Gravidute prin FIV (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OneFineDay spune:

monilandmoniland elenadaelenada (daca nici acuma nu am facut "efectele" bine spanzurati-ma ) intru in fiecare zi sa vad ce faceti ! Dragele de voi nici nu ma gandesc prin ce treceti. Va tin pumnii si Doamne ajuta sa fie bine!

Simona- eu sunt in sapt 9 si nu am varsat niciodata inca, mi se face rau cateodata dar daca mananc ceva atunci repede imi trece. e tare individuala chestia asta cu greturile si cunosc fete care au avut greturi si au dat afara doar de cateva ori in primele luni, deci nu-ti mai face griji!

va pup gravidutzelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Elena, sper sa mai stea. Nu se stie, poate sa se intample oricand, dar nu e nimic care sa grabeasca nasterea.
Iana, o sa vezi ca astea sunt emotii pt riscul de gemenuti.
Klu, am citit despre gemeni ce s-au nascut in sapt 40. Deci sunt altii si mai si. Felicitari pt inca o saptamana.
OFD, ne-ai dublat cu efectele tale, dar poate pt ca avem doi in burtica

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

OFD super efecte au iesit.

Moni eu vreau sa mai stea pana marti. Dupa marti pot sa faca ce vor. Oricum saptamana viitoare am program incarcat. Tuns vopsit epilat iar vineri chiar o iesire la terasa. Tot vineri am si consultatie. Dr a zis sa mai stau in pat putin pana implinim 36 si pe urma ne relaxam.
Dupa data de 10 voi iesi cu tupeu si la cate o plimbare scurta pe langa bloc. % minute daca misc tot e bine.

Asa ca iar am planuri marete. Am si eu o manie cu organizatul treburilor. Ce sa faci cand nu ai de lucru

A uitam sa va zic ca s-au intors greturile. Imi era un dor nebun de ele. Noroc ca sunt mai potolite.

Pupici

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Moni, Elena , pe voi nu va doare spatele? Ca eu nu pot sa fac cativa pasi ca ma omoara spatele...sunt asa nerabdatoare sa-mi vad fetita cand stiu ca mai am cateva zile...

Ayda 38+


www.flickr.com/photos/12483841@N04/3659842592/in/photostream/" target="_blank">burtica 36 sapt
www.flickr.com/photos/12483841@N04/3681543797/" target="_blank">carucior bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Ayda cum ma provoci tu sa ma plang. Si eu nici nu vreau dar daca ma intrebi hai ca o sa iti zic. Ma dor toate. Toate inseamna asa: spate, oasele bazinului, picioarele, ficatul sau ceva pe acolo pt ca baiatul mamii numai acolo poate sta si ma mai dor coastele cand isi baga ei picioarele in ele. Datul jos din pat e un chin la fel si mersul la baie. Am intepenit de tot. Gata m-am plans. Ce bine ma simt.

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Elena ce nu facem noi pt bebeii nostri. Lasa ca mai e putin si trec toate

Ayda 38+


www.flickr.com/photos/12483841@N04/3659842592/in/photostream/" target="_blank">burtica 36 sapt
www.flickr.com/photos/12483841@N04/3681543797/" target="_blank">carucior bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Asa e Ayda pt ei treci prin orice. Si daca as fi stiut de la inceput ca e greu tot as fi mers inainte. nu as fi renuntat niciodata. Orice pt piticii mei dragi.
Mai e putin asa e desi nuu mai am rabdare.

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Da Elena, as lua-o de la inceput dc as sti ca va fi si mai greu...eu oricum peste ceva timp o voi lua de la capat pt ca mai vreau un bebe, cine stie 2 dc voi avea gemeni...dar intai sa nasc, sa decurga totul bine, sa fie fetita sanatoasa...
pt toate gravidutele si mamicile care au luptat pt a-si vedea visul implinit

Ayda 38+


www.flickr.com/photos/12483841@N04/3659842592/in/photostream/" target="_blank">burtica 36 sapt
www.flickr.com/photos/12483841@N04/3681543797/" target="_blank">carucior bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Elenada, ti-am vazut pozicile si ...cum ai reusit sa te mentii?Daca nu ai avea burtica ...cred ca iti va fi dor de burtica,nu?By the way, in a cata luna ne putem vopsi parul?
Moni, fetele tale sunt chiar rabdatoare!
Ayda, Klu mai aveti si voi putin!
OneFindDay esti mare figura.Vrei greturi?
Iana ce repede cresteti.Numai mie mi se pare ca trece timpul greu pana maine la eco!

4+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Ellanik nu am avut nici cea mai mica intentie sa tin la silueta. Din pacate pana la 16 saptamani nu am mancat mai nimic. Aveam zile la rand cand beam doar apa si reuseam cu greu sa ingit un colt de paine. Se pare ca la sarcinile gemelare greturile sunt mai puternice.
Asa ca am slabit vreo 6 kg si apoi am inceput sa pun kg. Cred ca cel mai mult au pus piticii pt ca eu nu cred ca am pus ceva. Mi se vad coastele. Important e ca piticii sunt bine grasunei. Eu nu m-am omorat cu mancare nici dupa ce s-au orit greturile. Am fost certata rau cu mancarea sarcina asta.

Eu m-am vopsit dupa trim I de sarcina. Ma vopsesc cu Casting de la Loreal pt ca e fara amoniac.

Deocamdata zic ca nu imi va fi dor de burtica dar cine stie ce voi gandi dupa ce nasc.

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput