Gravidute prin FIV (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Deci , daca nu are amoniac e sigura dupa trim I(vopseaua)?

4+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Mai fetelor dragutelor! ce aproape sunteti de momentul intalnirii.

moni, felicitari pentru noile vesti. ai niste fetite de nota 20.

elena, ce mai! esti SUPER MAMA!

ayda, mai ai un pic, un pic.... si eu mai vreau 1-2 copii. doamne ajuta!

fetelor, eu cochetez in ultima vreme cu ideea nasterii naturale.
voi ce parere aveti de nastere naturala vs cezariana?

h.

28+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hepilica eu as opta oricand pentru nasterea naturala. Chiam am cochetat cu aceasta si acum cu sarcina gemelara dar m-am razgandit pt ca exista unele riscuri in cazul gemelarelor si nu sunt dispusa sa mi le asum.
Pe mine sincer nu ma incanta cezariana. Daca ar fi fost un singur bebe nu as fi stat pe ganduri sa nasc natural.

Elanik eu m-am vopsit si e totul ok. Stiu femei care s-au vopsit si cu vopsea cu amoniac si au niste copii foarte sanatosi. Acum tu alegi daca te vopsesti sau nu.
Eu am fost asa fericita cand m-am vopsit dupa primul trimestru de sarcina. Aratam asa nasol cu parul nevopsit. Aveam senzatia ca sunt o gravida trista chiar deprimanta. Gravidute in viziunea mea trebuie sa fie radiante frumoase aranjate cochete.

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Moni si Elena,...cum a trecut timpul, mai aveti atit de putin si gata.Nasteri si recuperari rapide si usoare va doresc si bebei sanatosi , cumintei si mincaciosi.,,,,
Pup toate gravidutele, mamicile si bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor cu gemeni, vad ca nu sunt singura care cocheteaza cu ideea nasterii naturale... mie pana acum mi-au dat "pas" doi medici din trei la aceasta idee nastrusnica... imi incerc "norocul" si la al treilea, desi sunt convinsa ca asta nu poate fi posibil decat daca ambii copii se pozitioneaza inainte de nastere "in pozitie de tragere", adica cu capul in jos... mai vedem pana atunci, mai avem

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OneFineDay spune:

buna ziua fetelor, va doresc week-end placut! Aici sunt 38 de grade si eu tre' sa stau inchisa in casa in pat dar ce sa-i faci,asta este. Eu ma simt bine in rest , nu mai am sangerari si sanii dor de mooooor. O sa ma mai lase pe parcurs sau o sa o tin asa luni intregi de acum incolo?

Apropos nastere naturala...eu care am doar unul, nici nu m-am gandit la cezariana doua secunde. Am observat ca in Romania e ca un trend mai nou sa -ti programezi cezariana, de ce? (nu ma refer la nasterile de gemeni sau cele in care cezariana este recomandata).

Elenada cand povesteti cum te simti ma trec valurile de caldura.....nu vreau sa te compatimesc dar sincer ....esti o eroina nu alta. Moniland,tie nu -ti baga fetitzele piciorusele in coaste? Tu cum te simti? Ayda....inca putin si-ti tii comoara in brate!

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Avalon e destul de riscanta la gemelare nasterea naturala. Unul din bebei participa la nastere si celalalt ia o pauza. Ce te faci. Ajungi la cezariana daca nu reuseste dr sa il convinga pe bebe 2 sa se nasca si el. Si mai pot fi multe situatii naspa. Nu zic ca vai acum se intampla la oricine. Sunt multe sarcini gemelare nascute natural dar cand te gandesti cat am luptat pt copiii astia parca nu imi vine sa risc deloc. Oricum daca ai un dr cu experienta va sti el ce sa iti recomande cand te apropii de nastere.

