una peste alta a fost OK, am avut ajutor cu copiii atunci cind a contat, toti s-au bucurat sa-i vada, Alexandru a invatat sa vorbeasca bine romaneste. A fost un moment potrivit atunci, acum n-as mai repeta. Sper sa va placa si scrie cit poti, sa ne povestesti si noua cum e cu aventura asta. Unde vei naste?

Arminad, chiar ma gindeam ca n-ai mai scris. Apoi apari si scrii un rind?

Noi ne-am distrat mult si bine in weekendul asta, a iesit mai bine decit speram.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Citat:
citat din mesajul lui cenia

Fetele va rog urgent o informatie.
sotul pleaca doar el in Romania si desi stiam ca are voie cu doua bagaje pina la Bucuresti ceea ce e normal, ne impiedicam de urmatoarea situatie. pina in Bucuresti merge cu Air France. dar de acolo am luat bilet cu Tarom separat spre Iasi. a sunat cumnata la tarom si au zic ca daca nu ai bilet cu taromul atunci se schimba situatia. e voie doar cu un bagaj de 20 de kg si unul de mina de 10 kg.
a fost cineva in situatia asta? mi se pare o mare prostie! desi uite pe site-ul lor ce scrie:
" 2. Pentru c#259;l#259;toriile spre/dinspre S.U.A. #351;i CANADA

Clasa Business: 2 piese, avānd fiecare suma celor trei dimensiuni de maximum 158 cm (62 inches).
Clasa Economic: 2 piese, avānd suma total#259; a dimensiunilor de maximum 273 cm (107 inches), suma dimensiunilor pentru fiecare pies#259; nedep#259;#351;ind 158 cm (62 inches).
Greutatea maxim#259; admis#259; pentru fiecare bagaj nu trebuie sa dep#259;seasc#259; 23 kg. "

http://www.tarom.ro/zboruri-si-rezervari/despre-calatorie/despre-bagaje/norma-de-bagaj-gratuit.html

ce depaseste norma trebuie s aplatesti 3 euro de kg! !! jecmaneala

is in ceata totala. am cumparat cadouri, ca de stiam trimiteam niste esarfe, ceva usor dar eu am cumparat papuci, si prietenii ne-au rugat sa le trimitem , acuma ne e jena sa le zicem ca nu putem....


poze
poze vechi



biletul bucuresti-iasi a fost cumparat separat de biletul usa-bucuresti?
daca a fost cumparat impreuna, adica o singura rezervare, nu ar trebui sa aiba probleme. cum au scris si fetele, eticheta de pe bagaj va trebui sa aiba destinatia finala.
daca a fost luat separat, atunci e cam complicat si cred ca va trebui sa plateasca (sau sa bata din gene frumos).


www.razvanphotography.com

Mergi la inceput