America (169)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

AB, apoi de asa musafiri te lipsesti.
fetelor, care planuiti vacante prin Utah, va rog din suflet sa nu ne ocoliti daca ajungeti pe aici. cu toate imi sunteti dragi si as vrea sa va cunosc.

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

AB,esti o haioasa.E tare bine ca faci haz de necaz,...umorul iti pastreaza mintea intreaga i pofta de viata.

Noi am fost pe plaja seara de 4 iulie,vazuram firework,...le si luaram acasa filmate ...pentru Rudy ca sa le revada cand i pofteste inimioara caci tare i-au placut.Si daca nu se supara nimeni...eu mai fac o plangere despre consort...Duminica in parcare il fac atent ,i spun tare ca plec la toaleta si sa aiba grija de prunc,...el binenteles ca nu proceseaza informatia in timp util....si ma departez si intorc capul dupa 10-15 secunde...si vad cupilu in strada si o masina cu viteza apropiindu-se de el.Am inlemnit,impietrit.Am vrut sa mor in secunda aia,dar Dumnezeu a fost bun si masina a oprit la 2cm maxim de el,....si marturisesc ca a fost prima data cand am tipat ca o descreierata la tatal copilului meu,...si l-am facut de mirul lumii acolo,...autocontrolul care inseamna mult pentru mine...nu-si mai avea rostul in momentul respectiv.Si de atuci...tremur toata si creierasul meu nu vrea sa inceteze cu scenele..."daca".Asa ca...daca nu aveti toate in dotare....barbati...pe care sa va puteti baza in orice moment,luati copiii cu voi la toaleta!Eu mi-am luat lectia si nu am cuvinte sa-i multumesc cerului ca nu s-a ternimnat tragic!
Cateva poze de pe 4 iulie cu mine si puiul meu aici http://good-times.webshots.com/photo/2519993960072337911emyXla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Miericico, la tine am vazut poze cu Aidan intr-un carucior Chicco. TE rog spune-mi si mie daca esti multumita de el, daca e destul de solid, rotile daca stau prinse, etc. Nu vreau sa iau cu car seat, si unul de tipul ala mi-ar conveni,ca-l pot folosi pana e mai mare bebe.
multu' fain

Mami de Amalia si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Bianca, singura nemultumire e legata de cosul de sub scaun. E prea mic, nu incape mai nimic acolo, plus ca e imposibil sa ajungi la el cand spatarul e in pozitie recline.
In rest merge perfect, dar am citit ceva reviews proaste, se pare ca unele carucioare au ceva probleme cu manevrarea. Al meu nu mi-a facut figuri pana acum. Mi-a placut pt ca are mai multe pozitii de fixare a spatarului, se strange destul de compact si nu este f greu.e foarte stabil, chair si cu o geanta grea atarnata de manere. Dar este un carucior absolut obisnuit, nu e de fitze:)) cum am vazut ca se poarta prin tara, carucioare de 300-400 de dolari
Uite si aici ceva reviews;
http://www.amazon.com/Chicco-Stroller-Adventure-%2528Green%252f-Beige%2529/dp/B000MAJB3U

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Biletul de avion a fost luat intii pina la Bucuresti si apoi s-a gindit sotul sa ia Taromul ca 6 ore de mers cu masina te inebuneste de cap.

solutia aceea cu rugatul functionarului sa puna destinatia finala pe bagaje mi s-a parut cea mai buna, l-am sunat la aeroport dar deja predase bagajele. suntem usurati caci vine un var sa isi ia nenumaratele de bagajele. dar pe viitor e bine de stiut

vroiam sa ii spun lui AB ca fata nu are nici o vina, e mititica si inocenta! nu trebuia sa te superi pe ea. doar trebuia sa ii sufli la ureche ca o pacaleste. si ai mei is inocenti, nici macar nu stie exact ce e aia pacaleala!

Delia: sotul are vina si nu prea. da-i circumstante, doar nu a facut ceva voit. e si copilul lui ca si al tau. si eu reactionam ca tine, sotul mi-a zis sa stau cuminte, ca baiatul o sa plece acusi de acasa si tot cu sotul voi ramine singura acasa, asa ca trebuie sa ma port frumos! hi hi! incerc sa te linistesc si inveselesc! poate ar trebui niste bear harnes sa ii pui in spate la copil cind iesiti out?
http://www.target.com/gp/search/181-6178592-9184213?field-keywords=harnesses&url=index%3Dtarget%26search-alias%3Dtgt-index&ref=sr_bx_1_1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Delia bine ca s-a terminat cu bine. Si eu mi-as fi pierdut firea.... sa stii ca asa-ti ies perii albi. Eu iti doresc cat mai putine patanii, dar uneori apar fara nici o vina. Iar o mama e vultur...un tata nu-i mereu asa. Al meu a facut destule prostii cu copiii si si acum cum e bolnav, cum trebuie sa strang dupa el medicamente. Sculele si cuiele erau subiect de discutii interminabile, bine ca nu mai are timp de reparat in casa..:).


