Mamici de zmeurici de iulie-august (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

Citat:
citat din mesajul lui pooh

Adriana,in listuta eu urmez,insa am un feeling ca nu voi naste pana in 10-14....sau cine stie....Oricum morcovul creste

Si Timea a venit cu 3 zile dupa DPN,toata lumea zicea ca fetele se cam grabesc,iar eu nu mai nasteam.....

Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs
39+(dupa calculele mele)
38+(dupa calculele dr.)


[b]Pooh[/], din cate vad, maine intri deja in sapt 41, eu stiam ca nu e bine sa stea mult peste termen, si ca trebuie indusa nasterea daca nu vine singurel bebicul. Ai vb cu dr. tau despre asta? Mi se pare mult sa mai stea pana pa 10-14....parerea mea, no offense!!!

Viitoare Mami superr fericita! 36 Isabelle
AMR 4 SAPTAMANI Bebelina in burtik Zambeste, viata e frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dienutza, FELICITARI pentru grasunel!!!! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos, mancacios, cuminte!
Giova, sper ca nu esti prea chinuita. sa mearga totul mai repede.
Ylla,
Danielle, LA MULTI ANI!!!! fericiti alaturi de familia marita!
Anielas, pup si eu frumusica de Ania!. Ce frumoase sunteti toate 3.


36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Moni aseara te-am visat si eu (nu stiu ce o fi... ) ne ziceai ca ti sa rupt apa..si ma gandeam ca vin si gandaceii tai..dar daca stau sa ma uit la calendar nici tu nu mai ai mult..5 zile ?? Nu asa ziceai ca pe 07.07 ?

s37 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Buna dimineata, fetelor!

Doamne, dar ce ati scris, deabea am recuperat totul.
In primul rand bun venit pe lume grasuneilor .

Azi noapte m-am trezit de doua ori, ma mancau toate cele . dar oricum, am dormit pana acum o ora, adica la 10, asa ca tot am recuperat. Apoi mi-am facut dusul, si trat care deja ma scoate din minti.

ma enerveaza ca am inceput sa transpir sub sani f tare, si inafara de bubitele pe care le am si care ma mananca groaznic, am mai facut si o iritatie groaznica de transpiratie. Oare sa dau cu ceva? Pudra de talc m-o ajuta? Cu deo am vrut sa dau aseara, insa imi era frica sa nu fac ceva mai rau. voi ati patit asa?

Ma preg de eco , sa imi vad ingerasul . Sper sa nu zica dr ceva de bube, sa nu imi faca eco. O sa ii explic ca nu se ia (m-am interesat), dar nu cred ca ar face asta.

M-a sunat si dr de la analizele de sange, sunt gata toate. Se pare ca inafara de alergie sunt ok toate., deci bebe nu a mancat foarte multe din ce aveam eu.

Si azi intru in 35 de sapt . Tre sa schimb semnatura .

Va pup!!!

34 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

pentru un capitol plin de vesti bune
nasteri usoare si zmeurici sanatosi!!!


36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Aaaaaaa, si aseara m-am visat slaba . Deja ma simt ca un leopard umflat , si cu bubite cu tot. Mai am putin oricum. In vis aveam un abdomen de invidiat .



35 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Vise MC...vise ....

s37 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Blanca, 07.07. este termenul la gemeni, adica 37 sapt.
Chiar daca Motana a scris despre ce si cum simt copii, eu tot le spun fetitelor mele ca ar fi bine sa mai stea inca un pic sa implineasca 37 sapt. Apoi o sa schimb placa si le las pe ele sa decida cand vor sa vina. Dar chiar mi-ar place sa implineasca 37 sapt. Oricum diseara cand voi merge la medic o sa vad cum sta situatia in burtica la mine si ce planuri are dr.
Dar sunt bucuroasa ca am trecut de 34 sapt cand s-au cam diminuat riscurile, ca am trecut de 35 sapt cand mi-a zis dr. ca se nasc majoritatea gemenilor si ca ne apropiem de 37 cand e termenul lor.

se zice ca baietii stau mai mult in burtica, dar cand ma uit pe listuta de nasteri, de data asta ei s-au grabit.

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

MC, cred ca te simteai tare bine in vis.

Eu sunt la serviciu ca bineinteles ca au aparut urgente, de la 13 imi bag masina in service. Sper sa trec cu bine peste ziua asta, iar visul Blancai sa nu se indeplineasca . Doar al lui MC.

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Ia lasa tu urgentele sa le rezolve altcineva..si pleaca acasa..la un somnic bun si o felie de pepene (eventual)...

Ma duc sa mai trag un puiut de somn, sa vad ce mai visez

s37 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput