Gravidute prin FIV (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Huski imi pare rau ca ai tras asa o sperietura dar ma bucur ca e bebe bine si asta conteaza cel mai mult. Multa sanatate va doresc.
Se pare ca sangerarile astea sunt foarte frecvente in cazul sarcinilor obtinute prin fiv.
Bine totusi ca in mare parte nu fac rau la bebei.

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Elenada, multumesc!

Desi sangerarea m-a ingrozit pur si simplu (inca mai apar pete maron inchis pe tampon ) , imi faceam curaj gandindu-ma ca daca era sa fie ceva probleme cu bebe as fi avut dureri destul de mari...banuiesc...
Bine ca i-am vazut inimioara astazi si acum sunt linistita dar mai grijulie.

Mama ce camera frumoasa ai facut pentru puiuti , si mi-a placut tare mult caruciorul roz cu bleu SUPER TARE!!!
Sa vorbesti cu puiutii sa stea in burtica pana pe 18. Voi fi cu gandul alaturi de voi si cu pumnii stransi

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Huski c dupa data de 10 iulie pot veni piticii cand vor ei.
Pete maronii poti sa mai ai cateva zile. Pana se curata totul. Stai cumintica in pat urmeaza tratamentul si o sa fie bine.

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada
Se pare ca sangerarile astea sunt foarte frecvente in cazul sarcinilor obtinute prin fiv.
Bine totusi ca in mare parte nu fac rau la bebei.


Chiar la asta m-am gandit si eu cand am vazut ca multe fete au sangerari.


Eu sunt obosita ca toata ziua am lucrat. Am pus perdelele sus dar.... sunt draperii . Prin urmare maine ma duc sa-mi iau o perdea alba transparenta si exact cat geamul de lata si lunga.
Acum fac pizza. E deja in cuptor si pana e gata ma duc sa stau cu picioarele sus.

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Am fost la eco si este doar un bebe.Ne-ar fi placut sa fie doi dar dr nu a exclus asta.Vom vedea peste doua sapt cand ne-a chemat iar!Azi am vazut o bulinuta!Haioasa foc!

4+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

ellanik, felicitari. 1 sau 2 bebei - important este ca ai reusit si ca vei fi mamica.

moni, pofta buna la pizza. doamne, toata sarcina am poftit la pizza si inca nu m-am saturat de ea cu toate ca am tot "bagat"...

eu inca nu am vb cu medicul meu de nastere normala pt ca pana acum nici vroiam sa ma gandesc la ea. i-am spus din prima ca vreau cezariana. acum insa...., lucrurile s-au schimbat, am citit mult, am vazut mamici la Medlife care tocmai nascusera natural..., am vorbit cu pritene care au nascut natural...
in fine, voi vedea ce spune si dr meu. nu am luat inca o decizie, dar inclin spre nasterea naturala.

foarte adevarat este ca exista mult mai multe riscuri in cazul sarcinilor gemelare.

a ma trecut si pt noi o saptamana



h.

29+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Am uitat sa scriu ca bebe e calculat sa vina la mami de 8 MARTIE! Ce cadou frumos ar fi!

4+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ellanik, felicitari pentru bulinuta haioasa foc. Ti-ai actualizat semnatura?
hepilica, si eu cred ca e devreme sa te gandesti cum o sa nasti. Daca esti pregatita psihic si pentru nastere naturala si pt cezarana e f. bine. Sigur fetita va decide . V-ati gandit la nume?



36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Moni, multumesc de intrebare, eu sunt bine... alaltaieri am facut eco si colul era lung de 4,2 cm, bebeii sunt amandoi in avans cu 4 si respectiv 5 zile fata de varsta sarcinii, i-am vazut asa de bine la Doppler (sau 4D, nici nu stiu cum se numeste ecografia care arata asa)... trasaturile lor sunt asa de bine definite... un baietel seamana cu sotul meu din profil, are tamplele inalte si este mult mai cumintel in miscari... celalalt insa are nasul carn si obrajii bucalati, cred ca-mi seamana mie (cu exceptia nasului pe care cred ca l-a "racolat" de la bunica sotului) , este un pic mai micut si este intr-o miscare permanenta... la ecografia asta isi prinsese piciorul cu ambele maini si-l ducea la gura... sportiv il face mami
Va urmaresc si pe tine si pe Elenada, sunt foarte curioasa la ce varsta a sarcinii vor dori sa vina pe lume gemenasii vostri si astept cu nerabdare amanunte despre nastere! Iar camerele pe care le-ati facut copiilor sunt superbe!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Neatza fetele!!
Noi tot in formula 2 in 1, fetita mea vad ca nu se mai grabeste...si parca misca mai putin...incep sa-mi fac griji, abia astept sa o tin in brate...maine sper sa ma sune dr, dc nu il sun eu, marti vreau sa facem cezariana, sper ca nu ma mai amana...vom avea marti 38 sapt si 6 zile
Pupici tuturor

Ayda 38+


www.flickr.com/photos/12483841@N04/3659842592/in/photostream/" target="_blank">burtica 36 sapt
www.flickr.com/photos/12483841@N04/3681543797/" target="_blank">carucior bebe

Mergi la inceput