Mamici de zmeurici de iulie-august (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

buna dimineata de la noi!sa avem parte de un capitol nou plin de zmeurici nascute cat mai aproape de termen-eu stiu ca de acum fiecare zi e importanta pt greutatea bebelului si de aceea ma rog sa stea cat mai mult in burtica ,macar inca vreo 2 saptamani.
felicitari mamicutelor care sunt deja cu ingerasii lor in brate!sa fie sanatosi si sa se faca mari mari!
noi suntem bine,dansam mai toata ziua,ieri nu stiu pe cine se suparase bebe-poate pe mine ca tuseam-si i`am simtit pumnuletul...marti de dimineata mergem si noi la doctor.abia astept.mi`e tare dor sa`mi vad baiatu mai ales ca domn doctor a fost in concediu si avem o luna de cand nu ne`am mai vazut.sper doar sa nu zica sa raman sa nasc pt ca miercuri am cununia si macar la primarie sa ajung
vroiam sa va intreb....ce adeverinta este necesara de la servici?adica eu stiam ca pt nastere in maternitate nu ai nevoie,doar daca te internezi pt orice alta problema in maternitate este nevoie de acea adeverinta.sper sa ma lamuriti si pe mine sa stiu daca`mi sun contabila de la servici sau nu.
aaa,si apropo,am rezolvat deja cu surli meu atunci cand nasc sa intre ea sa va anunte pt ca al meu viitor sot....a zis ca nu crede ca va nimeri tastele....el nu bea deloc alcool-foarte rar la vreun eveniment-dar a zis ca atunci cand i se va naste fiul...nici nu vreau sa ma gandesc...
eu pt bagajelul de spital m`am gandit sa iau 3 body`uri si 3 costumase interior,pampersi si servetele umede+creme.oare e suficient?oricum infirmierele abia asteapta sa vina sotul sa`ti mai aduca ceva-asta stiu de cand a fost sora mea internata si`i duceam papica.deja imi fac tot felul de griji,daca nasc....daca nu stiu ce....am intrat nitel in panica si asta de ieri de cand am realizat ca suntem in iulie si de acum orice e posibil.
acum va las,intru mai tarziu.merg sa fac un dus si sa pap ca mor de foame.va pupic dulce

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Danielle!
Sa fii sanatoasa, mamica fericita si implinita, sa nasti usor bebelina!

37+ Filip
Luna a 9a
Minunea Sfantului Nectarie


http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

acum am vazut ce printesa ai anielas!sa iti traiasca si sa dea DD sa fie cumintica si papacioasa.hehe,ai 2 printese...esti o norocoasa!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coccorina

m-am logat si eu pe iulie.aug09 si am facut un cap. Totusi se pare ca cineva mi-a luat-o inainte. Bine ca nu apar 2 cap 66 la lista de forumuri....

Viitoare Mami superr fericita! 36 Isabelle
AMR 4 SAPTAMANI Bebelina in burtik Zambeste, viata e frumoasa!!!


Eu eram ..bibileam ceva la prima pagina cand am vazut un al doilea subiect tot cap 66 ..l-am sters caci am grezut ca am facut eu o dublura cumva...

s37 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamilivia spune:

Dienutza, felicitari mamico! Ai deschis odiseea cu un grasunel, demn sa poarte titlul de deschizator oficial de drumuri. Sa va dea Dumnezeu sanatate amandurora! Sa iti creasca mare pruncul si sa fie papacios si cumintel
Danielle , sa fi sanatoasa si sa aduci pe lume un bebe frumos si sanatos
Anielas este superba printesa ta mica, iar cea mare, cand o tine in brate e totala. Sa iti traiasca amandoua, sa fie sanatoase si sa creasca mari si frumoase
Pooh you are next, doamne ajuta sa fie bine si sa iti ti puiul in brate cat mai repede.
Hai Giova, push it babe
Hai Ylla, mai e putin...


s-a nascut o mare iubire
sufletul meu

+38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Giova, Ylla, nasteri usoare, dragelor!
Dienutza, felicitari pentru bebe grasun! Te asteptam cu povestea nasterii!
Danielle, LMA, sanatate, nastere usoara si bebe cuminte si mancacios!
LMA si pentru Maria de Cornelia, o pupam cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

buna dimineata, dragutzelor!

vin si eu cu noutati pentru voi despre giova....nu a nascut inca. am vb cu ea la ora 9 40... i-au pus epidurala. azi noapte nu a mai avut contractii, dureri....organismul ei nu era inca pregatit. spera sa se deruleze mai repede acum lucrurile. dr. i-a zis ca pot astepta si pana maine. lichid amniotic mai este, deci bebe nu e in pericol sa stea pe uscat. moasa i-a zis ca ar avea cam 2700 grame acum.

aseara a venit si mama ei, l-a dus pe marco la gradi...deci sunt bine si-l asteapta cu totii pe bebe edi.

a zis ca ne va tine la curent.

va pupic si nasteri usoare la zmeurici!!!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna dimineata si de la noi ! Ylla , Giova nasteri usoare !
Dienuta _79 Felicitari pentru bebe scump si grasun !
Noi suntem bine si asteptam si noi cu nerabdare venirea bebelinei pe lume , eu simt ca nu mai e mult !
s 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

GIOVA!!!! facem galerie ca sa vina bb mai repede!

Dienuta, bravo, a asteptat bb Albert exact ziua ca sa fie la termen!

Ylla!! cred ca esti deja la spital, nastere usoara!

pooh, nu da semne bb? Te mai tine pe jar nitel...

37+ Daria Alessia

"The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld

"Ignoranta nu te salveaza... dar te face sa te simti destept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Giova hai mami inca putin...

Dienutza felicitari pentru bebe grasunel (mai avea putin si-l trimiteai la scoala). Sa ai un bebe sanatos si papacios...si sa va lumineze vietile

Anielas sa-ti traiasca printesa...e o frumusica foc..si tie mult laptic

danielle ..multa sanatate si fericire langa printese si sot...si nastere usoara si la termen

Alinutza s35 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput