Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (185)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare!


acum reusesc si eu sa intru putin...copilu doarme, eu ma apuc sa fac bagajele...ne repatriem la Cluj pentru ceva vreme...

miha, doamne ce patanie urata... si a scapat ala??? nu l-ai prins? sau s-a oprit el? a zis ceva??? cred ca-i saream direct in cap...ce cretin!!!! bine ca Robert e bine...of, saracutul..

mai, cand citesc despre copii astia mai marisori, cat sunt de nepasatori si prost crescuti, nu stiu ce sa mai cred... e vina parintilor, clar...dar si a anturajului...insa cum putem sa-i ferim de astfel de specimene?? cand sunt peste tot in jurul nostru??? off...in ce lume traim..

mai, vad ca vorbiti de kilograme...al meu n-are inca 11... cat despre amncare, ne palce doar atat: laptele, sucul proaspat de fructe, fructele papate cu mana, branzica cu fructe si biscuiti/cereale...si painea...cam atata... mai papam supica, dar si asta cu promisiuni de genul: 'hai sa papam ca mergem cu masina cu bunicu'.. sau ca ' mergem sa punem apa in piscina sa facem baie'... stiu ca nu e cea mai buna abordare, dar...macar asa reusesc sa-i bag pe gat ceva mancare consistenta...

ellis, mersi ca m-ai luminat...asa o fi...deci noi stam mult prea bine cu fe sa inteleg...??? e rau asta???

va las, merg sa strang pe aici...revin mai tarziu...paote de acasa...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ANDREEA - inapetenta se poate datora si surplusului de Fe.

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

Salutare!
Of, Miha, prin ce ati trecut! Cum mai sunteti?
Imi pare rau sa aud de copilasii bolnaviori, sanatate multa!
Noi nu ne-am confruntat cu d'astea de ziceti voi prin parcuri. Nici nu-mi doresc.

Mai, nu mai stiu exact cine mai are tricicleta de la Hauck, comandata prin Quelle. Imi fac o mie de nervi de cate ori iesim cu ea.O ia cand stanga, cand dreapta, inainte pauza Si asta cu ghidonul blocat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna!

Sanatate multa bolnaviorilor precum si celor cu vanatai si julituri, cate un sa treaca repede.

A cazut si Eva, pe spate, pai dac se tinea in brate cu un baietel si se pupau de mama focului (cred eu ca cuscra e la mare si nu citeste), au cazut gramada.

Mihuta, Lala a pus niste retete pe blog. La noi e de mare succes ciorba, radauteana ii place cel mai mult. Maine ii fac de miel, sa vada daca o agreaza.

Roxx, Ellis parca are. Eu am citit pe forum ca Hauck are problema asta, initial d-asta intentionam si eu sa cumpar

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
aventurile unei printese adevarate

Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Bianca, eu nu prea citesc cand scrii despre biberoane si tetine, nu ma pricep la categoria asta, asa ca n-as putea sa dau vreun sfat, basca e tarziu si inutil sa ma apuc sa invat. Vroiam doar sa-ti spun daca stii treaba cu bisphenolul A si cu Aventul, e un subiect si pe forum, eu cand am aflat, mai demult, am scos chestiile din plastic, castronase, lingurite, etc

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
aventurile unei printese adevarate

Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

adra - pai daca-i din dragoste cazatura, nu se pune, au cazut pe puf .

Silvia si-a descoperit azi in parc o prietena romanca (de fapt abia azi au facut cunostinta, da' numai dupa ea statea), Andreea. Si o tot striga Deia, Deia ... ii arata unde sa se duca, la ce jocuri ... iar ea imediat executa (si e cu 1 an si mai mare decat Silvia) ... hahhahaaa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Eu is tare multumita de tricicleta asta de la Biemme .. face toti bani, pe bune!!! Imi e ff comoda pt. drumuri scurte, pe-aici, prin sat ... parc, magazin, posta, piata etc. Silvia e ff incantata, deci am facut o afacere buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

noi avem o tricicleta, dar mi-ar trebui una dubla cu impingator.... si nu gasesc



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

pussi - am cautat un pic pe net o tricicleta pt. gemeni ... nu am gasit mare lucru, dar majoritatea parerilor spun ca ideal ar fi ca fiecare copil sa aiba tricicleta lui (chiar daca sunt gemeni) pt. ca astfel fiecare sa isi dezvolte personalitatea proprie, pers. psiho-motorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Petro, sangele apa nu se face ! In sfarsit un copilas care vorbeste aceeasi limba !

Adra, si noi am fost mult timp in era ciorbelor dar s-a cam sfarsit. Am sa incerc si eu ciorba radauteana, e un fel de ciorba de burta dar fara burta si cu pui, nu ?

Ellis cred ca bantuie virozele de vara, probabil ca in cateva zile va disparea febra, la noi asa a fost.

Adina, asa faceam si eu pana acum, dar de cand am aflat ca are anemia nu mai pot privi relaxata perioadele astea.

Totusi sa nu ma plang, dimineata a mancat una gura de iaurt iar la pranz a mancat 2 guri de alge din salata mea de peste cu alge si un cubulet de mozzarella cu otet balsamic de la taica-su. Cred ca renunt la ciorba radauteana si fac direct ciorba de burta. On the bright side duminica mergem la mama la gratar si acolo sigur va manca. Stiu deja ce, carnati si mici.



mami de Sophia

Mergi la inceput