Andreea daca nu te deranjam noi trecem sa zicem hello:) La anul oi mai incepe sa rasufli ca acus nici n-as indrazni

Cu bagajele le-am simtit pretul spre Hawaii. Ne-a ars Continentalul pentru fiecare bagaj. Le-am mutat nitel si nu a mai depasit nici unul ca altfel plateam si kilele suplimentare. Nu-s companiile aeriene ci aeroporturile. S-au impus reguli asupra numarului de kg de ridicat ca sa nu-si strice bagajistii spatele. Si asta nu e rau. Ce-i rau e ca de cand cu 9/11 tot folosesc oameni la carat in loc de benzi automate.
Nici nu vreau sa-mi aduc aminte cate kg suplimentare plateam pe vremea cand erau 64 =32x2 de kile per persoana US-Fr. Mergeam spre Franta cu doua bagaje per copil (unul haine altul jucarii) si inca un bagaj de sterilizator si alte prostii utilitare, un carut facea inca un bagaj, doua scaune bebe si tot asa... si nu gaseam taxi sa transporte de la aeroport patru persoane plus cele 7-8 bagaje. Dar eram fericita ca nu-mi maraiau copiii deloc. Acum am descrescut la trei bagaje pentru patru persoane. Ufff greu...

Cenia tu ai evident dreptate da-mi venea sa o manc de mocofana ce e. Da-i a mea. Celalt e foarte precaut. I-a spus sec ca nu-l intereseaza. El e cum zic francezii "casanier" adica home-loving. I-au trebuit doua zile de Hawaii ca sa-i placa. Pana atunci ne intreba seara cand revenim. Fatuca la aceeasi varsta abia astepta sa calatoreasca spre insule.

Ramona nu cred ca s-or simtit pentru ca unul dintre ei mi-e tare drag si e un om foarte cald si de aceea n-am prea lasat sa transpire.

Eu sper ca macar cele lenese la scris n-or sa vina aici la facut haz de necaz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

AB, imi pare rau de patania cu spitalul!! Sper sa nu mai patesti din astea. Deasemenea cu musafirul nedorit, ti-a necajit puiuta, bine ca s-a dus! Ea e o dulce si o inocenta, i-as zice vreo doua aluia!

Interesanta plecarea in Ro pt. 1 an!! Vreau si eu sa merg 6 luni peste doi ani, daca m-o ajuta Dzeu sa se aseze stelele cum trebuie:)

Si noi am petrecut de 4 Iulie cu prieteni, artificii. Am tinut-o tot in intalniri vineri-sambata-duminica. Nu ma plang, imi place. La servici am cam mult de lucru, dupa asa pauza mare de plimbari, asa ca apar mai greu prin zona, dar va citesc din cand in cand. Maine vine taica-miu si o sa poata Bogdan sa stea acasa. El se joaca cu copiii de pe strada tot timpul cat e acasa. Abia am reinceput lectiile ieri. Eu nu incetez sa ma minunez ca intr-un an fi-miu a trecut de la blegovici la bossy in relatie cu copiii!! Nu prea inteleg cum de s-a intamplat chestia asta, de unde ma luptam sa il fac sa "stand up for himself", acu' ii alinaza si le da ordine astora pe strada pe aici de tb. sa il tot dadacesc sa nu fie bossy si sa asculte si de ce vor altii. Ceva oi fi facut eu, cred ca am exagerat cu educatia anti-bullying Adica nu e bully, da' e bossy. Si copiii domne, cand era dragut nu erau asa incantati, acum e extrem de po****r in cartier. Nu mai inteleg nimic. Tb sa imi mai cumpar niste carti sa studiez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ab, cu cea mai mare placere
lisa, drum bun si sa ne scrii din ro

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Amami, io m-as muta in Uk si maine...hihi...acum suntem la fini la nord de London si imi e drag de mor...

AB, sanatate multa!!!!!! Te simiti mai bine acu? Las' fatuca, si io am fost natafleata si credula de mica (ma pacaleau unchii ca au masina automata si se conduce singura) iar acu...am ramas doar...cumsecade

Fug ca azi avem zi plina!!!! Deja ne plimbaram si au fost fro 4 ploi, e asa racoare si miroase atat de placut...am hranit/culcat finu mare, si ne pregatim de intalnirile cu prietenii de pe aici!!!
Mi s-au declansat la amintiri...de aproape 5 ani nu am mai calcat pe aici!!!!

Sinzi , Radu si David psihologul
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8030428cd903dfdc201bf8&source=category&category_id=all" target="_blank">David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Multu Irina de info!
Eu caut unul ieftin si durabil. Pe aici se poarta carucioare cu preturi intre 500-1000, iti dai seama ca asta cu 150-180 nici nu s-ar uita la el
O sa ma mai interesez asupra subiectului...

Mami de Amalia si 30+

Mergi la inceput