OFD e greu cu statul in pat dar ce sa faci nu ai incotro. E bine daca nu mai ai sangerari. Daca e totul ok iti poti vedea de viata linistita fara sa stai in pat. Merita orice sacrificiu si oricare dintre noi am face la fel. Nu trebuie sa fii o eroina. E ceva normal sa faci orice pt copilul pt care ai luptat atat de mult sa il ai.
Prefer oricand sa imi fie rau de la sarcina decat de la hiperstimulare.

Moniland ce faci? Pe unde plimbi printesele. Nu ti-au revenit greturile?




elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ellanik, eu m-am vopsit tot cu Casting dar dupa I trim si de atunci de cate ori a fost nevoie.
hepilica, acum trec printr-o perioada mai linistita stiind ca daca se nasc chiar si azi nu ar fi probleme cu ele de natura prematuritatii.
meda
Avalon, nasterea naturala cu gemeni depinde de mai multi factori. O sa vezi daca baieteii te asculta si vor fi in pozitia optima. Nu cred ca in aceste conditii nu te lasa sa nasti natural. Tu cum te simti?
OFD, cu sanii sunt perioade si perioade, deci nu ar trebui sa te doara toata sarcina.
Eu sunt bine, in afara de faptul ca de abia imi duc burta . E un chin cand sunt in pat si trebuie sa ma intorc sau sa ma ridic, dar o iau in brate si parca e mai bine.
Pe Laura o simt in chilotei, asa ciudat ca isi misca manutele prin zona inghinala . Irina cand stau pe spate are mai mult loc si se intinde si ea. Dar cand sa ma ridic trebuie sa o conving sa coboare un pic ca nu pot cu ea acolo sus-sus.
Acum sunt in faza in care de abia astept sa le vad. Nu stiu cat o sa-mi fie dor de burta mai ales ca in toata sarcina nu am realizat ca sunt gravida. Si toate visele mele au fost legate de copii nicidecum de perioada cu burta. Dar voi vedea.
Si la noi e cald, o caldura molesitoare, dar stam in casa si e mai bine.
Elena, nu mi-au revenit greturile chiar deloc. In schimb mi-au aparut poftele si mai ales cele de dulciuri . Bine ca imediat se termina si sper sa scap si de ele.
Am primit si ultimele lucruri pt fetite si camera lor. Am perdea si azi mi-am propus sa ma ocup de ea, in sensul sa-i cos rejansa, sa o spal, calc si apoi sus la geam cu ea. In sfarsit am asternut de pat si sac de dormit pentru ele. Nu puteam sa-l las pe sot sa se ocupe de asa ceva ca sigur iesea o catastrofa.

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Salutare!

Fetelor sa va zic ce am patit eu: am tras o sperietura sora cu moartea.
Noaptea trecuta cand sa ma bag in pat pe la 12, am fost la baie sa mai fac un pipi si surpriza: sange rosu...destul...Am inlemnit!
Nu ma durea burta deloc asa ca mi-am luat Arefamul, un no spa si m-am bagat in pat. Dupa vreo ora am mers iarasi la baie si nu mai era sange rosu ci o scurgere cafenie si firisoare maro care ramaneau pe hartia igienica.
Dimineata la prima ora m-am prezentat de urgenta la spital si spre norocul meu dl. Marinescu era prezent la datorie.
A controlat colul = ok, apoi a facut ecografie si mi-a aratat inimioara lui bebe care pulsa pe monitor. Am rasuflat usurata. Ma gandeam la ce este mai rau...
Desi aveam programare pe 16.luna asta , m-a reprogramat pe 23., dar nu-i bai, acum stiu ca bebe e ok si o sa incerc sa ma agit cat mai putin si chiar sa-mi iau o saptamana de medical.

Va pe toate si ma rog pentru burticile aflate pe ultima suta de metri sa aveti parte de intalnirea vietii voastre cu puiutii muuuult asteptati.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Se pare ca nu am reusit sa-mi pun semnatura asa cum trebuie oricum este: 9+

Mergi la inceput